Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 264 217
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 414
  Моят син имаше АД от 3-месечна възраст.Това изобщо не беше пречка да му слагат всичките ваксини (за съжаление).....
 
  Сега е на 4 години и трябва да призная вече не му се появяват дразнения/лишеи по кожата.
  По-сухичка му е като цяло,но това лесно се оправя с овлажняващи кремове.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 138
аз нямам нищо против да посмъкна малко килцата, а диетата акзаха за 2-3 седмици да изключа основните алергени - всички кравешки, всички цитросовеи, семчести и мъхести плодове, бобови, и риба. Като се изчисти дребен да почна едно по едно да вкарвам и да видим. Явно искат да се види дали има някаква алергия . но не знам как ще устискам без сирене, кашкавал и риба  Crossing Arms
По принцип, за да се изчисти хубаво тялото от алергените, е нужно повече време /около месец/, поне на мен така ми бяха казали. Имай предвид, че млечен протеин се съдържа в почти всички колбаси, бисквити, хляб, сухари, сладкиши и т.н.

Косата я мием с шампоан за коса и тяло на Мустела. Тялото - само с олиото на А-дерма.

# 32
  • Мнения: 95
Как познавате, че зачервяването и лющенето са съпроводени със сърбеж. Синът ми е на 2 години и има зачервени, лющещи се обриви на двете китки. Но не дава абсолютно никакви признаци, че му причиняват дискомфорт и сърбеж. Възможен ли е АД без сърбеж?

# 33
  • Мнения: 234
Здравейте момичета,
понеделник бяхме на дерматолог, казаха че има суха кожа- имаме червени петна около устата и бузата и дупето-

тези на дупето успяхме да успокоим:
къпим се 2 пъти на седмица, използваме серията на мустела за суха кожа, олиото за вана, измиващия крем и емулсията - и зачервените места по дупето за сега са само сухи участъци  Peace

но лицето не мога да се справя с него- изписаха ни бактробан вечер(локален антибиотик) Bariederm на Uriage, и cytelium na A-derma, но той за 4 дни се влошава
като бяхме на прегледа нямаше на др буза днес видях че почват да се появяват малки пъпчици, което значи че утре ще имаме още един зачервен участък- лечението ни е 7-10 дни с антибиотика

каза въобще да не мокрим мястото, да внимаваме като го къпем да не попадне вода, и да не му мия червеното петно, а то е толкова близо до устата  Cry

чудя се дали да се обадя на лекаря или да минат 7 дни и да видим какво ще стане- толкова жално ми става като му видя личицето
лошото е че днес се научи да се чеши и нещата стават все по зле- трудно заспива от около 1-2 месеца, единственото нещо което ми идва на акъла е този гадна екзема

казаха че не е алергия, а става дума за суха кожа- но ... защо като овлажнявам по N.. пъти на ден продължават да излизат по лицето му разни червени участъци

много съм разтревожена, боли ме много като гледам детенцето ми така и не мога да му помогна, искам да го заведа и на хомеопат, моля някой да ми препоръча добър хомеопат, за да му запиша час, знам че записват за месеци напред  Confused

# 34
  • Мнения: 561
казаха че не е алергия, а става дума за суха кожа- но ... защо като овлажнявам по N.. пъти на ден продължават да излизат по лицето му разни червени участъци
Дерматолозите винаги казват така, но за съжаление обикновено нещата са по-сложни  Peace.
Дълго време и аз си мислех, че храната не е отговорна за обривите ни, но ето, на 2 години и 3 месеца още не мога да въведа прясното мляко-пробвах с палачинки и веднага му излезе голяма пъпка на бузата.
Pochti bezobidna, благодаря за темата  Hug. Как е положението при вас?

# 35
  • София
  • Мнения: 2 138
Как познавате, че зачервяването и лющенето са съпроводени със сърбеж. Синът ми е на 2 години и има зачервени, лющещи се обриви на двете китки. Но не дава абсолютно никакви признаци, че му причиняват дискомфорт и сърбеж. Възможен ли е АД без сърбеж?
Честно казано не знам дали е възможен Rolling Eyes Синът ми много го сърби, когато обривите са обострени и се чеше постоянно. Мъжът ми също има АД и от него знам, че сърбежът е ужасен.

# 36
  • Мнения: 95
А дали някой е ходил на преглед и диагностика в Токуда в отделение Детска Дерматология? Отзиви? Последно се насочихме към Токуда-до тук сме с отлично впечатление и се ориентирахме да заведем малкия там.

# 37
  • Мнения: 245
Кога въведохте жълтъка на дете с АД и вероятна но не доказана АБКМ.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 138
Кога въведохте жълтъка на дете с АД и вероятна но не доказана АБКМ.
На 1г. 1м. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
ох, ужас си е с тези обриви. На дъщеря ми не и е много тежко положението, но зимата си излизат перманентно сърбящи обриви по краката и кръста. Като цяло добре и действат А-Дерма и Ексципиал, редувам ги. Мажа и брат и , на който за първи път много му изсъхна кожата по краката, ама направо като шкурка станаха. Лошото е, че той от по-продължителна употреба на Ексципиал се обрива от него. Затова реших да пробвам да ги мажа с крема с невен на Веледа. Ами не го понесоха изобщо. Кожата им се изсуши страхотно, а малкия и се обрина много по едното краче и цяла седмица не му минава. Днес пак купих А-Дерма.

# 40
  • Мнения: 348
А за по - голямо дете бихте ли ми препоръчали шампоан при дерматит? 

# 41
  • Мнения: 40
А дали някой е ходил на преглед и диагностика в Токуда в отделение Детска Дерматология? Отзиви? Последно се насочихме към Токуда-до тук сме с отлично впечатление и се ориентирахме да заведем малкия там.
И аз се присъединявам към питането. Утре ще ходим и ще пиша и аз отзиви, но хубаво би било да знам какво ни очаква.
Хлапето ми е на 6 месеца и от един насам е със суха, лющеща се кожа на лицето и на ръчичките. Проблемът ту минава, ту се появява, а от една седмица, от както му докарах обрив с пюре от тиквичка - домашно производство, барабар със семките - е постоянно. Сърби го ужасно, разкървавил се е целият. Кожата изглежда така: появява се плътно зачервяване със ситни пъпчици, за около 12 часа изсъхва и започва да се лющи. В същото време кожата отдолу пак се възпалява и така до безкрайност. Утре сутринта сме на преглед, имаме и направление от педиатъра, вечерта ще ви кажа как е минало вс.

# 42
  • Мнения: 95
Днес бяхме при педиатърката-не ни даде направление за дерматолог. Изписа ни Linola Fet и Advautan. Ще се мажем с тях и ако не настъпи подобрение ще отидем на допълнителна консултация с дерматолог на частно.

# 43
  • Мнения: 40
Princess Wonderland, а защо да ходите на частно. Ако не настъпи подобрение, педиатърката трябва да ви издаде направление. Имаш право на това, търси си го.
Все пак, дано не се наложи. Бързо подобряване ви пожелавам.

# 44
  • Мнения: 95
Благодаря  Hug Hug Hug
Дано Praynig

Общи условия

Активация на акаунт