Пролетно слънце грее, АВГУСТинче навън лудее...-тема №26

  • 26 311
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 521
Ихаааа, честита бременност на Мама Винету.
Поли, мила, хайде пробвайте пак де, смелост имаш, не се отказвай. Simple Smile))) Стискам палци да е скоро.
Бърби, браво, че се подобрява. Бързо дасеорпавя напълно пожелавам.
Аз днес получих предложение от мъжа ми да ходи за уикенда с Дани на село .... Тоест цял свободен уикенд за мен. Ама много се колебая, дали да ида и аз, дали да се възползвам. Много ще ми е  скучно без Дани, пък и никога до сега не сме се разделяли Sad Какво ще ме посъветвате  newsm78 newsm78
Лиде, има и тук Уитабикс, но аз не съм давала на Дани, все забравям да купя. Сестра ми много го яде и все ми го хвали, ще взема да си запиша и да купя. Аз иначе на Дани така илииначе му давам ядки на закуска ... Честити кичури, аз се чудя пък сега дали да не се пострига. Ще ви пусна една снимка, да видим дали ще ме познаете - ееех, колко съм била млада и зелена. Та какво мислите, как ми отива повече, с къса или с дълга коса?

Who is this? by tracy_tomsickova, on Flickr

В настоящето .... бременна  Laughing Laughing


Love being pregnant Simple Smile by tracy_tomsickova, on Flickr
Вчера бяхме на доктор - 10 кг е, 79 см, биха му ваксина, малко поплака и после 3 часа спа  Hug Hug
Ганушка, голяма мацка си така  Peace Peace Peace

# 46
  • Мнения: 1 569
Танче, определено повече те харесвам както си сега! Wink Разгледах ти снимките във Фликър - има много хубави, особено тази, на която си облечена с нещо тъмно, седнала на земята и направила сърчице върху коремчето!  Heart Eyes Гледам имаш разни коментари отдолу - сигурно са разни други професионалисти, може би от фотографския форум? Wink Иначе, ако съм на твое място бих се възползвала от възможността да остана ден-два сама. Скоро няма да имаш и секунда свободна с мъж и 2 малки деца, така че ама изобщо не му мисли.  Laughing Направи като си написала на една от снимките си - наслади се на "самотата"!  Hug

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте и от нас!  Grinning

Виждам, че имаме още една щастлива новина.  Grinning Мама Винету, поздравления за Новогодишното подаръче и дано след 9 месеца или там, колкото се пада, да се гушкате четиримата заедно! Буболечето добре ти е написала, че с много любов и топлина ще се справите, дори и да ви е трудно. И ние сме така, тук нямаме помощ от никого, но ... така сме си избрали ....  Simple Smile

Бърборнаке, имаше домашна юфка в Кауфланд, ние в неделя ходихме. Може би не си я намерила. А за Судокрема аз на няколко пъти съм пробвала с него, само като се получи леко зачервяване и веднага третирам мястото, след 2-3 намазвания всичко е наред. Много съм доволна от този крем, радвам се че и на Андичка е помогнал.  Peace

Трейси, и с двете прически ти отива, но с дългата коса си по-женствена. Ако обаче искаш промяна, направи я, косата расте... Настоящата бременна е много красива!  Hug  А за това дали да отидеш с Дани и мъжо на село или да си останеш у дома на спокойствие ти самата трябва да решиш как искаш и дали искаш да останеш насаме малко.

Лиде, честити ти кичури! И аз съм за нови, ама нещо все се мотая...  Wink

Алегорийка, гласувах за усмивчицата Теди!  Hug Успех!

Поли, знаеш че ще стане, нали?! В това няма смисъл да се съмняваш, просто не е дошъл момента!  Hug Сигурна съм, че ще ни се похвалиш с трето бебче.  Laughing

Ние сега излизаме. До скоро! Хубав ден!  Grinning

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2
Мама Винету,честито   bouquet Лека и безпроблемна бременност ти желая,едно добро бебче накрая и послушна кака та да не усетиш голяма разлика едничко ли е,две ли са (щом нямаш баби наоколо).

Бърборанке,да не кажеш,че те игнорвам за трети път-за Марти правих бисквитената торта,но той хич и не я опита.С мъжа ми си я изядохме като добри прасенца  Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 42
Момичета,имам СПЕШЕН въпрос-сега видях,че днес са ми превели от НОИ 160 лв.Някой има ли идея защо толкова малко? newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 85
Винету честито мила! Лека и безпроблемна!

Гемма ако имаш ПИК код виж в сайта на НОИ какво ти е преведено. На мен ми пише, че последно 240 лв. за декември са ми превели.
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp
Само с интернет експлорър се отваря!
Сумата от 160 е странна - да не би да са ти забавили нещо предишно и чак сега да са го дали?

# 51
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Здравейте. Не съм се включвала от сто години, но си чета от време на време. Все се каня да съм по-редовна, но много ме мързи да пиша.  Whistling

Честито на мама Винету! Лека бременност ти желая. И аз винаги се вълнувам като разбера, че някоя позната е бременна. Изживявам го сякаш на мен ще се случва.  Simple Smile

Янче, преди малко ти гледах снимките във фейсбука. Много си отслабнала и изглеждаш като момиче направо. А с мъжа ти сте много сладка двойка.  Wink

Трейси, аз бих се възползвала от почивката. И аз съвсем скоро се разделих с Деско за през нощта за първи път. Досега не го бяхме оставяли. На Ивановден бяхме канени в едно заведение и го оставихме в свекърва ми заедно с кака си уж за час-два. Той милият плакал, плакал. Свекърва ми звънила, но никой не я чул и в крайна сметка свекър ми го приспал и си спал непробудно до сутринта. Та това ни беше първата и единствена вечер без децата. Понякога ми се иска да остана сама, но няма как. Аз бих се възползвала от предложението. Но ти си знаеш най-добре де. Ако смяташ, че ще ти е мъчно за Дани, по-добре иди и ти.  Wink

Джема, нямам идея защо са ти превели само 160лв. Интересно каква е причината.  newsm78

За закуските гледам, че си говорите. Деско по принцип е много злояд. Последно нямаше 10кг. Сега е и малко болничък и въобще не яде. Всеки ден вземаме храна от кухнята и я хвърлям. Само дето се разхожда мъжът ми, ама карай. Та общо взето само закусва - корнфлейкс с прясно мляко. Яде всякакви видове. Иначе традиционната му закуска беше попара. Такива сандвичи и баници се съмнявам, че ще яде. Най-много да опита само. Абе, с кака му беше зор това хранене (не че още не е) и с него същата работа.

Да ви питам има ли още кърмещи между вас? Моето момченце май няма намерение да се отказва скоро от сукането (вечер само), а и на мен не ми пречи, но роднините непрекъснато напират да го отбивам вече. Аз се правя, че не чувам.  Whistling

Хайде обещавам да съм по-редовна.  Blush

# 52
  • София
  • Мнения: 85
Трейси сега тие времето за почивка. Ако няма да ти е твърде самотно, направо се възползвай от предложението. Аз 3 часа за мен си като имам и направо като преродена се чувствам.

Поли, стискам палци. Ще стане точно, когато трябва - сигурна съм! Simple Smile

Веси, аз съм бременна и кърмеща. Четох, че трябвало вече да става на коластра млякото, ама още не е.
Ако малкият сам се отбие ще е ок, ако не го направи ще си ги кърмя в тандем за ужас на всичките баби дето само ми обясняват как това ме изтисквало било...
Аз винаги съм се чудила ако не търчахме на работа и къде ли не, дали пък нямаше като другите бозайници до смяна на млечните зъбки да ги кърмим...

Аз се присетих да ви питам за кашите. Боби ги обожава, а тия дни кътници пробиват и не иска много да дъвче, та доста хапва от тях. Зачудих се, обаче, до кога е нормално да ги давам. Не са ли големи вече за тях?

# 53
  • Мнения: 1 054
Ох, Трейска, страхотни снимки! Всеки път с кеф те разглеждам Simple Smile  Hug Да кажа под секрет, че почти е настигнах по корем  Joy За късата коса съм.  Peace А колкото до почивката.. аз не бих могла, не съм оставала без Преслава за повече от 2 часа. Но пък, ако ще се чувстваш добре и ще можеш да си отпочинеш хубаво - защо не Simple Smile

Веси, и аз още кърмя. Остана ни само нощното, но пък не пропуска да посуче всяка нощ. Опитвам да й отказвам, но не се получава. Каквото - такова.

 А, за кашите, Силве... Не знам да има възраст, щом са му вкусни на Боби, давай ги.  Peace

Като говорите за бисквитена торта да ви кажа.. правила съм я на същия принцип като си бисквите, но ползвах бишкоти. Топих ги вместо в мляко, в компот и всички много я харесаха, Преслава също я уважи. Правила съм и като съм "сиропирала" с натурален сок и също се хареса. Тогава, обаче, Преслава беше малка за такива екстри  Laughing

# 54
  • Мнения: 17
 Благодаря ви за милите думи, момичета!!!

Веси, и Димана хапва доста често кашички още..не от мързел, но това е свикнала да вечеря.Опитах се със супичка или манджа да минем вечер - не, не става, не ще диването.Понякога от готовите на Хип яде (за лека нощ),друг път й бъркам от на Милупа млечните каши.Следобедна закуска- също:ако сме навън  - Хип, пълнозърнестите с плодове, ако сме вкъщи - бебешко мюсли на Холе с плодово пюре или пресен плод. Е тук имаме и други варианти като кис.мляко, бисквити и др.
Закуската сутрин е шише с АМ , а после от моята закуска - бананче, филийка и др., Това, редувано с попарка, която обожава,обаче напоследък баща й става сутрин с нея и като го мързи да направи попарката все й прави млякото, за по лесно уж..
Още не й давам прясно мляко, но затова пък пие соево или оризово и ги обожава!
Трейси, задължително се възползвай!!!Аз само мога да мечтая за подобно предложение!
Диманка никога не е спала на друго място, нито без мама!Просто няма на кой...Вчера се разбра, че мъжът ми ще пътува в чужбина и 3 седмици ще сме самички с нея..колкото и да е послушна множко ще ми дойдат, ама няма как...
Исках да ви питам:Как стана при вас преходът от две дневни спанета към едно?Че аз от тази седмица съм на лекции и баща й и Катето (която ни е помагачката) не са могли да я приспиват преди обяд и вече 4 дена спи само веднъж на ден, но само около час.Струва ми се недостатъчно, дали сама постепенно ще почне да компенсира от нощното спане или ще удължи дневната сиеста?Вчера за да се наспи добре Катето я е държала в ръцете си 1,5 ч. като малко бебе!(което пък не ми се вижда добър вариант).Споделете при вас как беше?
Лека вечер ви желая!!!

Лека вечер !!!

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте мам4ета,
Трейси - аз съм за дългата коса  Wink И с късата много ти отива, но е по-тинейджърска, а нали ще си ве4е мама на 2 малки сладур4ета, знам ли  newsm78 Аз като си отрязах мнооого дългата коса (уж за промяна) ми се ревеше, защото не ме направиха изобщо както искам и си ходех много време с опитите от една фризьорка на друга, та докато ми писна и я оставих пак да си расте  Peace Уитабикса го има и в органик вариант (аз такъв давам), но тази снимка беше по-нагледна и затова нея сложих, но и аз мисля, 4е Макс няма да яде сандви4и и попари (2-3 пъти пробвах и се отказа), та затова сме на него  Peace
силви.д.- Макс също не оби4а да дъв4е като е в зъбоникнене  Mr. Green но спокойно хапва 4исто гладко пасирани всякакви манджи4ки  Peace Ако се притесняваш, 4е не му е каши4ката достатъ4но витаминозна и полезна за момента опитай да пасираш и мисля, 4е няма да има проблеми  Peace
Бубе - пораснало корем4ето, страхотно  Hug  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Аз днес имах супер напрегната ве4ер. Последните 4асове изпращахме една наша у4ителка (ще ражда след 2 седмици) и и направихме много приятна изненада - събрахме пари и купихме много подаръци за беб4о, а тя милата с тия хормони и като не о4аква направо щеше да се разпла4е, а да не говорим, 4е и вода и носих, да не вземе от вълнение да роди по-рано  hahaha  Joy  Heart Eyes Страхотна е, може би у4ителката, която най-много харесвах от целият колеж и сега много ще ми липсва  Heart Eyes А на връщане, каква лудница беше...  ooooh! Хвана ме едно задръстване и стоях сигурно 45мин на разстояние 200м.  Crossing Arms Звънях като луда страшно много телефони, да намеря някой да вземе Макс от градината и никой не си вдига телефона  ooooh!  Whistling  Crossing Arms Отка4их ви казвам, а на вси4кото отгоре имах и съмнение, 4е мъжо си спи в нас на 200м от градината и немога да го открия  Crossing Arms Снощи повръща и го лепна разтройство  Mr. Green Та се е прибрал по-рано от работа и е легнал, 4е от цялата хамалогия Макс пак стана в 4ч и се наложи да си играем пак по нощите  Tired Миналата седмица повръщането изобщо не е било от изтеклия срок на витамините, а от едно сирене  #Crazy Имах съмнения за него, но никога не съм яла развалено сирене и реших, 4е няма как да се слу4и, но снощи набързо забърках на мъжо един миш-маш, а аз реших да не ве4ерям и ето го резултата  Sick  hahaha Ще си уморя домо4адието за едното нищо  hahaha  Joy  Crazy  Mr. Green
Мама Винету - при нас спането беше отказано за няколко месеца май...доста дълго ми се строи, а после мина на едно спане по 45мин и все се 4удя като гледам другите деца по 3ч  #Crazy Така, 4е си е до детето според мен, ако не иска просто нищо няма да го накара да спи. То сега им е вси4ко много интересно и са превъзбудени предполагам, 4е това може да е другата при4ина, но аз и мъжо никога не си лягаме през деня (с днешното изклю4ение, де - то4но когато не трябва Mr. Green )
Друго също се сетих да ви кажа - скоро май никой не е писал за тиква с яйца и прясно мляко. Аз мисля утре това да му готвя, както и кисело мляко с манго и сливи (дано не го разхлабят, 4е още сме с разтройство), а за обяд - брюкселско зеле с броколи по идея на една моя приятелка. Беше готвила и ми даде малко да опитаме, а Макс беше о4арован, та сега ще му сготвя да го видя от моите барко4и ще яде ли, 4е е мноооого претенциозен към моите творения (за сметка на баща си  Mr. Green )
Айде, 4е се олях пак да пиша  Hug
П. С. - Алегория - опитвам от сутринта да гласувам за Тедо, ама нещо не ми дава, идея имаш ли защо???

# 56
  • Мнения: 72
Ето ме  и мен.  Първо честито на мама Винету, ще се справите, не се тревожи.

Трейси, аз съм за дългата коса, много по-женствено и нежно изглежда. И си почини, не се чуди! Порадвай се на нещо лично, което не можеш иначе, дори да е четене на книжка и релакс.

Бърборанке, ти си се стопила, бе мацко! 90-дневната ли го направи това чудо? Както и да  е, изглеждаш чудесно, сияете и двамата с половинката. Ще ги потърся тези crumpets, заинтригува ме.

Лиде, после да пуснеш рецепта за брюкселското зеле с броколито.  Аз съм опитвала брюкселско зеле веднъж само и много гадно ми се стори, ама сигурно не го направих както трябва. Пък ми се иска по-разнообразни неща да яде ситната. Онзи ден й взех папая, щото четох какви невероятни свойства има този плод. Ами то не се вкусва... гадост  Sick После разбрах, че явно мноого зелена е била, та затова така. За вашата закуска също ще се оглеждам по магазините. А, и с прическата  няма ли да те видим?  Wink

Само да ви се оплача, че се приспиваме по 2 часа и на обяд, и вечер и направо ме хващат лудите вече. Тази вечер беше по-добре де, час само. Вчера на обяд, то беше в креватчето, то на моето легло, че на ръце с люшкане накрая, и като я погледна ми се хили като ряпа. Аз реших да си стискам очите, правя се на заспала, ама я държа и я люшкам. В този момент дребното се обажда "мамоооо, панна" , т.е. мамо, ще падна, нали съм заспала... Така се смях с нея... Друго, дето много ме забавлява е, че нарича мечо Пух "мено Пук"  hahaha и на всички го обяснява, има го на памперсите й. Въобще, някакво силно влечение имаме към мечки и патета.
 Чао дами, лека нощ.

# 57
  • Мнения: 735
Добро утро!
Чета ви, но нещо нямам муза за писане...
ЛЕка бременност ти желая, Винету! Hug

# 58
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
добро утро,бързам да си направя упражненията и да излизаме и се включвам набързо.
Кобрети спуквам се от смях с вас. Joy Какво е това приспиване ooooh! оставяй я в кошарата и излизай,все ще свикне newsm78.А на мечо и Ники му казва "Мено"много сладичко звучи Hug
Мама Винету и при нас обедния сън продължаваше малко време,но постепенно увеличи и сега спи по 2.5-3часа,без да се събужда,а преди,като спеше по два пъти,задължително се събуждаше и трябваше да го държа за да заспи пак.Още не е свикнала Диманка..ще свикне  Wink
Лиде и аз съм приготвила тиквата и млякото.Решила съм да пробвам да направя домашно масло и купувам много мляко,заради каймака Wink
Ставам,че време не остана Peace

# 59
  • Мнения: 1 569
Добро утро и от нас! Simple Smile Уф, на Анди хич не й хареса Мюслито - както и предполагах. Май съдържанието й е едричко и ще пробвам само с корнфлейкс.  Thinking Но за това пък новото АМ - Бейби Лъв на ДМ й хареса. Simple Smile Пробвах го и мисля, че заедно с Фризото наистина са най-вкусните АМ! А и забравих - този Судокрем наистина е вълшебен! Толкова силно се беше подсякла и само за 2 дни всичко се успокои!!!  Flutter

Кобрети, ееее стига де, чак пък да ти каже, че ще падне, защото ти спиш!  Joy В тази връзка една случка, когато моят дядо (лека му пръст) ме е приспивал по подобен начин. Гушкал ме и си затварял очите, но по някое време отварял едното да види дали аз съм затворила моите, при което аз съм казвала 'дядо, отвори си и другото око'.  hahaha До последно ми го разказваше.  Heart Eyes А за наричането на разни неща наистина са много сладки като се мъчат да го кажат правилно. Не знам дали ме беше чела като разправях как Анди казва Деди Поп (на попа, който я кръщава) и Гоги (За Господ), а за приказен герой казва Дин на Аладин, понеже яде върху гумена подложка с Аладин.  Mr. Green Напоследък пък обожава да казва на баща си тати Мими, тати Мило (всичко от Миро) и тати Бебо (понеже ни чува, че си казваме 'бебо').  hahaha Абе въобще как попиват всично, не знам.  Joy Кофти така с приспиването, дано се понаучи вече да заспива самичка или поне по-бързо!  Hug

Силве, и аз не знам до каква възраст са предназанчение, но не мисля, че биха им 'навредили' по някакъв начин Wink Наполседък аз също зпочнах да давам на Анди каша - имах една останала неотворен от преди година, която е за след 4м.  Laughing Леле кърмене в тандем с новородено и двугодишно ми звучи много трудно, но евала, ако наистина успееш!   bouquet

Винету, при нас май преходът става сега.  Thinking Понякога спи веднъж - само час и половина, понякога си спи 2 пъти по час-час и половина.  Докато си сформира и регулира нов режим, е нормално да спи и веднъж по час, не се притеснявай.

Веси, Кобрети, много благодаря за комплиментите!   bouquet Ами аз още преди да започна 90-днвната си бях възвърнала килограмите от преди да забременея, но от преди това имах няколко за сваляне и така. Но истината е, че колкото кг съм сега, не съм била никога (или вероятно някъде от 8ми клас?  newsm78 )

Хариелка и всички останали, които обичате да пазарувате в ДМ - утре всичко е с -15%, понеже имат 2г рожден ден.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 11:11 от Бърборанка

Общи условия

Активация на акаунт