Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 178
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Ако знаеш колко ваксини ви предстоят още... #Crazy
Изобщо не са минали всички, пък и на 7м...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Момичета, сблъсках се със следния проблем ... на бебчо като излизаме му слагам чорапогащник, тъй като е доста студено и няма как да е с голи крачета, но .... няма чорапогащници 100 % памук и освен това си стягат. В момента има обриви само по крачетата и се чудя какво да правя. Някакви идеи  newsm78

# 17
  • Мнения: 11 342
Ket_G, а дали няма да не са стегнати ако купуваш по-големи чорапогащници. Вариант да замениш чорапогащника с клинче или нещо от сорта на ританки?  Rolling Eyes

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Не му слагай чорапогащници.
Вземи му някакъв термо панталон/гащеризон или космонавт с памучна подплата /трудно е, но се намират/ и не ти трябва чорапогащник.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Да, за ританки не се бях сетила, добър вариант са. А термо панталон с памучна подплата наистина ще намеря трудно. Като търсиш памучни дрехи и продавачките много се дразнят к'ви са тези капризи  Laughing

# 20
  • Мнения: 11 342
Ket_G, kaто майка на зиморничаво детенце много добре те разбирам за чорапогащниците. Но важно за АД е и да не ги претопляме.

Имам два въпроса:

1. Вашите дечица с АД темпераментни ли са или спокойни?

2. Има ли момичета с деца с АД, които живеят на село или в по-малко и по-чисто градче?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Кет, хич да не ти пука от продавачките.
Вдигала съм и скандали, щото ми казва, че нещо било памучно, пък като погледна етикета и то е 80% памук и го отказвам...За мен това не е памучно...Или пише 100% памук, но на пипане си личи, че не е...И те побесняват...
Та се свиква... Laughing

А за термопанталоните: досега винаги съм намирала, трудно е, но не е невъзможно.
Може да са непромокаеми, може и дънки/джинси с памучна подплата.
А за бебета повечето неща са такива, май..И шапки виждам с памучна подплата.
Докато вече за моите, щот са големи, трудно се намира.
Май във Вис Виталис последно гледах бебешки термодрешки с памучна подплата...

# 22
  • София
  • Мнения: 167
записвам се в темата, че да не я загубя, а има интересни четива.

от днес и ние сме с официална диагноза АД, която аз подозирах вече от месец.
За сега само ме сложиха мен на диета - кърмя, а за него - А-дерма. Дано овалдеем положението в зародиш.
Поне имам оправдание да отложа ваксините, и за пед педиатърката и за пред домашните - до тук има само в родилното + 1 Хепатитна.  Thinking
От утре сме "на лов" за хомеопат.

Като се поограмотя още малко по въпроса и ще питам, да не задавам "глупави" въпроси  Embarassed

# 23
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,
сина ми е на 2 години с диагноза АД. Ежедневно мажем сутрин тялото с SVR topialyse, а вечер с A derma exomega. Лицето го мажем с нахткерцен балсам. При къпане използваме A derma exomega gel moussant. При обостряне на дерматита сме на елидел. Следи ни алерголог, но диета Ники не пазил никаква. Лятото кожата под долната му устничка беше силно загрубяла, напукана. Пробвахме и биодерма около уста и адерма. Без ефект. Помогна гландол за мазане, но имаше по бавно действие. В момента пак е така, този път и по горната устничка. Отново мажа с гландол. За момента изчезва за ден, два и после пак се появява. Също така под меката част на ушичките се появяват сълзящи ранички, от около три месеца. В началото джипито и алерголожката ми казаха с гранофорин да мажа и като спре да сълзи да третирам с вита мерфен. Пробвахме и с хомеопатия, не помогна. Ходихме на дерматолог,  предписа ни фусикорт. Раничките изчезват и се появяват отново след 2-3 дни. Притеснява ме фусикорта. Моля, ако имате подобен проблем да споделите опита си. Предварително благодаря!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053

Май във Вис Виталис последно гледах бебешки термодрешки с памучна подплата...

Там наистина имам най-голям шанс да намеря.   bouquet

Аз искам да питам какво ползвате при къпане за косичката. За тяло имаме олиото на Юсерин и засега мия косичката с една мостричка на мустела ...

# 25
  • Мнения: 943
Момичета , млечните продукти кога ги включихте в менюто на дете с АД без евентуална АБКМ , на малката давам млечна каша или сухото мляко което е в пюретата , но не съм и давала нито сирене , масло или прясно мляко кога се започва и жълтъка.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 141
Момичета , млечните продукти кога ги включихте в менюто на дете с АД без евентуална АБКМ , на малката давам млечна каша или сухото мляко което е в пюретата , но не съм и давала нито сирене , масло или прясно мляко кога се започва и жълтъка.
Млечен продукт за първи път дадох, когато синът ми беше на 11м. При него имаше съмнение за АБКМ, но май ще се окаже измислица на лекарите в крайна сметка. Щом даваш млечни каши и сухо мляко и няма реакция, можеш спокойно да пробваш останалите млечни продукти.

За сега само ме сложиха мен на диета - кърмя, а за него - А-дерма. Дано овалдеем положението в зародиш.
Защо са те сложили на диета, ако няма съмнение за алергия? Ако е сигурно, че е АД няма смисъл да се мъчиш, едва ли ще окаже влияние диетата. Аз ядох почти само ориз и картофи в продължение на 5 месеца, а обривите не се повлияха изобщо. Единственото, което стана беше, че заприличах на скелет и кърмата ми намаля ужасно.

# 27
  • София
  • Мнения: 167
За сега само ме сложиха мен на диета - кърмя, а за него - А-дерма. Дано овалдеем положението в зародиш.
Защо са те сложили на диета, ако няма съмнение за алергия? Ако е сигурно, че е АД няма смисъл да се мъчиш, едва ли ще окаже влияние диетата. Аз ядох почти само ориз и картофи в продължение на 5 месеца, а обривите не се повлияха изобщо. Единственото, което стана беше, че заприличах на скелет и кърмата ми намаля ужасно.

аз нямам нищо против да посмъкна малко килцата, а диетата акзаха за 2-3 седмици да изключа основните алергени - всички кравешки, всички цитросовеи, семчести и мъхести плодове, бобови, и риба. Като се изчисти дребен да почна едно по едно да вкарвам и да видим. Явно искат да се види дали има някаква алергия . но не знам как ще устискам без сирене, кашкавал и риба  Crossing Arms

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За косата и тялото при къпане ползваме шампоан на Алверде. Добър е.
Преди това доста време бяхме на Корин де Фарм.
Пробвала съм преди години и специализираните препарати за АД, но не им се отразяват добре...
При нас проблема като че ли се засилва от консерванти, оцветители, ароматизатори...но не знам дали при всички деца с АД е така...

# 29
  • Мнения: 245
Здравейте , ние също имаме АД но засега педиатърката каза , че е без АБКМ също давам млечна каша но незнам какви по принцип биха били реакциите на дете с АБКм ако му се даде мляко , няколко АД  или цялото става в пъпки newsm78

Общи условия

Активация на акаунт