Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 105 033
  • 612
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 778
Благодаря ти много за отговора Дафи, на лични ти изпратих съобщение с допълнителни въпросчета. Ако имаш време напиши ми.
Честита дъщеричка! Желая ви много здраве и само щастливи моменти!  bouquet

# 136
  • Мнения: 0
Здравейте, извинявам се, че малко ще се отклоня от темата, много се радвам, че сте доволни майчици, дано сте живи и здрави с малчовците! Искам да попитам въпросната болница дали работи с направления, става дума само за преглед при д-р Гинчева? Някоя от вас, която е имала контакт с нея, ако може да ми сподели дали е доволна...

# 137
  • Мнения: 115
Здравейте,

има ли някой скоро раждал секцио в Св.Марина? Интересуваме дали Ви приеха от предния ден или в деня на насроченото секцио? Проблем ли е,че стаите са на 3тия етаж и няма асансьор? Има ли в стаите баня и тоалетна или са общи?  Благодаря предварително!   bouquet

# 138
  • Мнения: 65
Здравейте,

има ли някой скоро раждал секцио в Св.Марина? Интересуваме дали Ви приеха от предния ден или в деня на насроченото секцио? Проблем ли е,че стаите са на 3тия етаж и няма асансьор? Има ли в стаите баня и тоалетна или са общи?  Благодаря предварително!   bouquet

Аз раждах ноември 2011, но предполагам, че няма кой знае каква разлика за това, което питаш. Приеха ме от предния ден, за да ми направят изследвания, тъй като операцията ми беше рано сутринта. Мисля, че ако е насрочена за по-късно през деня, могат да те приемат и същия ден. За това, че няма асансьор, мога да кажа, че за мен беше по-добре, тъй като се раздвижвах именно по стълбите. Дори след като ме изправиха от реанимация сама си се качих до стаята. Предполагам знаеш, че колкото повече се движиш след операцията, толкова по-бързо ще се възстановиш. Ако пък не се чувстваш добре и ти се лежи, няма да има проблем, защото ти работа на долните етажи реално нямаш. Бебета са на втория, но когато и да искаш да си видиш детето, обаждаш по телефона и ти го носят, респ. вземат, ако искаш да не стои при теб. В стаите има само мивка. Тоалетната заедно с банята са вън в коридора и са общи за 1 и 2 стая, за 3 и 4 има друга, и така - мисля, че всеки две стаи си имат баня и тоалетна. Не мога със сигурност да си спомня, но май стаите са на 4-я етаж, реанимацията и операционната на 3-я, а бебетата са на 2-я. Не се притеснявай, всичко там е на ниво. Ще има да прескачах стъпалата след третия ден. Леко и безпроблемно раждане  Hug 

# 139
  • Мнения: 0
Здравейте, предстой ми раждане средата на август. За сега мисля да е във Втора база.Може ли някой да ми кажа какво да нося със себе си когато дойде момента, че да се подготвя предварително? напред в темата видях , че нормалното  раждане без екип би трябвало да е безплатно, а какво други такси се заплащат в болницата (ако има такива)? Благодаря предварително

# 140
  • Мнения: 2 052
Ето моя списък:
За бебето:
1. Памперси
2. Мокри кърпички
3. Комплект пелени (бархетни и тензухени) - 2бр. (но ми искаха само 1бр.)
4. Хавлия
5. Комплект за изписване
6. Дрешки - 3-4 комплекта
Ако искаш можеш да си носиш и своя козметика за бебето, иначе в болницата ползват Бочко след къпане.

За майката:
1. Чаршафи
2. Нощници - 2 бр.
3. Чехли за баня
4. Лигнин
5. Дамски превръзки
6. Памперсни пелени - 5-6 бр. (по-добре си вземи 10бр., после можеш да ги ползваш да подлагаш когато сменяш памперсите, дъщеря ми редовно пишкаше и акаше когато е по голо дупе  Mr. Green)
7. Хавлия
8. Тоалетни принадлежности
9. Помпа за кърма, крем за разранени зърна, подплънки за кърмачки
10. Документи - лична карта, обменна карта, направление за хоспитализация

Щом си без избор на екип не плащаш нищо.

# 141
  • Мнения: 0
Благодаря ти много  Simple Smile а дали ще ми дадат бебчето при мен? да нося ли чершафи и за нея?

# 142
  • Мнения: 2 052
Да, бебето ще е при теб, още същия ден ще ти я донесат в твоята стая. За нея чаршафи няма нужда да носиш, те всеки ден ги сменят на бебетата като дойдат да ги къпят  Peace

# 143
  • Мнения: 0
още веднъж много ти благодаря  Hug, предполагам че и АГ ще ми даде списък, но все пак да се подготвям и да имам представа какво ще ми трябва

# 144
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
прочетох цялата тема и определено още повече се навих да раждам в св.Марина при доц. Стойков. За условията и отношението там искам да кажа, че всичко е на много високо ниво. Август 2012 ми правиха лапароскопия в св.Марина при проф.Горчев и останах много доволна от професионализма на професора и екипа като цяло.
Единственото ми опасение е, че живея в София (баба е в Плевен и има къде да остана няколко дни) и незнам как точно трябва да се организират нещата за да раждам в Плевен. В момента съм в 27ма седмица и се чудя кога трябва да отида на преглед при доц.Стойков. После колко често ще трябва да пътувам до Плевен за преглед и колко време преди термина ми ще трябва да седя в Плевен в очакване на събитието. Освен това при изписването ни дали ще може веднага да пътуваме с бебка към София Thinking
Виждам, че има мами, които не са от Плевен и са раждали в св.Марина. Моля ви разкажете как се оправихте с пътуването.
Благодаря предварително!  Hug

# 145
  • Мнения: 1 778
Здравей, аз раждах във Втора база в Плевен при доц. Стойков. Също съм имала лапароскопия в света Марина, но през 2011 година. Иначе един месец преди термина се обадих на мобилния на д-р Стойков и го попитах кога да отида на преглед при него, като той ме попита в коя седмица съм бременна. Извика ме на преглед при него 2-3 седмици преди термина ми и направо ми каза кога според него ще е раждането. Друг преглед не се е налагал. Това беше първият и единственият път когато се видяхме преди раждането. При мен беше секцио и знаех предварително, така че се наложи да си избера сама датата и да отида на деня. Затова не съм стояла преди това в Плевен. На датата сутринта пътувах за там. Иначе на петият ден ме изписаха от болницата и още същият ден пътувах за родния си град. Бяха големи жеги но бебето беше в кошчето за кола и се прибрахме. Аз съм на 100 км. от Плевен. София е по далече и може би ще ви е по-трудно пътуването и ще се налага да почивате. Иначе моя приятелка ражда естествено в Света марина при д-р Стойков. Тя също не е стояла предварително в Плевен. Сутринта като почнали болките и изтекли водите се обадила на доктора и той и казал, че има време и да тръгва за Плевен. Стигнала и родила без проблем. Но все пак ние сме на 100 км. Чувала съм, че може раждането да се предизвика със система и да отидеш в избран за теб ден, да те сложат на системи и да родиш. Най-добре първо се обади на д-ра и го питай гока да отидеш на преглед.

# 146
  • Мнения: 1
silvi_7878, много ти благодаря за полезната информация.  Hug
Моля те, ако пазиш телефона на доктора да ми го изпратиш като лично съобщение за да мога да му звънна и да проверя дали и кога ще може да ме приеме.
Отново благодаря и хубав ден!  Simple Smile

# 147
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, пиша за да споделя мойте впечатления от св.Марина и по точно от д-р Тотев.  
Скрит текст:
В понеделник дойдох на работа, но сутринта към 9 започнаха едни болки ниско долу в корема и през 10-15 се засилваха и утихваха.Много се изплаших, първото което направих беше да звънна на АГ , но за "късмет" телефона беше изключен, обадих се във 2-ра база да попитам кой е дежурния лекар, казаха ми , че е влязъл в операция. Не исках да чакам обядих се да ме вземат и отидохме в Света Марина, пое ме д-р Тотев. Прегледа беше не повече от 5 мах 10 мин . Попита ме дали съм преглеждана за скъсяване на шийката, казах му миналия месец на консултацията и той казя, че нямало нужда да ме гледа  Thinking Погледна ме набързо на ехограф и каза , че всичко си било наред и не може да каже дали са контракции или нещо друго , от което останах меко казано учудена. Ккато и да е тръгнахме си, а мен ме болеше все още. По късно се свързах с моята лекарка , каза ми да пия бускулизин да ме отпусне , ако болките не спрат да и се обадя да ме прегледа. Късния след обяд болките намаляха - отидох при нея на следващия ден, прегледа ме всичко беше наред, пусна ми изследванията  и се оказа,че най вероятно е било бъбречна криза,защото на урината поиказа песъчинки , а на болката в кръста не съм обърнала внимание защото вече корема ми тежи и кръста си ме боли постоянно. Но все пак останах много разочарована от д-р Тотев и от самото му отношение, все пак ми е първа бременност и уплахата беше голяма

# 148
  • Мнения: 1
Ирена, съжалявам за случилото се и се радвам, че всичко с теб и бебчо е наред.  Hug
Колкото до доктор Тотев аз също нямам добро мнение за него, точно преди операция, на която той щеше само да асистира ми каза да очаквам най-лошото, без дори да ме е преглеждал някога. Това доста ме разстрой, което не е много трудно в такъв момент. В крайна сметка за щастие не се оказа прав и всичко беше наред на финала. Може би после му беше гузно по някакъв начин, защото определено се опитваше да прояви внимание и се държеше много ми мило и загрижено.

# 149
  • Мнения: 0
Много се радвам , че всичко е минало добре и не се е оказал прав  Simple Smile. Лошото е , че явно на много лекари не им пука за пациентите и правят всичко набързо. Е ние на кого , ако не на лекарите да разчитаме , за да се почувстваме сигурни,че всичко е наред с бременността.......

Общи условия

Активация на акаунт