За или против биберон-залъгалка за кърмено бебе?

  • 2 753
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 967
По принцип съм "за", с уговорката - първо, бебето да не е новородено, за да не пречи бибата на регулирането на кърменето и второ - самото бебе да не стане стачник Mr. Green

+ по-добре биберон, отколкото пръст!

но във вашия слу - излишно е!  #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 901
Въпросът в анкетата ти е леко подвеждащ.
Едно е по принцип "за" или "против" биберон-залъгалка, друго е при ситуацията, която описваш.
Аз по принцип съм "за" биберон-залъгалка, но както писах по-рано, ако бебето се е справяло без него до 5 месеца, съм против тепърва да се въвежда.

Не съм гласувала в анкетата.

И аз така мисля. Да не говорим, че няма среден вариант (за уговорките)...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
Гласувах "за", защото синът ми смучеше биба първия месец (имаше малко колики) и сега от около месец и нещо (мъчат го зъбите).

# 18
  • София
  • Мнения: 481
Бебка не иска биберон, колкото и да се опитам да и го пробутам. Но елате да и видите пръстите- направо се израниха от джвакане! Затова гласувам твърдо ЗА!

# 19
  • Мнения: 399
За - твърдо, аз без биберона съм жива загинала. Това означава да ми виси на гърдите постоянно #Crazy. Ще му мисля нататък как ще го махам.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз съм против бибероните-залъгалки. През 2м. се опитвах да науча момата да смуче биберон и след няколко дни упорство успях, нокогато я слагах на гърда тя продължаваше да си представя биберона. Толкова жестоко ме сдъвка, че веднага махнах всички биберони от погледа ми. По някога се успокоява с пръстче, най-вече на разходка. Тогава давам да си държи солетка или някоя играчка и да си ги лигави.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз съм против бибероните-залъгалки. През 2м. се опитвах да науча момата да смуче биберон и след няколко дни упорство успях, нокогато я слагах на гърда тя продължаваше да си представя биберона. Толкова жестоко ме сдъвка, че веднага махнах всички биберони от погледа ми. По някога се успокоява с пръстче, най-вече на разходка. Тогава давам да си държи солетка или някоя играчка и да си ги лигави.

Общи условия

Активация на акаунт