Любимите ви автобиографични книги

  • 20 226
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Автобиографията на Чаплин много ме впечатли и трябва да си я припомня скоро.
Наистина разтърсваща е и биографията на Едит Пиаф. Ако имате възможност прочетете я.

# 46
  • Мнения: 1 210
Автобиографията на Чаплин много ме впечатли и трябва да си я припомня скоро.
Наистина разтърсваща е и биографията на Едит Пиаф. Ако имате възможност прочетете я.

Тези и Марк Твен. Но прочетох и набелязах оттук доста.

# 47
  • Мнения: 6 379
Обичам да  чета биографични/автобиографични книги. Чела съм автобиографията на Чаплин,биографични книги за  Едит Пиаф,Джаки Кенеди,принцеса Даяна,принцеса Стефани ,Кристина Онасис,Коко Шанел ,Зелда и Ф. Скот Фицджералд ,Патрик Суейзи и други ,за които не се сещам в момента. Peace От тази тема обаче си набелязах още много,които бих искала да прочета .

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 19:38 от nezito

# 48
  • Мнения: 328
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile

# 49
  • Мнения: 382
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile
В момента в мен е "Дали и Гала" на Елена Шатохина - надявам се да е не само за връзката им, а и за творчеството му, но не знам - не съм я чела още.

А любима автобиография ми е "Пречи ли ви шумът в главата ми?" на Стивън Тайлър (Aerosmith). Казвам го малко на шега, защото не съм я чела, но се надявам да ми стане любима (особено като я е писал самият Тайлър - т.е. истинска АВТОбиография). Все още я нама по книжарниците, чакам я с нетърпение.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Очарована съм от биографията на Микеланджело Буонароти- "Страдание и възторг" от Ървинг Стоун. Доста време ми отне, изключително обемна, с много факти, описания. Сега гледам със съвсем различно око на произведенията на изкуството от онова време, а желанието ми да пътувам и опознавам Италия се засили неимоверно! Crazy

# 51
  • Мнения: 328
Тази, която преди години още много ми хареса беше една стара биография за Рембранд. Сега ми се чете нещо и за Дали... Simple Smile
В момента в мен е "Дали и Гала" на Елена Шатохина - надявам се да е не само за връзката им, а и за творчеството му, но не знам - не съм я чела още.


И аз я гледах и ме поблазни. Сподели впечатления след четенето  Wink

# 52
  • Мнения: 95
Обичам да  чета биографични/автобиографични книги. Чела съм автобиографията на Чаплин,биографични книги за  Едит Пиаф,Джаки Кенеди,принцеса Даяна,принцеса Стефани ,Кристина Онасис,Коко Шанел ,Зелда и Ф. Скот Фицджералд и други ,за които не се сещам в момента. Peace От тази тема обаче си набелязах още много,които бих искала да прочета .

Имам я, значи трябва да я започна Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 253
Около излизането на автобиографията на Ст. Тайлър слушах по радиото, как в една глава бил описвал за хомосексуалния си (подчертавал че е еднократен  Laughing) експеримент. За съжаление, няма как да знаем кое е позасилено с цел да се продават по-добре...

# 54
  • Мнения: 382
Около излизането на автобиографията на Ст. Тайлър слушах по радиото, как в една глава бил описвал за хомосексуалния си (подчертавал че е еднократен  Laughing) експеримент. За съжаление, няма как да знаем кое е позасилено с цел да се продават по-добре...

Изобщо няма да се изненадам за какъвто и да е експеримент при Стивън Тайлър, така че може и да му повярвам, че и да се опитам да го приема някак (ако е еднократен ...  Laughing).
Нямам търпение да я прочета, не знам дали ще я преведат скоро и може да си я поръчам от Amazon.

# 55
  • Мнения: 382
Както предполагах стана любимата ми автобиография.
Може би просто защото съм пристрастна (самият Стивън Тайлър ми е любим), може би защото съм чела повече биографии, а не АВТОбиографии и тази наистина е много откровена и отразява Стивън точно какъвто си го представях. Разбира се огромна част е за наркотиците, но това вече ми е толкова познато от всички биографии на рок певци (не само). Винаги в края на такива книги ми е доста тъжно - и за Jimi Hendrix, който не оцеля, и за Steven Tyler, който успя (може би благодарение на повечето любов в живота му - от рожденото му семейство до неговите деца). Отново след такава биография си мисля - не ми трябва да съм рок звезада (и каквато и да е звезда Wink ). Сега за мен беше по-впечатляваща силната емоционалност на Тайлър и това, което разказва за музиката и което винаги съм чувствала по този начин, но не съм имала думи да го изразя...  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 2 253
Нищо не каза за гей експериметна. Laughing

# 57
  • Мнения: 382
Нищо не каза за гей експериметна. Laughing
Това е едно от "най-невинните неща"... Wink Споменато е само в 3 изречения:
"Gay sex just doesn't do it for me. I tried it one time when I was younger, but I just didn't dig it"...
Следващото изречение не мога да цитирам, защото ще ме изгонят от темата/форума  Laughing
Наистина това не ме впечатли много. Човекът си е създаден за любов, за секс, за емоции.
Действително освен музиката и секса, акцентът беше върху наркотиците. Преди това четох биографията на Led Zeppelin, но може би защото  не е писана от тях или просто повече са се криели, там нямаше толкова открито и подробно описано за наркотиците.

Съмнявам се за гей експеримента да е измислица с цел продажби. При всички милиони през тези 40 години и все още пълни стадиони едва ли е стигнал до там да разчита на книгата...
Мога още много да разказвам за книгата и за Стивън Тайлър, но да не досаждам повече... засега ... Wink

# 58
  • Мнения: 2 253
Ясно.
 Сигурно е приятна за четене. Стивън е свеж. Гледам го от време на време в Америкън айдъл.
 Като се сетя тази на Ози как я изчетох. Беше ми като един безкраен виц (дочете ми се пак)...

# 59
  • Мнения: 382
Още една чудна рок-биография. „Пинк Флойд отвътре” от барабаниста на групата Ник Мейсън.


Малко по-различна от биографиите за рок групи/певци, които съм чела – с концентрация върху музиката, творческия процес и техническата страна на албумите/турнетата; липсват обичайните за рок биографиите ексцесии, скандални истории, както и груби обвинения срещу другите членове на групата/мениджърите. Представена е гледната точка на Ник Мейсън за конфликтите в Пинк Флойд, но съвсем меко, като е подчертал възможната си субективна оценка. Запознах се по-добре с останалия сякаш в сянка Мейсън, който е поднесъл тази сериозна информация с приятно чувство са хумор и много умереност и интелигентност.

Беше удоволствие с четенето и разглеждането на многобройните снимки да слушам всички албуми на групата, дори ранните от 60-те със Сид Барет, отново подробно да „изуча” музиката и текстовете на The Dark Side of the Moon – гениална цялостна творба в рок музиката, а не албум от отделни песни.

За мен книгата беше много приятно изживяване, неочаквано потапяне в богатия свят на Pink Floyd (взех я от библиотеката).
Сигурно е трудно достъпна финансово (80 лв), изненадващо - имаше граматически и технически грешки...

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 12:57 от svet65

Общи условия

Активация на акаунт