За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 23

  • 25 688
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 884
gundie, щерка ми е така.
Проблеми има при пътуване с кола и автобус по неравен път, планински с много завои. Помага и Кокулин. Давам в деня преди пътуване и в деня на пътуване.

# 61
  • Мнения: 943
Ами напишква се, но ако изпикаваш честно, не е чак толкова много. И мисля, че ако го сменяш веднага, няма да настине. Ама то няма как да стане, хем да е без памперс, хем да няма напикани дрехи Simple Smile
Всъщност от кога се учи бебе на гърне newsm78 , да АнМъри извинявай че пак питах но защо съм забравила какво е писала Енжъл.
Иначе рани нямаме а само си е червено.

# 62
  • София
  • Мнения: 39 884
evitota, при ЕБХ децата се учат на гърне още в началото, може би 3-4-5 месеца.
Хубаво е към 1г да се започне.

За зачервеното пробвай хума или отвара от смардлика. Кожата трябва да се успокои.

# 63
  • Мнения: 943
Е значи може да купя гърне и да пробваме два-три пъпи съм успявала с пиш - пиш като и казвам да се изпишка  иначе през повечето време само ми се смее като и го казвам Blush.
А за отвара от лайка дали също става защото последния път като направих със смрадлика за зачерви още повече newsm78

# 64
  • Мнения: 4 070
Ами напишква се, но ако изпикаваш честно, не е чак толкова много. И мисля, че ако го сменяш веднага, няма да настине. Ама то няма как да стане, хем да е без памперс, хем да няма напикани дрехи Simple Smile
Всъщност от кога се учи бебе на гърне newsm78 , да АнМъри извинявай че пак питах но защо съм забравила какво е писала Енжъл.
Иначе рани нямаме а само си е червено.
на една лекция бях мин. седмица- за естествената бебешка хигиена- казаха,че може едва ли не от раждането да се учи да пишка извън памперс, държиш го над някакъв съд, мивка- викаш пиш или аки и те си съсздавали в последствие такава асоцияция....моят син се вижда на каква възръст е едва сега проявява интерес да сяда на гърнето, но не прави нищо.... не про пускайте момента и не чакайте да станат на 9 м. колкото можете по-рано Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 39 884
evitota, предполагам и с лайка би трябвало да стане. Не съм подмивала с такава отвара.
Странно, че от смрадликата се е зачервила повече. Да не е била гореща отварата?

# 66
  • Мнения: 4 070
evitota, предполагам и с лайка би трябвало да стане. Не съм подмивала с такава отвара.
Странно, че от смрадликата се е зачервила повече. Да не е била гореща отварата?
моята племеница когато имаше гъбички също й се зачервяваше от смрадлика....тя  май е малко по-силен лек, малко по-агресивна билка...

# 67
  • Мнения: 2 805
Малко ми е глупав въпроса  Blush, но моята щерка напоследък започна да се уригва по 2-3 пъти на ден, мисля си, че е нормално, но тъй като до преди това никога не съм я чувала ми е малко странно?

И втория ми въпрос е  - има ли някакви признаци, които да следя при съмнение за глътната стотинка? Преди малко я видях да държи желязно левче и нямам идея от къде го е докопала...знам, че левче не може да глътне, но си нямам представа дали е нямало и по-дребни стотинки там от където го е взела.

# 68
  • София
  • Мнения: 44 286
за първото... не знам дали е нормално, може би не е зле няколко дни малко на диетка, може нещо да дразни стомаха и за това да се оригва.

за второто - признаци няма освен ако не получи болки някакви.
даваш повече хляб и пюре и ровиш в акитата.
ако нищо няма до понеделник може да направите снимка.

# 69
  • Мнения: 9 120
Момичета - опасно ли е за малки деца (визирам моето) да се топват в минерален басейн? Мислим другата седмица да ходим в Хисаря и искам да знам предварително дали можем да пускаме малкия в детския басейн,. Хигиената е отлична там (ходим редовно и никога сме нямали проблеми) но не знам какво е действието на минералната вода върху малкия организъм Thinking
Рових се в нета...излизат противоречиви мнения, най-вече против, и то не заради водата, ами заради хигиената Rolling Eyes

Оригването - при моето дете е или от преяждане, или от по-особена храна, или от доста пиене на вода  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 44 286
питай в самият басейн, също и колко е безопасно да стои във водата...хисарската все пак е най-силната вода...помня че като бяхме като деца ве едни басейн там ни предупреждаваха да не стоим повече от 10 мин. във водата...един съученик се кисна над 30...после му стана мн зле и припадна...

иначе гъбичките и подобни са друг проблем..

# 71
  • София
  • Мнения: 39 884
Самсара, уригването идва от погълнат въздух по време на ядене, пиене.

За монетата... признаци няма. Освен да знаеш точния брой монети и да търсиш липсващата. Може би и поява на някакви болки.
Левче ми се струва малко вероятно да се погълне.

Моя син беше тръгнал да преглъща 2 по 20 ст., но явно не са минали надолу и ги повърна.
Ходихме обаче до Пирогов да го снимат. Монети нямаше.

Стефи, до към 20 мин във водата. После почивка.
Моя син май повече от 1/2 час не е бил в минерален басейн. Топва се за малко, после тича покрай басейна, и после пак във водата Simple Smile
Водата в Хисаря е хубава. Бяхме там април миналата година.
А бански имаш ли си? Защото на мен ми се намират едни излишни (за подарък) Бамбино мио, сини. Мисля, че са 9-12 кг.

# 72
  • Мнения: 9 120
Леле, много сте бързи, май ви хванах на линия и двечките Grinning Heart Eyes
Утре ще звъня в хотела за резервация и ще питам за водата, но, исках първо тук да се консултирам Laughing
Ан Мари - много си мила Heart Eyes Ние сме обаче с памперс - бански, при това най-големия размер, дребния е 14кг. и половина ooooh!
Благодаря ви още веднъж  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 39 884
1вия бански го купувахме лятото за морето. След това края на годината ходихме в Хисаря и си купихме нов бански, защото не намерихме стария.

Сега се усещам, че в предния пост съм допуснала грешка. Април бяхме във Велинград, края на ноември в Хисаря.
Голямата не можах да я извадя от водата. Алекс се пляскаше по-малко.

# 74
  • Мнения: 223
За Хисаря и аз си спомням , че ако стойш много ти става лошо , иначе и деца има ,  аз лично като малка 5-6 годишна съм страдала от пиелонифрит и там ме е водила майка ми за бъбреците Simple Smile
Някой знае ли колко често могат да се правят инхалации с инхалатор , аз ги правя с физиологичен разтвор , но става около 1 седмица се случи така че съм и правила често , един път кихаше доста и се оправи Peace ама сега 2 в семейството са болни и май да и лепнали нещо защото този следобед се разкашля доста Confused

Общи условия

Активация на акаунт