болест на Хашимото и бременност

  • 334 999
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 953
Момичета, моля за съвет, етествено предстои ми и посещение при ендокринолог и кардиолог.

При последната ФМ ми откриха екстрасистули на сърцето - мисля, че така се казва - моето усещане е да бие неритмично и да го усещам постоянно. Възможно ли е това да е от ТСХ.
Пия ел тироксин 50 мг откакто съм бременна, а ТСХ е 0.7.

# 961
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейт и от мен,
Много се изплаших вчера- бременна съм почти в 5 месец.Вчера изведнъж ми прималя,пулса се ускори над 150 у.мин.зави ми се свят,погледа ми се размаза,догади ми се.колегите буквално ме изнесоха от офиса.ТСХ ми е в норма 1.08 измерено преди 3-4 седмици.Въпроса ми е изпадали ли сте в такова състояние? Как се справяте?
Приемам Елтирокс 50 мг.

# 962
  • София
  • Мнения: 10 698
Mм сподели с лекаря си, може просто да ти е прилошало, да ти е паднала/вдигнала кръвната захар и кой знае още какво,но едва ли има връзка с Хашимотото...ТСХ ти е ок, дозата не ти е висока...

# 963
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
  bouquet

# 964
  • Мнения: 3 033
Имам диагностицирано Хашимото през 2011 г. Оттогава насам дозата на еутирокса претърпя неколкократни корекции. Зимата ми беше 3,05 и от 25 мкр. се повиши на 50/20 през определени дни, след това спадна на 2,54 и дозата беше повишена на 50/75 през определени дни. При последващи измервания ТСХ беше паднало вече под долната граница - април беше 0,26, а преди няколко дни 0,097.

# 965
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте, в началото на 7 г.с. съм и днес в се оказа, че ТСХ ми е 5.3 Sad
Звъннах на гинкеложката си, утре ще повторя изследването в друга лаборатория заедно с останалите хоромони на ЩЗ и ще започнем някакво лечение. Също и за ендокринолог има час в понеделник.

Въпросът ми е има ли шанс да сваля в нормални граници за следващите няколко седмици? До колко е фатално за ембриона?

Благодаря предварително!

# 966
  • Мнения: 821
Здравейте, в началото на 7 г.с. съм и днес в се оказа, че ТСХ ми е 5.3 Sad
Звъннах на гинкеложката си, утре ще повторя изследването в друга лаборатория заедно с останалите хоромони на ЩЗ и ще започнем някакво лечение. Също и за ендокринолог има час в понеделник.

Въпросът ми е има ли шанс да сваля в нормални граници за следващите няколко седмици? До колко е фатално за ембриона?

Благодаря предварително!

С Л-тироксин ще свалиш! До колко обаче не мога да ти кажа... Потърси добър ендокринолог, за да не те обърка, от опит ти го казвам  Hug Не мисля, че ако се действа своевременно ще има някакъв проблем, не че няма риск, но всяко нещо открито навреме е поправимо! Успех

# 967
  • Мнения: 821
Пусни и ТАТ и МАТ, при мен там излезе проблема  Naughty

# 968
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря AMARIA  Hug
Пуснах днес отново ТСХ, ТАТ, МАТ, Ф4 и Ф3, да видим какво ще излезе  Thinking

# 969
  • Мнения: 821
Благодаря AMARIA  Hug
Пуснах днес отново ТСХ, ТАТ, МАТ, Ф4 и Ф3, да видим какво ще излезе  Thinking



Успех! Пиши после какви са резултатите Simple Smile

# 970
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте. Ето и резлутатите от днес:

TSH            4.73        µIU/ml      0.27 - 4.2    
Free Т4 (fT4)    12.67        ng/l      9.30 - 17    
Free T3 (fT3)    2.84        ng/l      2 - 4.40     
ТАТ (Tg Ат)    10                IU/ml      0 - 115    
МАТ (TPO Ат)    11.36        IU/ml      0 - 34

Само TSH e извън норма (доста висока за бременност  Cry) , някой имал ли е сходна ситуация?

# 971
  • София
  • Мнения: 10 698
Да високо е за бременност, трябва одма да го смъкнеш.

# 972
  • София
  • Мнения: 133
Назанчиха ми Л-тироксин 50 и от утре почвам  Peace

# 973
  • Мнения: 451
Здравейте,момичета!

Отдавна не съм се вясвала,ама уви пак съм в задънена улица и ще моля за коментар от ваша страна за изследвания,за които моя ендокринолог твърди,че трябва терапия,а аз упорито смятам,че поне за момента нямам нужда Whistling

Ето ги и тях:

ТСХ - 1.14 - 0.34-5.5
ФТ3 - 2.810 - 2.02-4.43
Анти ТРО - 17.36 - 0-34
Анти ТG - 29.43 - 0-115

Направена ехография на щитовидна жлеза - без особености,без наличие на възли и кисти.
Та съм в недоумение защо ми беше предписана терапия с Еутирокс на фона на тази картинка Thinking

# 974
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте,момичета!

Отдавна не съм се вясвала,ама уви пак съм в задънена улица и ще моля за коментар от ваша страна за изследвания,за които моя ендокринолог твърди,че трябва терапия,а аз упорито смятам,че поне за момента нямам нужда Whistling

Ето ги и тях:

ТСХ - 1.14 - 0.34-5.5
ФТ3 - 2.810 - 2.02-4.43
Анти ТРО - 17.36 - 0-34
Анти ТG - 29.43 - 0-115

Направена ехография на щитовидна жлеза - без особености,без наличие на възли и кисти.
Та съм в недоумение защо ми беше предписана терапия с Еутирокс на фона на тази картинка Thinking
А де!?

Общи условия

Активация на акаунт