болест на Хашимото и бременност

  • 334 431
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 737
Здравейте момичета!
Бихте ли ми препоръчали добър ендокринолог за гр.Пловдив?Една позната ми спомена за д-р Георгиев?Някакви отзиви за него от мами от Пловдив?Благодара Ви предварително!

Здравей Simple Smile)
Аз за Пловдив съм чувала много хубави отзиви за доц Орбецова Peace Съжалявам, че не мога да ти помогна с нейни координати, но предполагам, че в нета, все ще ги намериш. Успех!  Peace

# 166
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Благодаря ти  desdemona !  bouquet

# 167
  • Мнения: 4
Lyub,да, др Георгеив е добър ,той ми следи бремеността, и след това хашисмоткото Wink, също се консултирах и с др Нончев успоредно, за по сигурно Peace

# 168
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Благодаря и на тебе boni.m !А този д-р Нончев от Пловдив ли е също и би ли ми дала негови координати?Благодаря ти предварително!Може и на личини да ми пишеш. :2smile

# 169
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
аз не съм с Хашимото, но нямам щитовидна жлеза и съм на 150 Елтироксин. Сега съм в процес на смъкване на ТСХ-то към 1, за да мога да забременея. Надявам се да успея в начинанието. На 40 години съм и имам син на 9,5г., но той е роден преди проблемите със щитовидната жлеза.
Радвам се че открих вашата тема, ще следя с интерес.
Хубав ден от мен  Simple Smile

# 170
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Meri Dimitrova , ще успееш!  newsm10 Щом приемаш хормон за местител... Успех!

# 171
  • Мнения: 4
Lyub,др. Нончев е от Пловдив, и един от добрите доктори, не работи със здр. каса, тел. му е 0889310409 Hug

# 172
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Днес си направих ТСХ-то и утре съм при д-р Начев, препоръчан ми от magnet_for_happiness.
Надявам се искренно тази тема да ми е на късмет в начинанието.
Утре ще докладвам.

Хубав ден от мен!

# 173
  • Мнения: 18
Здравейте дами:)
От два месеца правим опити за бебе,но без успех.Преди три дена  разбрах,че съм с хиперфункция на щитовидната жлеза и това малко ме стресира :shock ТСХ е 0,005 ,доста под долната граница.Може ли да чуя и вашите мнения:)Бих ли могла да забременея при тези стойности на хормона?Аз започвам лечение,но всичко стана толкова набързо ,че ми е страшна мъгла:(Благодаря ви:)

# 174
  • Мнения: 1
здрасти,задължително се консултирай с ендокринолокг , гинееколог!!!не се плаши , взимай си редовно хапчетата и мисли позитивно!всичко ще бъде наред

# 175
  • Мнения: 451
Здравейте дами:)
От два месеца правим опити за бебе,но без успех.Преди три дена  разбрах,че съм с хиперфункция на щитовидната жлеза и това малко ме стресира :shock ТСХ е 0,005 ,доста под долната граница.Може ли да чуя и вашите мнения:)Бих ли могла да забременея при тези стойности на хормона?Аз започвам лечение,но всичко стана толкова набързо ,че ми е страшна мъгла:(Благодаря ви:)

Не се притеснявай,при адекватно лечение винаги може да забременееш Peace Намери си добър ендокринолог и действай Peace

# 176
  • Мнения: 18
Много ви благодаря момичета:)Опитвам се да съм настроена положително,колкото и да ми е трудно:)

# 177
  • Мнения: 4 737
Много ви благодаря момичета:)Опитвам се да съм настроена положително,колкото и да ми е трудно:)

Mishelcheto и аз, бях така на лечение с пропицил бях (2х1) после заменен с Тирозол в същата дозировка, аз бавно се повлиявам явно, но ТСХ въпреки това мръдва нагоре .... Консултирах се с док Начев Сф, когато ТСХ беше 0,0006 и той ми даде още тогава зелена светлина за инвитрото, като ми каза, че при забременяване и бременност Хипер функцията е за предпочитане пред Хипо функцията newsm78
Не се стресирай, дай го малко по-спокойно и с подходящата дозировка нещата ще си дойдат на мястото. Ако нещо др те интересува, пиши! Успех!  Hug

# 178
  • Мнения: 1 897
Mishelcheto и аз, бях така на лечение с пропицил бях (2х1) после заменен с Тирозол в същата дозировка, аз бавно се повлиявам явно, но ТСХ въпреки това мръдва нагоре .... Консултирах се с док Начев Сф, когато ТСХ беше 0,0006 и той ми даде още тогава зелена светлина за инвитрото, като ми каза, че при забременяване и бременност Хипер функцията е за предпочитане пред Хипо функцията newsm78
Не съм сигурна дали е така,аз по време на бременноста бях с хипофункция,но съм била и с хипер,казвали са ми,че с хипо е по-добре по време на бременност защото могат да се пият хормони,докато голямо количество тиреостатици не са препоръчителни.Имам една позната,която имаше хиперфункция и я накараха да махне бебето,защото взимаше огромно количество Тирозол.Най-добре жената преди тази сериозна стъпка да се консултира с лекаря си,той най-добре ще и обясни кое е най-добро за нея.Успех!

# 179
  • Мнения: 4 737
Mishelcheto и аз, бях така на лечение с пропицил бях (2х1) после заменен с Тирозол в същата дозировка, аз бавно се повлиявам явно, но ТСХ въпреки това мръдва нагоре .... Консултирах се с док Начев Сф, когато ТСХ беше 0,0006 и той ми даде още тогава зелена светлина за инвитрото, като ми каза, че при забременяване и бременност Хипер функцията е за предпочитане пред Хипо функцията newsm78
Не съм сигурна дали е така,аз по време на бременноста бях с хипофункция,но съм била и с хипер,казвали са ми,че с хипо е по-добре по време на бременност защото могат да се пият хормони,докато голямо количество тиреостатици не са препоръчителни.Имам една позната,която имаше хиперфункция и я накараха да махне бебето,защото взимаше огромно количество Тирозол.Най-добре жената преди тази сериозна стъпка да се консултира с лекаря си,той най-добре ще и обясни кое е най-добро за нея.Успех!

Посетих немалко ендокринолози вкл и светилата в областта Д-р Начев Сф и д-р Катя Тодорова Сф и двамата ми обясниха, че е по-добра и как да кажа по-безопасна един вид хипер функцията при забременеяване и бременност специално!
Дозата на Пропицила при бременност се коригира и не се пият огромни к-ва от нея, а свежда до минимум, вс това единствено и само под съотв контрол на ендокринолог!
Съжалявам за тази твоя позната, но всеки случай е строго специфичен и мисля, че няма нужда така да се наплашват хората и без това уплашени от с-ето, в което са изпаднали! Peace

Общи условия

Активация на акаунт