ДЕПАКИН НА ЗДРАВИ ДЕЦА В ЯСЛА

  • 15 963
  • 239
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 508
Без особено да размърдвам въображението си, мога да си представя поне няколко възможни сценария.

Да речем, че виновникът е яслата. Тогава:
- в детското заведение има дете или човек от персонала, който страда от форма на епилепсия; лош контрол и безотговорност и лекарството се е оказало в ръцете на детето. При това има Депакин на хапчета (ако се използва от възрастен човек) и това би улеснило нещата.
- човек (медицинска сестра) от персонала на границата на нормалното; държи шише със сироп и тайно, със сигурност рядко, дава минимално количество на по-нервните деца. Категорично не може да става въпрос за заговор на целия персонал или за някакъв вид практика, най-малкото не биха могли да си го позволят финансово предвид бюджета.

Тук вече би било удачно авторката да каже в каква концентрация е открита въпросната киселина и от какво количество от медикамента би се получила тя според лекарите. Едно е да иде реч за половин лъжичка, друго за половин шише. Защото колкото и откачен човек да има сред персонала, не би си позволил да даде някакво солидно количество.

После вариант с виновник извън яслата:
- близък или член на семейството, страдащ от епилепсия или имащ медикаментозна зависимост. Минута невнимание и пак лекарството би могло да се окаже у детето.

И още въпроси:
От воле ли лекарите уцелиха веществото, колко време продължиха тестовете, вие родителите ги насочихте да търсят Депакин или излезе на петия-шестия път от тестването примерно?

Когато човек обвинява, е редно да подплати тезата си с доказателства.
Отдавна вече хората не вярват на всичко, което се пише в интернет, така че е съвсем логично да искаме тези отговори.

# 181
  • Мнения: 3 181
Защо, вие тук ли сте разследващият орган, за да искате/държите на отговори?

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 824
Да, майката е умряла от скука и ви е съчинила темата, за да не умрете от скука и вие

ani27-Човешката фантазия няма граници.

# 183
  • Мнения: 9 814
Защо, вие тук ли сте разследващият орган, за да искате/държите на отговори?

А за какво ни се хвърля тази тема? Интелигентен човек съм, който си задава логични въпроси и открива доста неточности и празнини в разказа. Нямам право да питам ли?
Не напразно авторката махна и снимките на семейството си от подписа си.

Ако сега ти кажа, че валят камъни, ти ей така, щото съм ти го написала, ще ми повярваш ли?

За каква скука говорите? Скука- глупости на търкалета. Атаката е най-добрата защита.

# 184
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз си познавам детето,
Урина пускам всеки месец на синът ми, при най-малкият симптом, без лекарят да ни е препоръчал, му правя изследване на кръв и урина. Ок?
 

От това ти изказване никъде не става ясно,че детето ти има проблем.Като не искаш да даваш обяснения не го прави,толкова е просто,но се доизказвай.

Детето ми е родено със здравословен проблем, скъпи многознайки, за това му пускам изследвания всеки месец, не защото съм несигурна Mr. Greenсега и отчет да ви давам, и психоаналитици станахте, компетентни по всички въпроси.

В Бг, особено в Сф, няма голям избор за ДЗ, освен ако не е частно.

Да, майката е умряла от скука и ви е съчинила темата, за да не умрете от скука и вие smile3507



Има многознайки,психоаналитички и всякакви други.Ти се научи да четеш правилно,и се изказвай така,че да не бъдеш разбрана грешно.А за частните градини може доста да се поспори,но в друга тема.
А от скука доста неща могат да се направят.

# 185
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо, вие тук ли сте разследващият орган, за да искате/държите на отговори?


Ние тук сме четящите темата и искаме отговори за да си изясним картинката.
А ти каква точно се явяваш, че така се "зъбиш" на хората  противоположно мнение?

# 186
  • Мнения: 15 379
Защо, вие тук ли сте разследващият орган, за да искате/държите на отговори?

А ти в ролята на съдник ли влизаш? Защото така лесно раздаваш класификации Laughing.

Пуска се тема, която на пръв поглед е за нещо ужасно и престъпно.
Абсолютно нормално е да се търсят отговори, като се задават въпроси. Защото лесно става с виртуалното потупване по рамото на авторката и дотам.

# 187
  • Мнения: 1 713
Майката твърди,че не са и правени изследвания.Друг източник твърди,че е отказала да даде кръв за изследвания...
Колкото майката е източник, толкова и другият източник е сигурен източник - близки от Пирогов така били казали... А пък те нямат право да обясняват, защо коментират пациентите си с външни хора?

# 188
  • Мнения: 5 138
Майката пуснала темата може да не е умряла от скука, но може да иска да прикрие нещо обвинявайки детската ясла.
От самото начало историята издишаше.
В нета сме се начели на какво ли не.
Нооо, бг мама не значи бг будала, ако е вярно досега да се беше доказало.
Авторката отначало ни убеждава, че никой няма да и повярва, ако подаде жалба, че изследванията нямали съдебна стойност, че няма да има пак наказани, оправдания оправдания,но без действителни действия.
И вече сума страници като видя че я заподозряхме в лъжа се оттегли и не пише вече, защо ли.

# 189
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

И вече сума страници като видя че я заподозряхме в лъжа се оттегли и не пише вече, защо ли.

Е тя авторката на пързалката тая сутрин ни е прочела,но не се е включила.Посмяла сее,и сигорно денят и е чудесен.

# 190
  • София
  • Мнения: 7 215
Е тъпото е, че от така поднесена история, е възможно някой жълт вестник да спретне хедлайн:
"УПОЯВАТ ДЕЦАТА В ЯСЛИТЕ".
И после ще стане градска легенда.  Confused

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 824
Майката твърди,че не са и правени изследвания.Друг източник твърди,че е отказала да даде кръв за изследвания...
Колкото майката е източник, толкова и другият източник е сигурен източник - близки от Пирогов така били казали... А пък те нямат право да обясняват, защо коментират пациентите си с външни хора?
Ако изобщо са били с детето в Пирогов.Вярваш ли,че майката ще лае из Пирогов ,че на детето е давано нещо в яслата ,а никаква информация към медия няма да изтече?

# 192
  • Мнения: 1 713
Да де, ама какво да пише, ето отива в Пирогов и се намира някой да каже - пък от Пирогов ми казаха, че тя едикаквоси, лъже майката, лекарката друго каза...
Но и аз съм си наивна, все вярвам на историите, а и колко случаи се оказаха истина, за които отначало си казвах, че не са възможни.
Мама Джиджи, не знам, честно казано, иска ми се да си го е измислила.

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 824
Да де, ама какво да пише, ето отива в Пирогов и се намира някой да каже - пък от Пирогов ми казаха, че тя едикаквоси, лъже майката, лекарката друго каза...
Но и аз съм си наивна, все вярвам на историите, а и колко случаи се оказаха истина, за които отначало си казвах, че не са възможни.
Мама Джиджи, не знам, честно казано, иска ми се да си го е измислила.
Да ти кажа,честно колко ли болен мозък трябва да имаш да измислиш това?
Може да си има и дружка тук-едната лъже,другата маже..

# 194
  • Мнения: 508

Sourcherry, Red,
Майката за това не подава жалба, вие във форума я разкостихте и изкарахте виновна и с болна фантазия, представям си в полицията или в някоя друга институция какво ще и се случи, по простата причина, че на хората не им се вярва и не им се занимава............
Никой не подава оплаквания, заради такива, като вас, то се превръща в битка с вятърни мелници Mr. Green

Тъй като познавам майката и детето, си позволявам да отоваря на “ част от въображаемите сценарии”.

Като начало детето НЕ ХОДИ  и НЕ ЛАЗИ, така всеки може да си направи сметка как  може да попадне лекарството в ръцете на детето. И какво означава “ лош контрол” ? Хапчета който СЛУЧАЙНО се сипят над главата на детето ли ? Аз не мога да си го представя. Няма епилептици в семейството.

Какво означава въпроса “ каква концентрация” . АБСЛОЛЮТНО НЕНОРМАЛНО Е каквото и лекарство да се дава на децата ни в яската, без разрешение.

Относно въпросите ти. Майката е обвинила когото трябва, пред нужните инстанции, който ще доказват какво се случило. Тук тя ИНФОРМИРА, не е длъжна да дава ДОКАЗАТЕЛСТВА  Всеки сам си вади изводите.
Тя ако иска сама ще ти отговори на въпросите, но отговорите няма да ти харесат.
Най-ужасното за мен е, че познавам майката и немога да си кажа“….тая нещо е изперкала” и така спокойно да продължа да си живуркам. Още по жалкото е, че има пишешти тук , който са по-склонни да повярват, че майка трови детето си и е изперкала, отколкото, че има проблем в градините и яслите. Постоянно се чуват така наречените “ градски легенди” за детските градини, на който никой не иска да вярва.
Също като натровените деца с лексотан……който си ги носят от къщи. Защо не се натровиха с аспирин или витамин С, точно пък с лексотан.

Общи условия

Активация на акаунт