Бременност и кървящи венци

  • 8 118
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте!
Бременна съм в 4мес. и венците ми са адски подути и кървят.Какво до правя?

# 1
  • Мнения: 174
пациент съм обаче имах приятелка със същия проблем без подуване..отиде на зъболекар казаха и да жабурка с Елудрил и да си маже венците с паста Пародиум..Тя имаше 4 долни кариеса на кътниците едно че спряха да кървят след известно ползване имаше и болки в зъбите и те спряха е и аз започнах да ги ползвам от пастата съм доволна Simple Smile бях предубена но вече не Simple Smile

# 2
  • Мнения: 174
Да кажа само , че тя също беше бременна и така се получиха нещата , че бяха от бременността. А и според мен щом една жена забременее трябва непременно да отиде първо на зъболекар..!На времето по времто на мама 1988 година задължително жените са минавали през зъболекар като се установи , че е бременна. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 33
Благодаря,Диди!
При всички положения ще се консултирам и с лекар,но исках все пак някакво мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Почистване на плака и зъбен камък и употреба на пасти и води за уста на билкова основа за стягане на венците.

# 5
  • Мнения: 105
И аз имах същия проблем по време на бременноста и ми изписаха КОРСОДИЛ  за жабурене. Това е вода за уста, но се продава само в аптечната мрежа и не се препоръчва за постоянна употреба, а само когато има проблемни венци.. Много бързо ми помогна ... Peace

# 6
  • Мнения: 158
Здравейте!  Hug
И на мен ми кървят венците,но проблема е друг.Един мъдрец ми е пробил венеца,но си стои месото и на моменти от там тече кръв.Преглед си правих 3я месец,но не смея да ида да го махнат.Има ли с такъв проблем сред вас?

# 7
  • Мнения: 351
Какво ли не правят хормоните . Аз заради тях се ожених  Grinning Grinning Grinning
Само ще допълня колегата Зара, след почистването по-добър вариант според мен е разтвор на "Бензидамин", а при по- сериозни случаи 3-4 дни "Глимбакс" и след това през цялата бременност предното 2 пъти дневно след измиване за 1 мин. Паста за съби "Пародонтакс" и някъде из форума съм писал как се мият зъби.

ТинаТ, с една лека упойчица само около "мръвката" и една остра ножичка за 15-20 мин. ти осигуряват време да родиш, пък после клещомицин.

# 8
  • Мнения: 158
До колко време мога да изчакам?Много ме е страх от бъркането в устата ми Sad

# 9
  • Мнения: 8
прочетох първия коментар и да с елодрила спира само дето тя по прицип се използва след махане на зъбен камък,вадене на зъб или такива интервенции в устната кохина аз докато бях бременна имах същия проблем а и сега го има но сега не съм постоянна зъболекаря който тогава ми оправяше зъбите е от "старата школа" и просто ми каза да си разварям хлебна сода в чаша вода и да си жуборя устата(без да се гълта содата естествено) и да не вярвах но ми помогна и сега като се сетя го правя винаги имам една чаша и пакетче сода в банята.От свекървами знам тя като е ходила в росия там са и казали да се жубори със олио от бактериите в устата олиото побелявало и венците се свивали в смисъл оправяли се но за това не мога да събера смелост предпочитам содата Confused

# 10
  • Мнения: 4 068
Това с хлебната сода ме уби!
Чувала съм, че я ползват и за избелване на зъби, но за мен е пълен абсурд това.

# 11
  • Мнения: 8
ми не знам на мен тогава ми помогна сега когато ползвам дори един два тъти да го правя веднага виждам резолтата,а иначе за избелването и аз съм чувала но тогава май не се разтваря във вода а се слага направо на четката но съм и чувала,че "разяжда"така да се каже емайла на зъбите,същото съм зучалаи че някой правят със сол вместо сода за избелването

Общи условия

Активация на акаунт