ПЪРВИ клас - епизод 19

  • 31 129
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 229
Ееее, Ирина, страхотна си, много благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 676
  • София
  • Мнения: 3 530
Да, сега като видях теста, вече съм сигурна къде е сбъркало моето дете, което не яде плодове и зеленчуци  Joy

Трети въпрос ме кефи
И забележете в какъв вид се дават листчетата на децата и в какъв ще излязат на сайта на СБНУ.
Вчера ходих да платя и тестчетата по математика изглеждаха точно толкова мърляво, колкото и тези от линка на Ирина.

Моето дете се явява в друго училище. Обаждам се на госпожата да вземе материали и за него. В деня на теста плащам и на следващото състезание ми дава грамотата. В 81 СОУ децата след часовете си остават в стаята и се явяват там, а приходящите ги наместват на свободните места - на последния чин. Не е никакъв проблем с явяването. Само това, че сама трябва да си водиш детето.

В нашето училище 1 клас имат 3 дни по 5 часа и два дни по 4. Започват в 8.20 до 11.20/12.05
Втори клас учат в стаите на първи и цяла година са втора смяна.
Имаме 8 часа БЕЛ
4 часа математика
2 часа музика
2 часа физкултура
2 часа изобразително изкуство
1 час роден край
1 час домашен бит
1 час английски
1 час информатика
1 час на класа

Имаме и още един час на класа, през който госпожата се занимава с децата, които е преценила че имат нужда. В този час пишат. В един от дните с 4 часа децата, които не са на занималня и имат нужда, остават.
Имаме и още един час - в понеделник преди часовете, когато госпожата се занимава с родителите. Дава информация за децата.

Това е в общи линии. Говорих с една майка на дете от 107. Там всеки ден имат по 2 часа математика. В единия учат това, което и ние в другия решават логически задачи.
Искам и аз така - не ми трябват английски, информатика, рисуване, пеене...

# 677
  • София
  • Мнения: 1 330
Дидева   bouquet

Та как се решават подобни задачи  newsm78

Интересуваме се с колегите в службата  hahaha

# 678
  • София
  • Мнения: 7 673
Валее, а 6-ти въпрос не те ли кефи?  Joy
Погледнах и нашата програма. И за първия, и за втория срок имат всеки ден по 5 часа. От 8,20 до 12,30 са им редовните часове. От посочените, имат по 4 часа седмично ЗИП немски.

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 15:33 от *Ирина*

# 679
  • у дома
  • Мнения: 7 171
Дидева   bouquet

Та как се решават подобни задачи  newsm78

Интересуваме се с колегите в службата  hahaha
Не съм Дидева,ама напиши Детективски задачи в гугъл и ще ти излязат...всъщност по скоро го напиши в търсачката на болга на начално образование-там имаше много хубави презентации.

# 680
  • Мнения: X
http://dox.bg/files/dw?a=7b70cc3317
Тук съм описала подробно как се решава детективска задача. Най-същественото е накрая.  Mr. Green
Пропуснала съм да копирам условието на задачата, но някъде в темата го има.
Ето го и него:

10. Асен и съучениците му: Боби, Васко и Гошко тренират различни спортове: футбол, тенис, волейбол и джудо. Какво тренира Асен, ако знаете, че Васко е приятел с тенисиста и джудиста. Георги не е тенисист, нито волейболист. Асен не тренира футбол и волейбол, а Боян живее на една и съща улица с Георги и с футболиста.
А) футбол Б) тенис В) волейбол Г) джудо Д) Не може да се определи

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 15:35 от Анонимен

# 681
  • у дома
  • Мнения: 7 171
А аз пък съм сигурна,че в блога на начално образование имаше презентация за такива задачи и беше много хубаво обяснена ,но сега не мога да я открия...
Открих едната публикация http://bglog.net/nachobrazovanie/38449 -тук има всякакви видове обяснени,ама другата само за детективсикте не я откривам.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 530
Ей сега питах човека - цветни са им били листчетата на състезанията на СБНУ. Явно аз нещо друго съм видяла Simple Smile

Да и 6 въпрос е... Ама то като се замислиш. Аз ей до сега седя и се зверя на втори въпрос това последното какво е - приличаше ми на корнишон. Ама тогава второто какво е. Питам Марио, а той - мамо това е наденичка, а предишното е хляб, защо реши че са плодове и зеленчуци  Joy

# 683
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз ей до сега седя и се зверя на втори въпрос това последното какво е - приличаше ми на корнишон. Ама тогава второто какво е. Питам Марио, а той - мамо това е наденичка, а предишното е хляб, защо реши че са плодове и зеленчуци  Joy
И на мен последното ми прилича на корнишон. Ама, ако детето го е взело за наденичка, да не е било кафяво в теста?
А второто може да е тиквичка, или пък проста краставица.  Joy
Дидева,     bouquet
Светле,      bouquet
Колко е хубаво, че ни навестявате.  Hug

# 684
  • София
  • Мнения: 13 230
Дидева, страхотна си!!!   bouquet

# 685
  • София
  • Мнения: 1 330
Дидева   Hug Няма да те оставим на мира  Mr. Green

# 686
  • Мнения: 108
 Благодаря за задачите. Решавам си ги с удоволствие. Даже се радвам, като получа верния отговор. Но на ума ми не идва да ги дам на моя син. Изключено е да ги разбере и реши. Grinning

# 687
  • София
  • Мнения: 13 230
Дидева   Hug Няма да те оставим на мира  Mr. Green

Направо.. и аз усещам как Дидева накрая ще се покрие след този тормоз  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 14 133
Дидева   Hug Няма да те оставим на мира  Mr. Green
Направо.. и аз усещам как Дидева накрая ще се покрие след този тормоз  Mr. Green
hahaha За да се спаси от атаките.  Joy

# 689
  • Мнения: X
 newsm43
Атаките на разгневени първокласници, издирващи ме под дърво и камък?  Joy

За мен е удоволствие да помагам. Когато моят син реши, че иска да ходи по състезания, една от причините да го запиша на школа беше да " сляза" на ниво втори клас ( по онова време  Mr. Green),  Не виждам защо трябва да откривате топлата вода, след като аз съм " включила бойлера"  Joy преди повече от две години. Не се колебайте да питате пък svetlaem и тя ще помага!

Общи условия

Активация на акаунт