От кога нещо за гризане?

  • 3 806
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 650
Вече сме почти на 10м, имаме 4 зъба, а още не съм давала нищо да си държи и да си гризка. Страх ме е да не се задави. Всъщност веднъж дадох бисквита на хипп, но някак си отгризна голямо парче, аз се шашнах, взех я... и от тогава не съм давала нищо.
Вие кога дадохте нещо на детето си само да си яде и какво? Имало ли е проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 232
Не съм давала нищо за гризане. Не намерих разумна причина да го правя. "Така правят всички" не ми прозвуча логично.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Давала съм парче хляб или бисквита още на 9 месечна възраст. Не е имало проблем.

# 3
  • Мнения: 27 524
На около 10 месеца от непържения зрънчо.

# 4
  • Мнения: 45
От 9 месеца му давам сухарче или бисквитка

# 5
  • Мнения: 304
Откакто стана на 9 месеца и давам бисквитки,солетки(по 1-2 на 3-4 дни),коричка от хляб,обелен морков(за чесане на венци).Ябълка ме е страх да и дам да не се задави.

# 6
  • Мнения: 15 379
Аз започнах да давам около годината пресен плод - ябълка, банан, добре узряло манго и пр. Преди това пасирах всички плодове на пюре. Също и бебешки бисквити.
Все пак давах рядко, и досега не обича нищо друго между храненията, освен пресни плодове или сурови зеленчуци - морков, карфиол, краставица, зеле.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
На около 10 месеца от непържения зрънчо.
Какъв е непържения зрънчо?
На около 10 месеца с бисквити плазмон. Научи се да дъвче с тях.

# 8
  • Мнения: 914
Още на 6 и 1/2 месеца и дадох бебешка бисквитка на Плазмон,но много рядко веднъж на 10 дни когато например на обяд не и е харесало пюрето .

# 9
  • Мнения: 184
Пробвала съм-коричка хляб и бисквитка но тя отхапва по-големи парченца и много ме е страх да не се задави,защото някои път се дави лесно и повръща всичко.Оттогава не и давам нищо за гризане

# 10
  • Мнения: 8 906
Откакто заряза бибата, не хареса разни там чесалки и гризалки се опитах да пробутам сухар или бисквитка. Сухар яде на попара, но за гризане - не. Бисквита не гризе и не яде. Гризе главно ръба на масата и аз пощурявам. Като цяло не одобрявам постоянното ядене на нещо от дете, но ако трябва да избирам между ръба на масата и гадна сладка бисквита - категорично съм за бисквитата. Но детето е на друго мнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 650
Аз не че толкова се натискам да и давам разни неща, но не трябва ли лека полека да се учи да яде неща различни от пюре?

# 12
  • Мнения: 8 906
Отдавна не давам гладко пасирана храна, макар понякога да я мързи да дъвчи и се сърди. Но така зададен въпроса го разбирам като нещо за гризане между храненията.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 232
"jeny", моят син се научи да дъвче и без специално да е гризал някакви неща.  Peace
Освен това тук много майки са писали, че детето им яде гладко пасирана храна, въпреки че гризе някои храни. Т.е., няма категорична връзка между това каква е консистенцията на храната, която бебето приема, и гризало ли е разни неща между храненията.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Давах солети.Една моя позната даваше краставици.Много ме беше страх като го гледах с тая краставица в ръка,обаче бебето се справяше перфектно.

# 15
  • Мнения: 82
Давам от 8-9 мес оризовки, но рядко. Също и едни домашни сладки твърди са и трудно се чупят, но са супер за чесане.  Peace

# 16
  • Мнения: 3 241
Давам корички хляб и парчета сурови плодове и зеленчуци от 8 месеца горе-долу Simple Smile

Но както е казала Виви, въпреки че познава парчетата, ако давам по-едро смляно пюре ги плюе.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 143
Чак след годинката започнах да му давам да гризе разни неща - разни плодове, солети и обикновени бисквити. Не му давам често, защото много се маже.
Иначе се научи да дъвче и без да е гризал разни неща. Което не му пречи и до момента да се дави с ябълка от време на време Crazy

# 18
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Ние сме на 6 месеца,имаме две зъбчета и започнах да му давам бисквитките на Хипп, защото когато седнем да вечеряме с таткото, миличкия така жално гледа и се сърди, но му давам около половин бисквитка.

# 19
  • Мнения: 275
Чета и си мисля за майките, които дават на бебетата си солети на по 5-6 месеца и се чудя в тях няма ли пшенично брошно и глутен?  newsm78 Едва ли на 5-6 месеца са го въвели. Да не говорим за слънчовците и всякакви такива пръчици в ранна възраст. Извинявам се за офтопика.  oops

# 20
  • Мнения: 1 699
И аз наскоро се чудех трябва ли да давам нещо за гризане newsm78 Аз не мисля че му е необходимо да гризе солети и тем подобни,но майките около мен дават и аз се замислям.Пробвала съм да дам банан ябълка хляб ,но изобщо не отваря уста на подобни неща.Виж ако му подам играчка химикал кутия.. и т.н.  Laughing веднага ще ги лапне.Веднъж пробвах със солета която аз държах и явно му хареса и започна да си я пъха дълбоко в устата и реших че шега с това не бива и се отказах да давам подобни неща поне засега.

# 21
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Всеки сам решава какво да даде на детето си,относно солетите и аз не съм съгласна и не бих дала на бебо,но  бисквитките на Хипп смятам,че няма да му навредят по никакъв начин и определено зависи от детето.  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 143
Абе точно бисквитите на Хип дето са безбожно сладки дори за мен, едва ли са особено подходящи за бебе Rolling Eyes Коричка хляб ми се струва доста по-безобиден вариант.

# 23
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Хлябът съдържа други вредни за бебетата съставки, но това е мое мнение, по половин бисквитка на ден не смятам,че ще му навреди и все пак както казах всеки сам решава как да храни и гледа детето си  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 27
аз му давам разни неща да гризка от как е станал на 7 и половина месеца. първо купих на плазмон. ама нещо не искаше да си ги гризе. после в нашия магазин свърши плазмона и му купих чичи бебе. от 2-3 седмици сам си ги яде вече. давам му понякога една бисквитка половин един час след като е ял. но го правя 2 пъти седмично. на мнение съм че няма смисъл да му се дават разни солети и царевични пръчни. преди няколко дена ми се изсмяха че на 8 месеца не му давам зрънчовци, но не мисля че губи кой знае детето като не ги яде.  по-добре една бисквитка дневно, откокото пакет царевични пръчки

# 25
  • Мнения: 372
Давам оризовки - има с ориз, с ориз и царевица и с различни видове зърна. Няма още никакви зъбчета, но чеше венци с тях, те се размекват и така ги хапва. А мултизърнестите са много вкусни.

Хляб освен домашен не искам да давам още - повечето имат всякакви консерванти, а домашен хляб ме мързи да правя без хлебопекарна. Бисквитки правя домашни без захар, а с плодове - засега не се харесват, че не може да гризка. На плазмон и Хип са прекалено сладки, а чичибебе имаха състав доста неподходящ за малко бебе, за дете сигурно стават.

В началото давах банан да смуче, но захапваше големи парчета и много се давеше и ме достраша. сега го мачкам с вилица на големи парчета и го давам с лъжичка съвсем в началото на устетата за да си го мачка сама с венци и придвижва назад с езиче. Скоро пак ще я пробвам с цял банан да си смуче.

# 26
  • Мнения: 925
Чета и си мисля за майките, които дават на бебетата си солети на по 5-6 месеца и се чудя в тях няма ли пшенично брошно и глутен?  newsm78 Едва ли на 5-6 месеца са го въвели. Да не говорим за слънчовците и всякакви такива пръчици в ранна възраст. Извинявам се за офтопика.  oops
Има слънчо/зрънчовци от царевично брашно  Wink Като синът ми направи 9-10 месеца му дадох да ги пробва и само така можехме да излизаме на разходка с количката Peace Иначе беше немислимо Tired
А за солети и други по -твърди много по-късно се престраших да ги дам. Все ме беше страх, че ще се задави с тях  Blush

# 27
  • Мнения: 2 926
Не давам нищо "за гризкане" освен маслена бисквита.
Зрънчовци, солети и тем подобни в къщи не се консумират, но се опасявам, че детото ще поиска щом види другите деца на вън.

# 28
  • София
  • Мнения: 650
но се опасявам, че детото ще поиска щом види другите деца на вън.
О това със сигурност. Аз вече и давам солети и веднъж зрънчо точно защото другите деца ядат и то като види и иска. И всъщност майките на другите деца и дадоха.... спасение няма... Thinking

# 29
  • Мнения: 925
но се опасявам, че детото ще поиска щом види другите деца на вън.
О това със сигурност. Аз вече и давам солети и веднъж зрънчо точно защото другите деца ядат и то като види и иска. И всъщност майките на другите деца и дадоха.... спасение няма... Thinking
Определено е така  Peace Пробвала съм да излизаме с нарязана на парченце ябълка, банан, но като види, че другите деца гризкат друго, и си иска - как да не му вземеш  Tired А не върви да държиш детето настрани от другите деца, за да не яде боклуци  Rolling Eyes
Между другото има и светлина в тунела, поне при моят син е така - колкото повече се старая да не го ограничавам, толкова по -малко боклуци яде ... Примерно ако днес откажа да му взема зрънчо, на следващия ден, ако някой му даде ще тъпче като невидял / което си е истина, де  Joy/. И другият вариант като му купя, гризва два пъти и губи интерес, и като казвам два пъти - наистина два пъти ...

# 30
  • Мнения: 176
Давам различни неща за гризкане от началото на 6ти месец, т.е. откакто осъзнато започна да се опитва да взима храна и да я тика в устата си.  Laughing Давам всичко бебешки бисквити, плодове и зеленчуци, тост, всичко което може да държи. Сл;агам ги на таблата на стола му и той си взима каквото реши. Обикновено ги давам след като се е наял.  Peace Тук фингър фууд-четата са доста полуляри. Идеята им е бебетата да се научат сами да се хранят.  Peace

# 31
  • Мнения: 58
От началото на 10-тия месец започнах да и давам много твърда кора от хляб, по-късно гризини и сега вече сме на обикновени солети. Много ги обича. А бисквити и сладки неща, не са и по вкуса. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 125
Аз чаках да й поникнат и горните два зъба, да стане като перфоратор  Mr. Green  значи към 10-11-ия месец.

# 33
  • Мнения: 3 114
На 6 м и половина дадох парченце банан, не искаше да дъвче. На 8 м и половина дадох бисквитка и се учихме да дъвчем.

Общи условия

Активация на акаунт