Когато сте на гости с децата.....

  • 5 733
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 648
   Шест деца просто няма как да събера на гости, къщата си ми трябва. И най-кротките деца са си деца, докато възрастните ядат и пият те трябва все нещо да правят. А децата пипат, местят, шумят, разхвърлят. Не у нас обаче. Който си кани деца тябва да е подготвен, че те не стоят като мумии. Особено като са по-малки и разнородни на възраст и са повече на брой. 

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Аз толкова деца не съм канила. Най-много са били 3 с моето. В нашата (на възрастните) спалня е забранено влизането, дори и за синът ми. Още повече за чужди хора (деца). Има си детска стая - за игра, след разхвърлянето - прибират по местата. В хола има място за танци, ако им се танцува.
Когато синът ми е някъде на гости, играе с играчките ако му позволят. Чуждите винаги са много интересни. Вече е голям, може 2 часа да гледа филмче, рисува, моделира, конструира с приятели. Предполага се, че забранените у нас неща - чупливи, остри и опасни предмети, са забранени навсякъде и просто не посяга. Ако след 2-3 мои забележки, превъзбуден не ме послуша, просто се обличаме и си тръгваме. Доста строга съм, мислейки че е доста буен, но напоследък забелязвам такива деца около нас, че моето изглежда  направо послушно...

# 17
  • Мнения: 9 814
В нашата (на възрастните) спалня е забранено влизането, дори и за синът ми.

И никога ли детето не е влизало в светая светих?

# 18
  • Мнения: 2 658
Ето, че хората са раzлични. Аz абсолютно никога не съм давала да се скача по легла/спални у нас, не давам и сега на малката, не говоря zа гости, по принцип. Мраzя това, че стават бербат, че хвърчи огромно количество прах (което скачачите дишат, между другото) и раzбира се, че може да се очистят в някой ръб. А повече от едно дете да го прави пък абсурд.
Затова съм им купила батут (малката има афинитет към скачането, та трябва постоянно да я свалям от легла и дивани), който се слага в средата на някоя стая и там се скача... Нямам двор, иначе бих купла още по_голям и бих го сложила там де.

Абе.. малки деца, са си малки деца, кой каквото ще да ми говори, че ако ще и олицетворение на послушанието да са  Wink

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
В нашата (на възрастните) спалня е забранено влизането, дори и за синът ми.

И никога ли детето не е влизало в светая светих?

Само сутрин след покана за гушкане в леглото. Мярката е наложена след като, преди 2 години нарисува дограмата със спирала за очи, а килима с най-червеното червило  Laughing Освен това там котката се крие, когато й омръзне от любовта му  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 7 210
Ето, че хората са раzлични...

Наистина.
Аз лично скачам върху леглото заедно с дъщеря ми.
Да ви кажа доста е забавно  Grinning

# 21
  • Мнения: 11 989
Ето, че хората са раzлични...

Наистина.
Аз лично скачам върху леглото заедно с дъщеря ми.
Да ви кажа доста е забавно  Grinning

И аз така.Много обичам да скачам  с детето и под определена команда да  се  тръшнем  в-у леглото.разбира се, на чуждо място е строго забранено,  но не си спомням  да са ме канили там, където има и спалня.

# 22
  • Мнения: 7 162
Отдавна не каня гости с малки деца вкъщи. Идват ми в повече- и гостите, и децата.

# 23
  • Мнения: 4
[

Към авторката- а ти защо не направи забележка на децата?Или на родителите, на когото преценяваш , че би трябвало?Защо изобщо си търпяла това положение?


[/quote]

Aми правих забележки ,ама ефекта краткотраен.
За спалнята ,беше затворена ,не се заключва,  обаче нинжите навсякъде проникнаха Laughing идеята беше да играят в детската и в хола ,място в изобилие.
Абе вече ме избива на смях ,НО вярвайте ми 2-та дена чистене ми се ревеше.

Слава богу само деца видях да скачат по спалнята  Joy,че ако имаше и майки.... Naughty
много щеше да ми дойде.
мерси страшни сте ,много ме развеселихте.

# 24
  • Мнения: 1 072
Шест деца в една къща Shocked Представям си зверилник Laughing В интерес на истината моят син е много, ама много послушен и възпитан. Кротко дете. Но събере ли се с по-буйни дечица, веднага пощурява като тях - много се води Confused Но аз постоянно ходя по него и правя забележки... Не ми тежи на гстуването.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 905
А аз си мислех, че моето е палаво! Shocked
На Нова година у нас бяха три деца, размазаха малко пластилин, но това беше всичко.

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Шест деца в една къща Shocked Представям си зверилник Laughing

На рождения ден на сина ми имаше 5-6 деца на различна възраст. Освен, че си беше бая шумно други ексцесии не е имало. Но и родителите си вардеха децата, което не попречи да се видим и да си поговорим както си трябва. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 17 595
Ето, че хората са раzлични...

Наистина.
Аз лично скачам върху леглото заедно с дъщеря ми.
Да ви кажа доста е забавно  Grinning

Ах... аз ти завиждам.
Мен никое легло не би ме издържало да скачам, уви...

# 28
  • Мнения: 1 296
Колкото и да се чудите, наистина има родители, които като отидат някъде на гости, пускат си децата и повече не се интересуват какво се случва.
Много ми е било и неприятно, и изнервящо да ми дойде някоя позната на кафе и да смята, че щом е у нас, аз съм длъжна да й контролирам детето. И да не му се правят никакви забележки.
Имала съм случаи една майка да си пуши цигарата и да разказва нещо, а детето й да ми отваря шкафовете, да натиска копчетата по перални и миялни, дори да чупи с крак играчките в нас. Аз търча по нейното, пазя моето, а най-чудно ми беше тя как си мисли, че аз въобще я слушам в цялата тази ситуация.
Имах и следната случка - лятно време, жегата е ужасна, в нас идва едно момиченце, на възрастта на моя син и казва - мама и тати си легнаха да спят и ме изпратиха във вас да си играем с Ивчо ooooh!.
Мен такива ситуации и случки ме изнервят и след такова безучастие от страна на родител /ите/ , винаги в последствие съм се дистанцирала от подобни гостувания в нас.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 595
Ами... не се чудя - като отида някъде с детето на гости не се интересувам особено какво се случва, рядко пребивавам в едно и също помещение с него...
Когато при нас дойдат гости с деца най- често биват експедирани в детската, щом станат досадно шумни... и от никого не се очаква да се изсели там с тях, за да "си контролира детето"...
От друга страна, когато синът ми порасне - дай Боже да имам още деца, но да речем, когато последното ми дете порасне достатъчно, за да се държат в детската стая по- ценни, чупливи и неподходящи за малки деца предмети, семейства с малки деца просто едва ли ще каня...

Общи условия

Активация на акаунт