пердета-8

  • 206 731
  • 887
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 22
Здравейте,
от  2 дни се чудя и реших да попитам. В спалнята прозореца е огромен, като на едната стена е 3,40 до земята, а на другата 1,20 до земята - двата прозореца са един до друг. Идеята ми е да сложа корниз на тавана - релса с ъгъл. Стаята е много светла, затова мисля да сложа тъмни завеси - тъмно кафяво, но за да не стане пък прекалено тъмно - ми се иска да са 3 тъмно кафяви едноцветни завеси и между тях две светло бежови с тъмно кафява - шарка /такава комбинация съм виждала само в щори японска стена/.
Да направя тъмно кафява 1 метър и 70 см. бежова и да ги зашия до тях още една тъмно кафява и една светло бежова и пак да са  зашити и на съседната сам една тъмно кафява - 120? Така ще имам общо 3 завеси, а не 5.
Какво мислите ще стане ли добре? Виждали ли сте такова чудо?
Дали ще може да се пере така или тъмно кафявото /тафта например/ ще пусне върху бежовата?
Няма да слагам тънки пердета.

Даже и в темата намерих нещо подобно, но пак щора.



Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 13:51 от mo72

# 316
  • Мнения: 505
Защо трябва да ги зашиваш една за друга? Като са едно до друго пердетета няма да личи дали са 3 или 5, а така ще си спестиш и притесненията с прането.  Комбинацията на снимката е много красива.  Peace

# 317
  • Мнения: 1 531
някой скоро ходил ли е в джъмбо? има ли нови пердета?

# 318
  • София
  • Мнения: 3 846
Търся си зелен воал за пердета, но по-евтин, някой да е виждал в София? Видях в Дом "Хармония", но беше 15 лв/м, не ми се даваха толкова.

# 319
  • Мнения: 7 947
Търся си зелен воал за пердета, но по-евтин, някой да е виждал в София? Видях в Дом "Хармония", но беше 15 лв/м, не ми се даваха толкова.
Баумакс - 4лв

# 320
  • София
  • Мнения: 3 846
Супер! Благодаря, viliko! Ще ги преслушам.

# 321
  • София
  • Мнения: 770
Досега бяхме само на щори. Искам в две спални да сложа тънко перде, но трябва да тръгна първо от корниза. Релсов или метален тръбен? newsm78
Виждам, че в много магазини продават готови пердета с гайки /значи за тръбен/, но лесно ли се плъзгат при нужда?

# 322
  • Мнения: 420
Здравейте момичета,купих си хубаво бутиково перде, но не ми стигна за спалнята и е уникат,няма да шият пак от него и сега се чудя какво да го правя,много е красиво двулицево от едната страна е лилаво райе с черни черти,от другата е черно райе със лилави черти, 3,50см широко и 2,60см дълго, много по красиво е на живо,от варна съм,ако някой има интерес да ми пише на лични


# 323
  • Мнения: 22
Девойки, купих си перде най-накрая след месец търсене - не е това, което исках с 2та цвята - взех тъмно кафява тафта на листа.
От магазина ми казаха, че е по-добре да се влачи отколкото да не е до земята и затова за височина до тавана 258см пуснаха перде 256см, до днес 13 часа мога да коригирам размера, но снощи закачихме пердето в детската и оставихме 1 -2 см от земята - така ни се стори много по-добре отколкото да се влачи.
Молбата ми е колко дълго да им кажа да го направят -
258 см височина на прозореца
1,7 см е корниза - стандартен pvc двуканален gardenia /или нещо такова/
пердето е с перделък с набор 1,7 - според девойките в магазина от перделъка мога да вдигна още 1 см нагоре пердето.

като гледах кукичките те са влизат в перделъка и не смалят пердето допълнително надолу.

258 - 1,7 =  256, 3 т.е на 256 ще се опира в земята

Като я изпера тази тафта тя няма ли да се отпусне????????
Да го поръчам ли 255 или направо 254???

# 324
  • Мнения: 22
След много чудене го поръчах без подгъв:)

# 325
  • Мнения: 1 569
Привет! Бихте ли споделили опит с дълги пердета на колко см от земята е добре да е пердето? Нашите ги ушиха влачещи се по земята. Ще ги носим за преправка, но ми е трудно да преценя колко см да кажа да отрежат, тъй като по средата на прозореца има и парно.  newsm78

Хаха, Мо72, я виж ти къде се засичаме (ще ти се карам между другото, ти си знаеш защо  Laughing !!), че и с абсолютно същата питанка! Да не говорим, че и едното от нашите пердета в спалнята също е кафява тафта, но дюс.  Mr. Green Отгоре имаме и тънко ленено, кремаво. Стана чудна комбинация. А шалтето ни е същият цвят и материя като тъмното перде при това е с листа.  Mr. Green Hug

# 326
  • Мнения: 22
Хаха, здрасти що ще ми се караш Simple Smile

На детската го оставихме 1-2 см от земята, сложихме тръбата след като взехме пердето и така ни се стори най-добре/след като го изпрахме се надигна леко/ - имаме радиатор - но той не надига пердето - пердето е на тръба, но вчера цял ден гледах пердета по списанията и на всякъде по снимките се влачеха:)

Като измислиш как се смята да седи  на корниз на тавата кажи, че аз го поръчах без подгъв отдолу.
А къде  ще го носиш да ти го подгъват?

# 327
  • Мнения: 63
Много исках да си взема метален корниз с красиви накрайници ,но уви видях, че прозораца започва от стената и пердето няма да затвара плътно.Май пак ще трябва да взема каналните. Друг вариант не се сещам.Ако сложа римски щори трябва ли да се пробива дограмата?

# 328
  • София
  • Мнения: 2 658
Много исках да си взема метален корниз с красиви накрайници ,но уви видях, че прозораца започва от стената и пердето няма да затвара плътно.Май пак ще трябва да взема каналните. Друг вариант не се сещам.Ако сложа римски щори трябва ли да се пробива дограмата?
римските щори се монтират на тавана.  Peace

На нас ни ушиха пердетата с 3см. по-къси от разстоянието от тавана до пода.

Днес ходих до магазина за пердетата на килограм, видях, че и тънки за заредили. Аз много ги харесвам, но за съжаление нямат цветове, които ми трябват за нашия апартамент. За сметка на това ще купя за къщата на морето. Плътните са много хубави и цените са повече от прилични.

# 329
  • Мнения: 550
здравейте,
може ли да ми кажете къде точно се намира магазинът за пердета на килограм? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт