Любимите ви автобиографични книги

  • 20 251
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте!

Преди доста време /8-10 години/ прочетох няколко автобиографии. Спомням си някои от тях:
На Ли Якока, на Фил Филипов, на Айседора Дънкан, на Ева Перон. Сигурно има и още, но тези ми изплуват на първо време.
Кои са вашите любими автобиографии и какво ви грабна в тях?
Първите две сред цитираните четох с интерес поради идеите за просперитет в професията и живота /в страната на неограничените възможности/, другите две съм запомнила с интересните случки в житейския път на героините.
Ще ми бъде интересно да споделите вашите впечатления...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Скоро четох автобиографията на Марк Твен и мнооого ме впечатли!
А дори десетилетията не са повлияли на възторга ми от Автобиографията на Чарли Чаплин, Бранислав Нушич, също и на Армънд Хамър /колкото и да е противоречива "славата" му/. Има и много други, обичам автобиографии!

# 2
  • Мнения: X
 "Изповеди" на Жан-Жак Русо - най-силно написната автобиография за мен - такова саморазголване и дисекция на слабостите, си е направил философът.Сред тях най-много ме впечатлиха  признанията му за мазохизма и пълната липса на бащинско чувство. Той е  от личностите , които ме скандализират и омайват едновременно. Споделям  в голяма степен и философските му прозрения. Други , незабравими за мен, са споменатите "Автобиография" на Нушич и на Чарли Чаплин. Интересни са ми и книгите от "Преживяно", където малко известни ,обикновени хора описват необикновени моменти от живота си или просто описват обичаи и нрави, непознати на нашите географски ширини. Много интересна ми беше и автобиографията на Роже Вадим - мъжът ,открил за киното Бриджит Бардо и станал първият й мъж и съпруг. Бил е съпруг и на Катрин Деньов и Джейн Фонда -на  най-красивите жени от цяла една епоха.

# 3
  • Мнения: 3 491
"A Mountain of Crumbs"/"Планина от трохи" на Елена Горокхова: за пионерското детство и комсомолската младост в Ленинград през 60-те и 70-те.

# 4
  • Мнения: 753
Ето на какво попаднах и ме заинтригува:
мемоари, документалистика...
   
Накоя от двете в средата съм набелязала за подарък на баща ми.

Последна редакция: пт, 11 фев 2011, 21:45 от ayas

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
На Маргарет Тачър и на Бил Клинтън. Първата научих интересни неща от английският политически живот, които си припомням и сега гледайки след толкова години какво става тук. Силна жена Peace

Бил Клинтън. Америка и това, че колкото и да са на върха имат срашно много проблеми. Образованието и здравеопазването, за борбата с противниците. Автобиографията на съпругата му ме очаква.

Просто се интересувам и от политика, непрофесионално разбира се, и ми е интересно. От друга тема обаче прочетох страхотни мнения за тази на Андре Агаси.

# 6
  • На високо
  • Мнения: 824
А аз пък в юношеските си години бях очарована от една книга, идадена някъде 80-те години на миналия век - сборник от дневници и писма на София Ковалевска. Изглежда съвсем е изчезнала тази книга, защото и с Google не можах да я открия, че да ви я покажа. Но беше много впечатляваща и вдъхновяваща за мен по онова време.

# 7
  • Мнения: 135
 Любими са ми автобиографичните книги на Марк Твен, и на Агата Кристи.

# 8
  • Мнения: X
 Много ме беше впечатлила и автобиографичната книга на Миа Фароу -  историята на брака й с Уди Алън и осиновените й деца. Аз много я харесвам и като артистка - надарена жена със силен и много хуманен дух. За съжаление й се налага да преживее   предателството на съпруга си , който е също голям талант, но   мизантроп .

Последна редакция: нд, 13 фев 2011, 16:56 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 753
Благодаря за идеите и мненията! Ще потърся някои от книгите Hug

# 10
  • Мнения: 476
... От друга тема обаче прочетох страхотни мнения за тази на Андре Агаси.

Наистина е много хубава.

# 11
  • Мнения: 0
Много ми хареса автобиографичната книга на Андре Агаси, която е написана прекрасно. Много интересен и откровен разказ за детството и израстването му като личност и спортист.

# 12
  • Мнения: 945
Отдавна не съм чела автобиографични книги, но тези, които си спомням са за Чарли Чаплин - много ме беше впечатлила и автобиографията на Айрис Мърдок - в един период прочетох доста нейни книги.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 59
В момента чета автобиографията на Ерик Клептън, по препоръка от форума. Започва много обещаващо!  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 157
Любима ми е автобиографичната книга на френския колоездач Ланс Армстронг, историята му е наистина впечатляваща: успява да се излекува от рак на тестисите, след което постига и най-големите си победи в спорта

# 15
  • Мнения: 16
Аз наскоро попаднах вкъщи на автобиографията на Майкъл Джаксън и честно казано много ми хареса ..много интересна ..  само че незнам дали я има преиздадена доста е стара ..ето и снимка:

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Книгата на Агаси действително е много интересна, но който има възможност - да я чете на английски. Преводът е покъртителен, да не говорим, че редактор тази книга със сигурност не е виждала , просто съм потресена. Добре, че съм фен и се абстрахирах с всички сили, за да я прочета. В момента продъжавам с автобиографията на Патрик Суейзи. Чета я отдавна, защото английският не ми е много силна страна, но съм очарована!

# 17
  • Мнения: 2 255
Преди няколко дена дочетох A Life, за любимия ми Г.Г. Маркес. Много добре написана.

 Неотдавна четох I am Ozzy. Като един безкраен виц, чудесна е. След което веднага ми се прииска да прочета и тази на Шарън, също много добра.  Grinning

# 18
  • Мнения: X
Автобиографията на Марк Твен.

# 19
  • Мнения: 1 147
Обожавам автобиографии, толкова много може да се научи от тях... Последно ми харесаха тази на Армстронг и Агаси, изключителни са. Преди години ме потресе автобиографията на Мадлин Олбрайт..изключителна, много увлекателно написана.

# 20
  • Мнения: 753
 HugБлагодаря за идеите!

# 21
  • Мнения: 8
На Сорос и Брансън.

Би било интересно да се появят и автобиографии на успели български бизнесмени. Много търсени ще са книги на хора като Костов, Царя, Маргина.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Би било интересно да се появят и автобиографии на успели български бизнесмени. Много търсени ще са книги на хора като Костов, Царя, Маргина.
Със сигурност.
На фона на факта, че автобиографиите на бг интелектуалците не са от най-търсените.

# 23
  • Мнения: 8
Какво е интелектуалец - изброените от мен хора със сигурност са защото са постигнали много работи с акъл.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Какво е интелектуалец - изброените от мен хора със сигурност са защото са постигнали много работи с акъл.
Разбиа се. Аз лично с нетърпение очаквам биографията на Кондьо.

# 25
  • Мнения: 8
Какво е интелектуалец - изброените от мен хора със сигурност са защото са постигнали много работи с акъл.
Разбиа се. Аз лично с нетърпение очаквам биографията на Кондьо.

Много хора подценяват Кондьо, но ако се окаже вярно, че освен певец е и сводник се очертава интересен мемоар показващ един творец и мениджър в едно.

# 26
  • Мнения: 4 806
Принципно не съм фен на автобиографичните книги.
Без да са ми любими, но все пак интересни ми бяха:
- автобиографията на Барак Обама (първата книга) - писана е преди да
става президент, изчистена от политичност и си личи, че е интелектуа-
лец в добрия смисъл.
- не е точно автобиография, но е един силен разказ на Виктор Франкъл,
в началото на книгата му "Увод в логотерапията".

# 27
  • Мнения: 21
Присъединявам се към отличните отзиви за автобиографията на Агаси: много силна книга.

Бих искала също да споделя, че си я купих и прочетох, благодарение на мненията тук и съм много доволна Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 154
Не мисля, че е точно автобиографична книга, защото авторът почти не пише за себе си, но ми е много любима - "Спомени на един търговец на картини" от Амброаз Волар.

# 29
  • Мнения: 0
Биографията на Едит Пиаф ,написана от сестра и Симон Берто.Разтърсваща!!!

# 30
  • Мнения: 411
Не е автобиография, а биографията на Мария Кюри. Невероятен учен, полско момиче от обикновено семейство учило в Сорбоната, бедна, но много жадна за знания и открития, с две Нобелови награди.
Най-силно впечатление ми направило как като студентка не е имала пари за дърва и се е "завивала" над одеалото със стол, за да тежи.

# 31
  • Мнения: 753
Ще потърся последните две!

# 32
  • Мнения: 16
Не е автобиография, а биографията на Мария Кюри. Невероятен учен, полско момиче от обикновено семейство учило в Сорбоната, бедна, но много жадна за знания и открития, с две Нобелови награди.
Най-силно впечатление ми направило как като студентка не е имала пари за дърва и се е "завивала" над одеалото със стол, за да тежи.

Здравей Kalifornia, искам да попитам дали тази книга още се продава и ако да дали можеш да покажеш снимка как изглежда , защото нещо неможах да я намеря в Интернет  Thinking ..

ПС: И аз съм чувала че има много интересен живот Simple Smile затова ми стана интересно .. искам да я прочета .  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 411
www.911.bg/a2/maria-kyuri-4932728.html

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 20:36 от Kalifornia

# 34
  • Мнения: 16
Благодаря! Simple Smile

# 35
# 36
  • Мнения: 9
По-нагоре бяха споменати спомените на София Ковалевска - те наистина са изключително завладяващи, жалко, че ги няма по книжарниците. Може би обаче ги има в библиотеките, имат две издания. Автобиографията на Ингрид Бергман също е много интересна, дори повече, отколкото на Чарли Чаплин, особено тази част, в която разказва как половината свят се е изправил срещу нея заради любовта й с Роберто Роселини. Обаче и тази книга изчезна от антикварните, човек трябва да разчита само на познати за такива хубави книги -в някои библиотеки страниците със снимки са откъснати.

# 37
  • Мнения: 753
Имам спомен, че съм чета книгата като малка и не знам дали ми е било времето...
А аз се сетих за книгата на Силви Вартан. Тя също беше хубава.

# 38
  • Мнения: 9
Да, на Силви Вартан е много интересна, някак скромно звучи, не като другите българи, които парадират с успеха си в чужбина.

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тази четох последно, на Вера Мутафчиева, много ми хареса, но аз по принцип много харесвам стила й:

# 40
  • София
  • Мнения: 65
Аз рядко чета биографични/автобиографични книги, но сега завърших "Дотук и после" на Мия Фароу и много ме впечатли.
Изключителна жена, осиновила 10 деца още през 70-те години и родила още 4 свои, много от ангажиментите свързани с децата е поемала тя, макар и с помощ от бавачки понякога. Всичко това паралелно с ангажиментите в киното. И без излишна показност.
А съжителството и с Уди Алън ме потресе, въпреки че очаквах подобни истории и бях чела за скандалите ...

# 41
  • Мнения: 274
Автобиографията на Сидни Поатие - първия чернокож актьор със спечелен Оскар.

# 42
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аз бях силно впечатлена от автобиографията на Марлене Дитрих-една изключителна жена ,обичана и презирана,олицетворявайки еманципацията на жените по нейното време.Интересен е погледа  и относно Втората световна война и нацистка Германия

# 43
  • Мнения: 1 298
Биографията на Албер Камю ("Камю, моя любов") - от една американка.  Много приятна книга за лятото. Не се чете на един дъх, но пък дълго си имаш нещо приятно и интелектуално за "зобване" Grinning.

За протокола: не са били любовници всъщност, и даже не са се познавали.

# 44
  • Мнения: 4
Биографията на Димитър Димов, написана от Нели Доспевска - "Познатият и непознат Димитър Димов". Хареса ми стилът на разказване - факти, разсъждения, обобщения... Simple Smile

# 45
  • Мнения: 95
Автобиографията на Чаплин много ме впечатли и трябва да си я припомня скоро.
Наистина разтърсваща е и биографията на Едит Пиаф. Ако имате възможност прочетете я.

# 46
  • Мнения: 1 210
Автобиографията на Чаплин много ме впечатли и трябва да си я припомня скоро.
Наистина разтърсваща е и биографията на Едит Пиаф. Ако имате възможност прочетете я.

Тези и Марк Твен. Но прочетох и набелязах оттук доста.

# 47
  • Мнения: 6 652
Обичам да  чета биографични/автобиографични книги. Чела съм автобиографията на Чаплин,биографични книги за  Едит Пиаф,Джаки Кенеди,принцеса Даяна,принцеса Стефани ,Кристина Онасис,Коко Шанел ,Зелда и Ф. Скот Фицджералд ,Патрик Суейзи и други ,за които не се сещам в момента. Peace От тази тема обаче си набелязах още много,които бих искала да прочета .

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 19:38 от nezito

# 48
  • Мнения: 330
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile

# 49
  • Мнения: 382
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile
В момента в мен е "Дали и Гала" на Елена Шатохина - надявам се да е не само за връзката им, а и за творчеството му, но не знам - не съм я чела още.

А любима автобиография ми е "Пречи ли ви шумът в главата ми?" на Стивън Тайлър (Aerosmith). Казвам го малко на шега, защото не съм я чела, но се надявам да ми стане любима (особено като я е писал самият Тайлър - т.е. истинска АВТОбиография). Все още я нама по книжарниците, чакам я с нетърпение.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Очарована съм от биографията на Микеланджело Буонароти- "Страдание и възторг" от Ървинг Стоун. Доста време ми отне, изключително обемна, с много факти, описания. Сега гледам със съвсем различно око на произведенията на изкуството от онова време, а желанието ми да пътувам и опознавам Италия се засили неимоверно! Crazy

# 51
  • Мнения: 330
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile
В момента в мен е "Дали и Гала" на Елена Шатохина - надявам се да е не само за връзката им, а и за творчеството му, но не знам - не съм я чела още.


И аз я гледах и ме поблазни. Сподели впечатления след четенето  Wink

# 52
  • Мнения: 95
Обичам да  чета биографични/автобиографични книги. Чела съм автобиографията на Чаплин,биографични книги за  Едит Пиаф,Джаки Кенеди,принцеса Даяна,принцеса Стефани ,Кристина Онасис,Коко Шанел ,Зелда и Ф. Скот Фицджералд и други ,за които не се сещам в момента. Peace От тази тема обаче си набелязах още много,които бих искала да прочета .

Имам я, значи трябва да я започна Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 255
Около излизането на автобиографията на Ст. Тайлър слушах по радиото, как в една глава бил описвал за хомосексуалния си (подчертавал че е еднократен  Laughing) експеримент. За съжаление, няма как да знаем кое е позасилено с цел да се продават по-добре...

# 54
  • Мнения: 382
Около излизането на автобиографията на Ст. Тайлър слушах по радиото, как в една глава бил описвал за хомосексуалния си (подчертавал че е еднократен  Laughing) експеримент. За съжаление, няма как да знаем кое е позасилено с цел да се продават по-добре...

Изобщо няма да се изненадам за какъвто и да е експеримент при Стивън Тайлър, така че може и да му повярвам, че и да се опитам да го приема някак (ако е еднократен ...  Laughing).
Нямам търпение да я прочета, не знам дали ще я преведат скоро и може да си я поръчам от Amazon.

# 55
  • Мнения: 382
Както предполагах стана любимата ми автобиография.
Може би просто защото съм пристрастна (самият Стивън Тайлър ми е любим), може би защото съм чела повече биографии, а не АВТОбиографии и тази наистина е много откровена и отразява Стивън точно какъвто си го представях. Разбира се огромна част е за наркотиците, но това вече ми е толкова познато от всички биографии на рок певци (не само). Винаги в края на такива книги ми е доста тъжно - и за Jimi Hendrix, който не оцеля, и за Steven Tyler, който успя (може би благодарение на повечето любов в живота му - от рожденото му семейство до неговите деца). Отново след такава биография си мисля - не ми трябва да съм рок звезада (и каквато и да е звезда Wink ). Сега за мен беше по-впечатляваща силната емоционалност на Тайлър и това, което разказва за музиката и което винаги съм чувствала по този начин, но не съм имала думи да го изразя...  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 2 255
Нищо не каза за гей експериметна. Laughing

# 57
  • Мнения: 382
Нищо не каза за гей експериметна. Laughing
Това е едно от "най-невинните неща"... Wink Споменато е само в 3 изречения:
"Gay sex just doesn't do it for me. I tried it one time when I was younger, but I just didn't dig it"...
Следващото изречение не мога да цитирам, защото ще ме изгонят от темата/форума  Laughing
Наистина това не ме впечатли много. Човекът си е създаден за любов, за секс, за емоции.
Действително освен музиката и секса, акцентът беше върху наркотиците. Преди това четох биографията на Led Zeppelin, но може би защото  не е писана от тях или просто повече са се криели, там нямаше толкова открито и подробно описано за наркотиците.

Съмнявам се за гей експеримента да е измислица с цел продажби. При всички милиони през тези 40 години и все още пълни стадиони едва ли е стигнал до там да разчита на книгата...
Мога още много да разказвам за книгата и за Стивън Тайлър, но да не досаждам повече... засега ... Wink

# 58
  • Мнения: 2 255
Ясно.
 Сигурно е приятна за четене. Стивън е свеж. Гледам го от време на време в Америкън айдъл.
 Като се сетя тази на Ози как я изчетох. Беше ми като един безкраен виц (дочете ми се пак)...

# 59
  • Мнения: 382
Още една чудна рок-биография. „Пинк Флойд отвътре” от барабаниста на групата Ник Мейсън.


Малко по-различна от биографиите за рок групи/певци, които съм чела – с концентрация върху музиката, творческия процес и техническата страна на албумите/турнетата; липсват обичайните за рок биографиите ексцесии, скандални истории, както и груби обвинения срещу другите членове на групата/мениджърите. Представена е гледната точка на Ник Мейсън за конфликтите в Пинк Флойд, но съвсем меко, като е подчертал възможната си субективна оценка. Запознах се по-добре с останалия сякаш в сянка Мейсън, който е поднесъл тази сериозна информация с приятно чувство са хумор и много умереност и интелигентност.

Беше удоволствие с четенето и разглеждането на многобройните снимки да слушам всички албуми на групата, дори ранните от 60-те със Сид Барет, отново подробно да „изуча” музиката и текстовете на The Dark Side of the Moon – гениална цялостна творба в рок музиката, а не албум от отделни песни.

За мен книгата беше много приятно изживяване, неочаквано потапяне в богатия свят на Pink Floyd (взех я от библиотеката).
Сигурно е трудно достъпна финансово (80 лв), изненадващо - имаше граматически и технически грешки...

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 12:57 от svet65

# 60
  • Мнения: 382
Започвам тази:


Но все още „Пинк Флойд отвътре” си остава любимата ми автобиография. Споделих мнението си със съфорумка, така че ще го направя и тук.

Преоткрих Пинк Флойд чрез тази книга. Винаги са ми били най-най любими, но сега ги заобичах още повече и книгата ме накара отново да чуя всеки един техен албум поотделно. Още повече - да нарисувам всяка песен от The Dark Side of the Moon!

Като факти научих някои нови неща и видях неизвестни снимки. Има детайли за създаването на песните и албумите. По-важното беше, че имах много емоционално преживяване - като личности ги опознах повече четиримата/петимата музиканти. Това ме провокира да търся още информация за тях в интернет и техни мнения и интервюта.

Видях в по-друга светлина Сид Барет, опознах повече по-незабележимия в групата Ник Мейсън, направо се влюбих в Рик Райт като обърнах внимание на приноса и излъчването му и ми стана мъчно, че го няма вече... "Простих" на Роджър Уотърс, по инерция обвиняван за разрива в групата, затвърдих обожанието си към Дейвид Гилмор...

Най-вече ми допадна откровеното, интелигентно разказване на Ник Мейсън и приятното му чувство за хумор, трезвите му оценки.  Разказът наистина е „отвътре” и дори съм плакала от вълнение на някои моменти.   Heart Eyes След като я свърших, многократно я отварях и разлиствах пак.. Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Зариби ме за "Пинк Флойд отвътре". Много ги обичам. Книгата изглежда да е доста луксозна. И цената е впечатляваща...
С фотографии ли е вътре?

# 62
  • Мнения: 382
Според мен си заслужава цената, ако човек е фен (направо маняк като мен). Ако я нямаше в библиотеката, сигурно щях да си я купя - но мога да я вземам винаги от там, така че засега това ме устройва  (сегя я имало на промоция май около 60 лв). Ако някога реша да я купувам, може да е на английски - Inside Out: A Personal History of Pink Floyd (друго издание с меки корици за 6-8 лири + доставка в amazon.co.uk).
Тази в България е с твърди корици, лъскави страници, много тежка и голяма, огромен формат, с много снимки - някои на цели две съседни страници. Но както казах, за мен писанията на Мейсън бяха най-ценни и вълнуващи... Simple Smile

# 63
  • Мнения: X
Има я на промоция за 68 лв. в Пингвините.
Определено е за ценители книгата. На мен в момента и 68 лева са ми множко, но може да пробвам в библиотеката или с изданието на английски с меки корици.

# 64
  • Мнения: 382
С меките корици я  има използвана и за £3.86 Wink даже (с безплатана доставка в UK) , но не знам дали наистина в добро състояние и същите снимки. Все пак е вариант...
http://www.amazon.co.uk/gp/product/0753819066/ref=ox_sc_act_titl … ;m=A2OCRRVJE0LF8D

# 65
  • Мнения: 1
Както предполагах стана любимата ми автобиография.
Може би просто защото съм пристрастна (самият Стивън Тайлър ми е любим), може би защото съм чела повече биографии, а не АВТОбиографии и тази наистина е много откровена и отразява Стивън точно какъвто си го представях. Разбира се огромна част е за наркотиците, но това вече ми е толкова познато от всички биографии на рок певци (не само). Винаги в края на такива книги ми е доста тъжно - и за Jimi Hendrix, който не оцеля, и за Steven Tyler, който успя (може би благодарение на повечето любов в живота му - от рожденото му семейство до неговите деца). Отново след такава биография си мисля - не ми трябва да съм рок звезада (и каквато и да е звезда Wink ). Сега за мен беше по-впечатляваща силната емоционалност на Тайлър и това, което разказва за музиката и което винаги съм чувствала по този начин, но не съм имала думи да го изразя...  Heart Eyes

Много ще съм ти благодарна, ако ми кажеш, от  къде мога да си я купя/поръчам или ако я има в сайт за електронни книги. Благодаря!

# 66
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Все се надявах да преведат на български автобиографията на Стивън Тайлър, но е ясно, че ще я чета на английски.Все пак, ако някой знае дали я има в ел. вариант на БГ, ще съм много благодарна.

Страхотна и досега любима ми е автобиографията на другия ми любимец Слаш.Много истинска, без напудрени думи .Добра е и автобиографичната книга на Кийт Ричардс-страшен феномен е наистина

# 67
  • Мнения: 382
73di, от amazon.co.uk   я купих преди 2 години.
(В момента е £1.15 нова/меки корици + £2.80 UK delivery)

Оттогава чакам Steven Tyler - успешно! Simple Smile

Наистина можеше да преведат книгата. Щеше да се купува преди концерта на Aerosmith. Дори ако бях се сетила по-рано, бих я превела с кеф, макар че Стивън си дрънка на свой измислен език често...  Laughing

Slash и аз мисля да го чета!  Heart Eyes

# 68
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами и  аз така мисля, ама......свърши, няма за кога.Нямам търпение за концерта Heart Eyes

Най-смислено похарчените ми пари за книга бяха точно за автобиографията на Слаш

# 69
  • Мнения: 11 750
Книгата на Агаси има ли я някой в pdf?  Simple Smile

# 70
  • Мнения: X
Любимата ми автобиографична книга е на Агаси.
Дъщерята /на 12 г/ сега пък чете на Шарапова. Много е впечатлена, постоянно ни разказва и коменитра. Интересно й е, защото се описва ситуацията в Русия именно след разпада на СССР и края уж на студената война- неща, за които тя е чувала само от нас или е гледала по ТВ, а не са й били разказани от първо лице един вид.

# 71
  • Мнения: 5
"За да живея" на Йонми Парк. Невероятна книга, разказваща историята на една севернокорейка. Йонми е описала всичко. От жестоките мизерии, глад, черни схеми и истински култове към Ким Чен Ун до бягането към Китай, това как там е продадена за съпруга на богат китаец. Тя наистина минава през Ада, за да живее. Тя има гледната точка, както на момиче близко на режима, така и на обикновено дете, гладуващо и забравено от системата. Защото е била и двете. Толкова вдъхновяваща история, че когато я оставих 5 минути стоях и се чудих дали чета фантастика. Струва си. Повярвайте ми.

# 72
  • Мнения: 37
" Аплодисменти " на Людмила Гурченко.

Общи условия

Активация на акаунт