Кратко и рядко срещано име за момиченце

  • 45 277
  • 447
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте Дами!
Пускам тази тема, за да ми дадете оригинални предложения за женско име.
След няколко месеца, живи и здрави, един мой много близък човек ще си има рожбичка, и иска оригинално и кратко име, като: Деа, Ивет, Ая... в такъв аспект, не повече от 5 букви:)
Моля, давайте предложения на воля  Wink

# 1
  • Мнения: 54
Хубави кратки имена за момиченце са Ива, Ния, Яна, Ан(н)а, Леа

# 2
  • София
  • Мнения: 44 184
Ивон се сещам като по-рядко. И Ира, Ирен/а

с 2 и 3 букви имена не харесвам, с 4 повече, но не са рядко срещани, а са от типа на Лили, Лора и подобни.
В една съседна тема имаше Мона ...ако ти допада.

# 3
  • Мнения: 503
Лина, Лета, Ивон, Даяна, Ивет, Лора, Лилия, Ася, Ваня, Ели, Ема, Зоя, Зина, Катя, Ния, Рая, Саня, Шели, Юлия, Яна

Само да не избере някакво измислено, не че сред изброените от мен няма и такива...

# 4
  • София
  • Мнения: 7
Лина, Лета, Ивон, Даяна, Ивет, Лора, Лилия, Ася, Ваня, Ели, Ема, Зоя, Зина, Катя, Ния, Рая, Саня, Шели, Юлия, Яна

Само да не избере някакво измислено, не че сред изброените от мен няма и такива...

Ами майката си е харесала някои имена, но никое не я е грабнало, имена като: Захра, Сия, Хана, Леда... Просто търси нещо изключително не често срещано...

# 5
  • Мнения: 503
Захра, Сия, Хана, Леда...
Арабски и еврейски имена, т.е. търси чуждестранно име, но не американско? По-добре да порови в сайтовете за имена и да напише от какъв произход да е името.

# 6
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ея, Еда, Ава, Раиса, Нел, Дара, Ала, Ела, Лада, Леда, Кая, Кали, Ида, Инна, Лила, Лида, Тара, Теса, Тия, Рея, Нася, Оля, Тея, Клара, Калия, Янина, Иза

# 7
  • София
  • Мнения: 44 184
Теса също ми харесва.
Нора май също вече е рядко срещано.

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 12:10 от Angel_Dust

# 8
  • Мнения: 1 796
Алба, Ения, Ида, Кая, Лина

# 9
  • Мнения: 1
Лилит, Ракел,  Амбър, Айлин,Дея, Емили,Жанет,Саня,Тиана,Мойра,Рейна,

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ема,Леа,Ела,Ейми,Нора,Ния,Ира,Ирен,Ивет,Жана,Кая,Ава,Лена,Мая,Инес,Рая..Не се сещам за други кратки имена,които не са много често срещани.Рая е популярно,но все пак го предлагам Peace.

# 11
  • Мнения: 90
Лина, Ивон

# 12
  • София
  • Мнения: 291
Ая, Ея, Ия, Оя. /Опитах да комбинирам и с У и Ъ, но нещо не ми се получи.  newsm78/


Иначе съвсем сериозно предлагам Ирис /цветето/. Кратко, рядко срещано, интересно, с много нежно и красиво звучене и с имен ден на Цветница.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 092
Shocked


На мен фаворитско кратко име за момиченце ми е Елла
Други които харесвам: Бела, Дара - но те са по-често срещани
Още: Зоя, Мая, Рая, Неда, Леда, Сара, София,

# 14
  • Мнения: 503
Ая, Ея, Ия, Оя. /Опитах да комбинирам и с У и Ъ, но нещо не ми се получи.  newsm78/


Иначе съвсем сериозно предлагам Ирис /цветето/. Кратко, рядко срещано, интересно, с много нежно и красиво звучене и с имен ден на Цветница.  Simple Smile
И част от окото...
Аз съвсем сериозно предлагам името Уя, като гледам какви имена се предложиха в темата и какви имена търси авторката... Пак ще се подиграят с новородено...

Общи условия

Активация на акаунт