Има ли майки на четвъртокласници от 125-то СОУ, София?

  • 4 575
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всеки ден се мъкне, като товарни магарета сме. Независимо, че купихме шкафове за стаята и доста неща стоят там - изобразително, домашен бит, музика.

е добре де... Щом повечето неща са там, значи детето носи само МАТ, БЕЛ и евентуално Роден край. Не е толкоз тежко имам предвид.
Много големи класове...  Crazy

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Напротив много тежат раниците, по мат и Бел имат много помагала, няколко тетрадки - две за домашни, работа в клас, звуков анализ. И по роден край има тетрадка, по информационни технологии има учебник, като сложиш и несесер, шише с вода, закуска, сухи и влажни кърпи..

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=561266.0;topicseen

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да имат помагала...
Но поне при нас по мат са учебник, тетрадка + уч. тетрадка. По БЕЛ имат повечко материали, вярно е. Информационни техн. нямаме.
По Роден край е само учебник и уч. тетрадка.
Аз обаче като вдугба раницата на щерката, която е повече от 5-6кг. и после тази на 1-волака ми се струва перце.
Благодаря за линка към Писмото.

# 18
  • Мнения: 184
Много хубава тема,записвам се хем да следя,хем да питам и да се инфомирам,че сме на тази вълна в момента.Ще записваме каката в първи клас там.Позната ми беше споменала,че имало и паралелка с математика дали е вярно?Не видях по горе

# 19
  • София
  • Мнения: 1 508
Паралелката с математика е от 5-ти клас.

# 20
  • Мнения: 184
Аха благодаря,да то и като помисля е логично да е от по-голям клас,те в първи се учат да пишат още,значи само са ме объркали

# 21
  • Мнения: 46
Значи по въпроса за госпожите - ако имах възможност да избирам сега, бих се спряла на Румяна Георгиева. Жената е от старата школа, хем взискателна, хем съцата. Добри отзиви съм чувала и за Виолета Игнатова /най-големия наплив беше при нея/, но жената излезе по майчиство и не знам дали ще се върне за началото на учебната година. Нашата госпожа, Антоанета Николова, може и да преподава добре, но много дели децата - има си любимци, които толерира, а всички останали страдат. Друга  госпожа на 4-ти клас е Емилия Джунова, за която нямам никакви впечатления - ако някоя друга майка знае нещо за нея, нека пише.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 849
Благодаря за полезната информация!
Чудя се нещо, тези образци, които се попълват за записване на детето, на място ли се взимат?

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Благодаря за полезната информация!
Чудя се нещо, тези образци, които се попълват за записване на детето, на място ли се взимат?

Да, на място.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 849
А, можете ли да ми кажете, освен този образец, какво е необходимо да нося при подаване на документите за прием?  Embarassed

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
А, можете ли да ми кажете, освен този образец, какво е необходимо да нося при подаване на документите за прием?  Embarassed

Нямам точен спомен от миналата година. http://sou125.com/images/stories/files/priem-2011-2.pdf тук пише само лична карта за удостоверяване на местоживеенето. Удостоверението за завършено подготве се носи при записване, то сега няма и как да разполагате с такова. За удостоверение на раждане на детето не помня, но не пречи за всеки случай да се носи копие и при подаване на заявлението.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 849
Благодаря!

# 27
  • Мнения: 87
Здравейте майки (и татковци Grinning). Моят син сега е 5 клас в 125-то в математическата паралелка. За нея се кандидатства с нещо като изпит след 4 клас. Преди това няма такава паралелка, а само платена школа от 2 клас ( в 1-ви не могат да четат добре , а задачите са с условия). Ние като бяхме за 1 клас имаше опция немски/английски или руски. Желанието на повечето беше за английски и затова не се сформираха паралелки с руски и немски. Но учители има и при достатъчно желаещи има и паралелки. Нашата г-жа по английски беше Русимова- въобще не съм доволна от нея - никакво натоварване, глупави домашни (да пишат по 3 реда новите думи и никакви други упражнения). В първи клас ни каза да купим някакъв учебник на Дисни (20 лв с тетрадката), в който се оказа, че има само картинки и напрактика нищо съществено не са учили.
Във 2,3 и 4 клас учебника беше по-добър, но ако не го бях занимавала допълнително вкъщи нищо нямаше да му влезе в глават на детето. Сега нещата са на съвсем друго ниво и  г-жата е по-свястнам, та почна да напредва по-съществено.
       Сина ми има приятели в 4 клас и определено не бих препоръчала г-жа Георгиева. Толерират се определени деца - тези които по един или друг начин правят мили очи на госпожата. Имаше няколко случая на деца с еднакви грешки на контролни да пише оценки с разлика до 1 единица. За другите г-жи нямам впечатления.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 849
Като чета противоречивите мнения, чудя се изобщо, дали човек трябва да прави опит да избира при коя учителка да е детето му или да се остави на съдбата да реши? newsm78

# 29
  • Мнения: 39
Здравейте,
Аз съм била ученичка на Емилия Джунова (доста отдавна, разбира се) и мога да кажа само прекрасни неща за нея. Успяваше да култивира най-доброто в учениците, да развие талантите им, да подбуди любопитство към всичко!
Няма да забравя как 4ти клас ми написа двойка по математика, която не заслужавах, но пък наистина ме мотивира Simple Smile
Невероятна!

P.S. Бях при нея от 1ви до 4ти клас. Прати ме на 2 литературни състезания, а 5ти клас ме приеха математика в СМГ.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 13:59 от alice62

Общи условия

Активация на акаунт