почистване на гърдите

  • 6 937
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
и изцеждане на малко кърма преди да дам на бебка на хапва Simple Smile
ShockedЗащо бе жена Shocked

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ти пък,Белинда - я малко справка в абсурдните реплики - не знаеш ли,че първата кърма е мръсна и трябва да се изцеди hahaha Това в кръга на майтапа - но и на мен ми стана интересно защо се цеди малко,ако бебето е голямо и няма препълване на гърдите,че да не може да захапва?

# 17
  • Мнения: 1 586
Мда, за много майки това е въпрос на ЗАДЪЛЖИТЕЛНА хигиена Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8 917
Не виждам какво чудно има в това #Crazy така съм решила - така го правя! Не мисля, че с една вода може да се измие зърното хубаво , а съм далеч от мисълта да се измивам и със сапун всеки път - това е Crossing Arms

# 19
  • София
  • Мнения: 2 164
Ами никак. Вземам си душ сутрин и вечер и това е напълно достатъчно Simple Smile.
И аз така.

# 20
  • Мнения: 8 917
Мда, за много майки това е въпрос на ЗАДЪЛЖИТЕЛНА хигиена Simple Smile
Мда, явно аз съм от тези "много майки" , които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го правят... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 586
The Sun, не се обиждай сега Simple Smile Всеки е свободен да прави каквото и както иска. Въпросът е дали наистина е необходимо и даже задължително. Думата "задължително" е, която ме е дразнила, в изказванията на някои майки (тук не визирам теб).

Ти всъщност не се обоснова защо го правиш. Предполагам ти е било казано като правило с нетърпящ възражения тон, както и аз съм го чувала. Истината е, че е напълно излишно изцеждане на първото мляко, освен ако гърдата не е твърде пълна и бебето не може да засуче или ако първата струя е много силна и бебето се дави... Вече беше обяснено, че миенето на гърдите е излишно преди всяко кърмене, дори може да се отрази зле на зърната.

Всъщност моята идея беше, че миенето на гърдите и изцеждането на първото мляко преди всяко кърмене въобще не е въпрос на хигиена, още повече пък на задължителна такава.

Това е  Peace

# 22
  • Мнения: 1 896
Eх, Белинда, тъкмо щях и аз да се хваля че съм кърмила със солени цици на плажа. Нямаше душ наблизо и си казах, какво пък, все едно е плувал в морето и е глътнал някой милилитър вода. А и в солената морска вода не се въдят такива гадини като по сладководните гьолове.
Иначе вчера тъкмо четох в някакъв вестник и се смях - в "Майчин дом" по някакво недоразумение им спрели за няколко часа водата, което било безобразие, точно защото родилките не можели да се измият преди кърмене, не за друго.

# 23
  • Мнения: 8 917
Andrea$ , далеч съм от мисълта да се обиждам на някой, който дори не познавам - звучи ми глупаво...колкото до това дали някой ми е казал - който и да ми го каже, ако АЗ самата не съм убедена в това - просто не го правя Mr. Green Относно "защо го правя", мисля, че казах - не ми се струва , че само с вода може да се измие зърното така както аз бих искала. По същата логика може и да се пита "защо въобще трябва да се мие?" -  така решили различните момичета - ами ОК! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт