Мляко от кутия........

  • 1 179
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Така е, но нали нйама да го даваш направо от кравата  Grinning. Преди това се преварява два пъти млякото. Аз на Дани съм му квасила кисело мляко с домашно прясно... Даже препоръчват като се започва с кисело мляко в началото да е квасено и после купешко. Е, разбира се не всички имат възможност и дават направо купешко.
Някои от бактериите, които живеят в млякото остават и след сваряването. Например бактерията, която го кваси "lactobactericus bulgaricum" (мисля, че така се казва) - въпреки преваряването, остава жива и киселото мляко го доказва. Аз си мисля, че специализираните детски млека, дори и купешкото прясно мляко са по-добри. Естествено, това аз си го мисля и така ще си гледам детето, а другите да живеят, както намерят за добре... Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 563
На 1г и 2м все още давам Фризо3 и не мисля скоро да минавам на прясно в кутия. А от кога е добре да дам прясно?

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От скоро давам на Рая мляко от кутия- Мегле 3,2%. Но и продължавам още да й купувам от време на време Фризо 3.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами и аз започнах от 7 месец да й правя кремчета с прясно мляко,и досега не е имало проблем. Принципно използвам домашно,но като нямам BBB -то върши добра работа. Адаптирано не е искала никога.

и ние сме така само,че го започнах от 6,5 месеца

# 19
  • Мнения: 2 673
аз предпочитам домашно и такова гледам да давам на детето , щото квито и бактерии да има е по-добро от консервираното.

А относно предпазване от това и онова - накрая става обратното , а именно това от което си предпазвал. Мисълта ми е за страха от алергии. Ако едно дете не е предразположено , не е нужно вманиачаване по темата. Така се изгражда имунитет.
за справка - Дискавъри чанел

# 20
  • Мнения: 590
Така е, но нали нйама да го даваш направо от кравата  Grinning. Преди това се преварява два пъти млякото. Аз на Дани съм му квасила кисело мляко с домашно прясно... Даже препоръчват като се започва с кисело мляко в началото да е квасено и после купешко. Е, разбира се не всички имат възможност и дават направо купешко.
Някои от бактериите, които живеят в млякото остават и след сваряването. Например бактерията, която го кваси "lactobactericus bulgaricum" (мисля, че така се казва) - въпреки преваряването, остава жива и киселото мляко го доказва. Аз си мисля, че специализираните детски млека, дори и купешкото прясно мляко са по-добри. Естествено, това аз си го мисля и така ще си гледам детето, а другите да живеят, както намерят за добре... Hug
Lactobacillus bulgaricus се наричат бактерийте отговорни за подквасването на българското кисело мляко, но те се внасят със закваската. При варенето на прясното мляко повечето бактерии умират.  А домашно мляко най-добре да се вари поне 5 минути.

Последна редакция: вт, 22 ное 2005, 00:44 от niika

# 21
  • Мнения: 2 673
а относно млечно -киселите бактерии те имат силно антимикробно действие - потискат размножаването на вредните микроорганизми в храната и червата, подобряват храносмилането, засилват имунитета , предпазват от поява на рак, понижават кръвното.....
Затова киселото мляко е ПОЛЕЗНО! то и др.киселомлечни продукти се отнасят към т.нар. пробиотици- продукти ,които съдържат живи микроорганизми с полезен за здравето ефект!

Общи условия

Активация на акаунт