Пожар и .....

  • 1 158
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
...е сполетя ни и нас ....
стана късо и пожар ....
като цяло апартамента е опушен ... много
ако сте имали такъв проблем / или ваш познат /  споделете опит ...
как сте се справили със саждите ....
фирма ли наемахте ...
как се отстранява миризмата ....
изобщо ... всеки съвет ще ни е от полза ....

# 1
  • Мнения: 1 310
Съжалявам за това, което ви се е случило! Sad
И аз го преживях, когато бях 8 или 9 клас - пожар в стаята ми. Миризмата на пушек изчезна, когато моите родители направиха основен ремонт на помещението.  Peace

# 2
  • Мнения: 132
Sad Много неприятно, дано всички сте добре и аз мисля, че спасението е основен ремонт
В нашия квартал горя един бар в търговски център, след това всички магазини продаваха опушените си стоки на занижени цени, аз имах глупостта да си купя две книги ooooh! ....е, няма такава смрад , то всичко у нас замириса все едно ние сме горяли Sick

# 3
  • София
  • Мнения: 418
И моята стая горя, но не толкова като при вас. Това което направихме е панички с памук напоен с оцет във всеки ъгъл. На първо време ще помогне.

# 4
  • Мнения: 241
Четох за обезмирисване на хладилник да се  сложи в него паничка със сода за хляб. Евтино е и като знам как гадно може да мирише изтърван хладилник, бих пробвал.
Има и обезмирисватели на въздух на ензимна основа, но не знам дали стават за миризма от изгоряло.
Добре, че сте се оттървали живи и здрави. Другото се оправя.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
и аз съм чувала за оцет, но лятото задължително ви чака ремонт и тогава всичко ще се измирише. Сега посред зима опитай с оцет.

# 6
  • София
  • Мнения: 158
Едното помещение, в което беше пожарът,  се наложи да изкъртим мазилката, а в дугото което беше по-малко опушено, запечатахме с някакъв специалнен по-силен грунд и после само боядисахме.

Идваха от една фирма да демонстрират как ще почистят с някакви специлани гъби. По 120-150 лева искаха за стая. Верно имаше подобрение като изтъркат с гъбата, ама от финансова гледна точка ми се стори доста - предстоеше ни ремонт и предпочетохме грундирането.

# 7
  • Мнения: 2 433
Ние се запалихме лятото. Неизправност във вентилатора в банята...запалил се , създал вакум, хвръкнал и...право в коритото на малкият. Щастливо тляли и горяли докато си прибрала щерката. В паниката отворила всичкипрозорци и врати и така чернилка покри целият дом. Пердетата изхвърлихме.... въпреки опитите ни с химическо чистене, обезмаслители, белине...
Червеният кожен диван стана по-тъмно червен и колко месеца вече -няма изсветляване...
За миризмата - бързо се измириса...вярно че сега е зима и няма как да стои денонощно отворено... номиризмата е последният проблем. Стените се наложи да сменим, а белият килим да го търпим сив...
изобщо - най кошмарното ми преживяване! Tired
самата баня за да я очистя във вид на използване ми трябваха 6 шишета меглио. После сменихме всичката пласмасария. Сменихме тавана.... но фугите си останаха трайно черни.

Общи условия

Активация на акаунт