Отговори
# 60
  • Мнения: 338
Привет на всички бъдещи мами и татковци  Hug !
Ние сме Мама Мишана и Миши татко!

Записваме се и ние в тази тема, за да четем, пишем, обсъждаме, обменяме опит с другите момичета и да стискаме палци   Hands Thumbsup

Моля да ни добавите в списъка "Бъдещи майки" и "Бъдещи татковци"  Mr. Green . Няма проблем да запишете моето име mishi_tatko , нищо че съм мъж Simple Smile ... и аз си имам симптоми на бременността  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ето и малко инфо:
Мама мишана - на 31г, от гр. Лясковец, обл. В.Търново, първа бременност с едно мишленце с тупкащо сърчиценце, забременяла инвитро в клиниката в Плевен, в осма гестационна седмица, на теория термина трябва да е на 18.08.2011г. Тъй като сме инвитро и е по трудно да си сметнем сами от кой ден да броим, нашия лекар ни каза да запомним датата 11.11.2010г. , ембриотрансфера ни беше на 25.11.2010г. На 04.01.2011г. при прегледа на ехографа , фъстъчето беше между 7- 8 гест седмица, лекаря констатира сърдечна дейност и размери 14,4 мм.

Това е от нас за сега. Ще се радваме да се видим в списъка и въобще много се радваме че вече сме в тази тема  newsm44 .
на всички момичета пожелаваме лека и безпроблемна бременност и около термина да родят здраво и сладко бебче!

И ако може да  ни кажете какво означават съкращенията ФМ и БХС?

# 61
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Теичка, много е тъжно, че няма около теб някой, с когото да споделиш, ние си драскаме тука, но друго си е да поговориш с наистина близък човек - някоя приятелка например. Защо казваш, че никой не го е искал бебо, мислят, че ви е рано ли? И при мен първия път беше много рано, бяхме на 23 с мъжлето, той беше още студент и определено не искаше деца още. Тогава го обвиних, че заради него така е станало ... Но за щастие три години по-късно (когато определено и двамата бяхме по-подготвени да гледаме бебе - с по-стабилна работа и доходи) чудото се случи ... Пак имаше проблеми де - два дена след теста изкървих, и понеже имахме вече страх хукнахме към болницата. Приеха ни - но шпа, утрогестан, инжекции ... и ей го чудото е вече 5 годишно. Само не се обвинявай, изживей си мъката, но не я слагай на плещите си.

Добре дошли на Мишовците, ФМ е фетална морфология, а БХС е био химичен скриниг на кръвта Simple Smile

# 62
  • Мнения: 280
Здравейте сладурани,

Теичка и аз бих искала да кажа същото, първо виж второ мнение, а относно грешките и при мен се случи нали ви писах в понеделник ми казаха, че имам кухо сакче, в сряда даже и пулсации се видяха.
Относно аборта и аз имам един, не е страшно, неприятно е разбира се, но ти наистина си млада миличка спокойно организма ти ще се възстанови мноооооооого бързо  Hug

Ilita ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!  
Ариана, да са ти живи и здрави именниците и на bradata също   bouquet
renka_83  newsm59

# 63
  • Мнения: 433
Теичка  Hug  Hug  Hug Аз също смятам да отидеш за второ мнение. И то по скоор. Отиди в МД или 2ра градска. Аз не смятам, че е нормално дори и да е спряло да се развива лекаря да ти каже поне от кога. Ти си доста напреднала по седмици. Не искам да те шашкам, но стисни зъби и днес или утре най-късно отиди при специалисти.

Моя преглед беше ок, ама лекарката ми каза да отида в болница, че не било нормално да боли. Пак не ми обясни на какво се дължат болките. Аз реших да помисля до понеделник и ако положението е зле тогава да ходя. Иначе казах днес на шефа ми, да знае, че май честичко отсъствам вече.

# 64
  • Мнения: 139
Лек ден на всички и спокоен уикенд!  Теичка  Praynig Hug
Благодаря за милото посрещане!

Сетих се, като стана дума за лекарски грешки и стари апаратури, как ни бяха изкарали акъла в България. При две кръвни проби на дъщеря ми тогава на 1 годинка , с резултати за много висока кръвна захар. Направо си я изкараха болна от диабет. Беше някакъв кошмар. Накрая ни изпратиха
в болницата за финален тест, защото това беше в поликлиниката и й взеха кръв от вената. И резултатите бяха нормални!
Стискам палци проблемите на всички да се окажат нелепи медицински грешки и вси4ко да е наред!
  bouquet

# 65
  • Мнения: X
Април20, на друг лекар ли ходи? Мен ме гледаха и коремно и вагинално на един и същ апарат днес. Не вярвам да дават чак пък такива отклонения  newsm78  Ти къде ходи първия и къде втория път?
 Аз имам с кой да споделя, но усещам съжаление, и е друго, когато лице в лице плачеш пред някого, не че не съм ревала пред другите, но ми е още по мъчно, когато някой ме погледне с онзи сведен и тъжен, съжалителен поглед... И на мен ми става по-зле ! За това пиша тук.

# 66
  • Мнения: 280
Добре дошли на всички новобременясали Simple Smile

Момичета и аз имам такива моменти, в които започвам да дзиндзирикам за няколко миути и после нищо - хормони какво да ги правиш Grinning

isepise много са факторите за състоянивто, като оставим чисто физическите промени, то психическите също са много макар и несъзнавани, така че моя съвет от човек в сщото положение е да се говори повече за емоциите с половинката, за да се убедиш, че не си сама в това  newsm53

Бубичка, o_fortuna - момичета казвайте как мина?

# 67
  • Мнения: 1 165
Йеее имаме си татко в темата.Добре дошли при нас с Мама Мишана!
Момичета, да не ви казвам сега и мен какви страхове ме обзеха  Cry Ами ако и при мен се случи нещо лошо?Ами ако стане както първия път?Уфффф искам да идва понеделник.Моля се доки да ми каже, че бебчето ми е наред  Praynig Praynig Praynig

# 68
  • Мнения: X
Аааааааааа далеч от лошите мисли !!!! Наред ти е всичко, не мисли лоши неща, нямаш основание ! Аз не исках да плаша никого, просто споделих как се развиха нещата при мен. Не съм имала нито кървене, нито болки !

# 69
  • Мнения: 433
Априлче, всичко е наред физически. Ама болките не се знаят от какво са и това си е. Иска да влизам в болница. Ама ще реша по натам. Ааа и ми каза, че според нея проблема май ми е по скоро психически, била съм много тревожна. Което не е много безопасно пак. Абе мани....

Илианке, не ми говори. Аз съм спокойна само докато го гледам на монитора. Преди преглед сърцето ми се е свило, след преглед пак. Ама сама съм си виновна като чета глупости. До скоро не знаех много неща. А сега... Трябва да си купя ехограф за лично ползване  Laughing

# 70
  • Мнения: 0
Теичка  Hug- каквото и да стане, бъди силна и знай че понякога се случват такива неща....все пак поискай и второ мнение. Аз имам един спонтанен аборт зад гърба си и те разбирам напълно миличка.
Аника се загуби а пишеше редовно.... Rolling Eyes
mishi_tatko Hug

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 14:11 от *blizoo*

# 71
  • Мнения: 1 054
Добре дошли на татко Мишо и мама Мишана!!!! Толкова мило и усмихнато ми стана като те прочетох Миши татко! В предишната отчетна също пишеше с нас един татко! Страхотно е! ЛЕка бременност ви пожелавам!  Hug


Tеичка, желая ти да си много силна до понеделник и след това.  Hug

Вече едва чакам прегледа си довечера... май имам нужда от малко почивка до тогава..  Cry

# 72
  • Мнения: 1 420
Теичка, знам че ти е много тежко. На 24  и аз имах спонтанен аборт,но шест месеца след това бях отново бременна. Важното е че ти си искала бебето, не другите какво мислят.  Няма да искаш да трият нищо, както се казва живота е радост и тъга, тук сме и за добро и за лошо. Защо не отидеш днес или утре при друг лекар, все още има надежда.
Добре дошли на Мишетата, лека и безпроблемна бременност ви желая!  Hug
На именниците честит празник, да са живи и здрави!   bouquet
Ренка, честит рожден ден! Много здраве, щастие и най-сладкото бебче!   bouquet
Илианка и аз така, не знам как ще дочакам понеделник.

# 73
  • Мнения: 1 165
Момичета,виждам че доста от вас са преживели загуба и скоро след това сте били отново бременни. Моя случай е малко по-различен.Моята първа бременност приключи в края на петия месец с предизвикване на раждане.След това 6 месечно пазене,което аз превърнах в едногодишно,поради милионите си страхове.Когато след това бях отново готова да забременея- не се получаваше.Така...две години и половина.И накрая забременях с инсеминация, не по естествен начин.Ако сега пак ми се случи нещо лошо просто незнам как ще го преживея.Офф май ще спра да пиша известно време да се поуспокоя малко  Rolling Eyes Hug

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Теичка, много силно те прегръщам и се надявам все пак докторът да е сгрешил  Praynig Praynig Praynig. Но дори и развоят да е неблагоприятен, знай - ти си млада, ще си имаш бебче сега или по-късно, ще му дариш цялата си любов. Бъди силна, не се оставяй на отчаянието. С теб сме и естествено, че ще споделяш с нас, в никакъв случай не ни натоварваш. Ти си една от нас.  Hug Hug Hug

Момичета, благодаря ви за пожеланията  Heart Eyes! Искам да ви попитам до кога ви казаха да пиете/слагате дуфастон/утрогестан?! Аз това забравих да питам днес, толкова въпроси имах в главата и всичко изчезна  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт