Защо при работно време до 19:00 моето дете в 18:00 е последно?

  • 15 288
  • 381
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
detrixa, и аз винаги съм се чудила това ... явно не всички работят, че да успяват да ги взимат толкова рано  Rolling Eyes

baz, ако отидеш в 18 ч. да не би да са извели детето на улицата или в близкото районно? въпросът тук е, че децата започват да ги взимат още в 16 ч. и когато моето/твоето стои последно, никак не  е  приятно ...
Проблема за персонала е, че макар и рядко , може да се наложи да го вземаме в 19.00 часа.

# 16
  • Мнения: 54
но сматям,че не можете да изисквате от другите родители да оставят децата си по-дълго в градината.

А и не прочетох някой да изисква подобно нещо...Коментираме как успяват, а не как да ги принудим да си взимат децата по-късно.
Още повече, че при определеното работно време в детските градини, учителките наистина нямат право да правят коментари или пък да показват раздразнение.

Маря, както и Павлето е писала, аз в никакъв случай не предлагам да се изисква от някого нещо, особенно от родителите, които могат да си взимат децата по-рано, да ги оставят до последно. Аз самата вече писах, че сега понеже съм отпуск по майчинство ще мога и ще си взимам детето по-рано също, особенно в хубавото време, за да мога да прекарам повече време с нея. Кой родител не иска повече време с детето си?
Проблемът ми е, че работя за Белгийска агенция и работното ми време официално е до 18:30. В договора ми изрично е заложено, че работя до 17:30, точно за да мога да си взимам детето към 18 и да не й се налага да седи много дълго сама. Но като си тръгна в 17:30 в Белгия е 16:30! и това не се харесва на шефовете там и съответно нямам шанс да получа повишението, което заслужавам, защото ще трябва да си тръгвам по-рано.

# 17
  • Мнения: 11
Никой не казва, че проблемът е при родителите, които имат възможност да си прибират децата в 16:30-17 ч. Проблемът са възпитателките, които си самовнушават и живеят с идеята, че работното им време е до 18ч. мааааксимум. Ние нямаме баби и дядовци, които да помагат. Работим до 18:30 (без право на обжалване:)) и търчим да си го вземем веднага. А лелките ми вдигат врява, че било 7 без 15 или без 10. Иде ми да ги сиктирдосам всеки път, но като го видя с голямата усмивка и тотално изключвам и ги оставям да си помрънкат. Но наистина трябва да се направи нещо. Все пак ние им плащаме заплатите, за да работят в наша помощ.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз продължавам да си задавам същия въпрос  newsm78 Уж всички сме на работа, а в 5.30 градините са празни.
Даммммм, и аз не мога да намеря отговор на този въпрос newsm78
Работното ми време е до 18, офиса ми- на единия край на Сф, а ние живеем в квартал на 18 км от офиса.......нали ви е ясно, че ми трябва час, за да стигна до квартала и да взема Алекс......В определени дни тръгвам в 17ч, за да стигна до 18 в яслата, където е тя и още 1-2 дечица в групата......
Иначе живеем буквално срещу детска градина, където ми прави впечатление, че още от 16ч започват да ги забират родители, баби, рода.........и аз не мога да си обесня как се случва, но е факт......

Веднъж ми се случи да позакъснея, разбирайте отидох в 18ч20, АЛекс беше последна и разтревожена......запъхтяна обеснявам на лелята защо съм закъсняла (шефа ме задържа и попаднах в адското задръстване), а лелята ме гледа учудена и вика- "Спокойно, ние сме на работа и сме до 19ч". Да де, ама като детето ми остане самичко и не му е комфортно. Знам от майка ми, която е детска учителка, как като остане някое дететнце последно и все се озърта към вратата и търси мама, разтревожено, разстроено.....

Но както го е казала и авторката- ние, родителите, сами сме си виновни за филма, в който се вкарваме...

# 19
  • Мнения: 1 612
И аз продължавам да си задавам същия въпрос  newsm78 Уж всички сме на работа, а в 5.30 градините са празни.
Да де, ама като детето ми остане самичко и не му е комфортно. Знам от майка ми, която е детска учителка, как като остане някое дететнце последно и все се озърта към вратата и търси мама, разтревожено, разстроено.....


Ето отговора на въпроса.
Всеки бърза да си вземе детето по-рано за да не се разстройва, ако остане последно. Особено след трудна адаптация.
Друг е въпросът,че наистина персонала е разглезен и гледа да си тръгне по-рано.

Аз работя на график, което означава че или събота или в  неделя съм на работа 12 ч. За това прибирам детето към 16,30 през зимата и към 17 ч. през топлите месици, ако съм първа смяна. Когато съм дежурна следобед го прибират свекърите към 17 ч. защото приключват по-рано работа, а и баща му често се случва да е извън града и да закъснее.
Така имам и повече време ,което да прекарам с детето.

Но наистина  е трудно за работещите на редовно работно време, още повече за големите градове където е необходимо време и да се придвижи човек до градината. Предполагам че е необходимо да поставите въпроса за работното време пред персонала и директорката.

# 20
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
И при нас положението е същото,само че до 17ч всички деца са взети. Аз по професия съм учителка и работното ми време е до 14ч, но тъй като работя в друго населено място се прибирам около 15ч. Когато се прибера гледам да си свърша домакинската работа, за да мога когато взема малката от ясла да и обърна повече внимание. Обикновено ходя към 16.50 и тя е все последна.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 370
Моят малчо винаги е последен в 17:30.Миличкия свикна вече май, но лелите ни го мятат в ръцете облечени и готови за тръгване.Ами много ми е мъчно, но няма как да тръгвам по-рано от работа.Мъжът ми тръгва в 17:20 и е там в 17:30 и все е последен мъника ми.

# 22
  • Мнения: 48 070
Преди плащах на жена, която да ги взима, като я бях уговорила да ги взима в 17,30- нито първи, нито последни, и седеше с тях около час...просто се бях уморила да се разправям с учителки и директорки
После съпругът ми започна не особено добра работа,но работи до 16,30 и към 17-17.30 ги взима, като понякога пак синът ми е облечен с якето и гледа телевизия с дежурната учителка...
Когато баба ми беше тук няколко дни, искаше да взима малчо пръв- казваше ми че отива в 4 и не е първа- вече има взети деца  Shocked

Браво на учителките, които си стоят до края на работното време така е редно. В градините където не е така мога да кажа само-знам какво ви е, но ако сте самички, много трудно ще се преборите

# 23
  • Мнения: 690
няма с какво да се борят - дежурната група е до 19 ч. и щом има деца /макар и едно/, те не могат да ги изгонят навън. В крайна сметка, неприятното е за самото дете, а госпожата да гледа както си иска ...

# 24
  • Мнения: 116
Те обаче се правят на луди и ми казват, че не може сутрин по-рано, както и, че не може вечер по-късно от колкото те искат. А официалното раб. време е съвсем различно.
Абе ти какво им се обясняваш-взимаш си детето,когато можеш и щом е в рамките на ОФИЦЯЛНОТО работно време,хич не давай обяснения!То и аз искам да си тръгвам по-рано,ама не може.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 4 168
 И друг път съм писала в такава тема. Родителите ДА си взимат детето,когато МОГАТ!
 Само като си го представя,все едно съм пратила 4годишно човече да работи- от 8 до 18 в недомашна обстановка. Нечовешко е.
 "Повредата" е в персонала, ако създава проблеми.
  Явно,всяка градина си има различни порядки.
 Когато заваря дъщеря си последна, обикновено кротичко си острят с учителката моливи / нали се сещате какво количество моливи се изтъпяват в групата Simple Smile/  и си хапват я бонбони, я мандарини... Simple Smile 

# 26
  • Мнения: 48 070
blanc, съгласна съм, но не навсякъде персонала е такъв,за съжаление,  а когато не е, много трудно можеш да преместиш детето, другия начин е да се опиташ да ги промениш

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 954
В интерес на истината, когато големия ми син ходеше на ясла (беше чиста ясла, не ОДЗ), го вземах към 17,20 все бяха 2-3 деца останали. Яслата беше до работата ми.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
Взимаме ги и двамата към 18 ч. - малкото обикновено е предпоследно, веднъж закъсняхме с 5 минути и беше последно - облечено, обуто, в коридора, но беше гушната в едната леля от яслата и така ни чакаха. Големият в първа и втора група беше последен, сега в ПУ група след него остават още 5-10 деца - всичко с времето си  Peace

# 29
  • Мнения: 7 162
Може ли някой да ми обясни как успявате да си свършите нормално работата и още преди 6 часа да сте успели да си вземете детето от ясла/градина?
Аз не работя.
Взимам сина си около 17.00ч.
Мога да го взема в 16.00 ч., мога и в 19.00ч.
Просто имам избор.
Оставям го до 17.00ч. с една единствена цел, да поиграе с децата. При положение, че мога да си го позволя не искам да остава до по-късно. Не, защото ще остане последен, а защото искам да прекараме аз и моето семейство/най-вече сестрите му, защото баща му се прибира по-късно/ повече време с него.

Но това тук е недопустимо:
... облечено, обуто, в коридора, но беше гушната в едната леля от яслата и така ни чакаха.

Общи условия

Активация на акаунт