пердета-8

  • 206 756
  • 887
  •   1
Отговори
# 90
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Днес бях в Айко на околовръсното и имаше доста пердета на намалена цена. Цените стратираха от 5лв/м. но повечето бяха по 10-15лв./м. Имаше доста приятни. Чак съжалих че си взех от тези на килограм които ми излязоха по 9лв/м а дори не ми харесаха толкова. Ако не ви е далечможе да минете да ги разгледате. Минах и през MaxCarpet които имаха намаление на килими. Намалението им било до края на февруари.

# 91
  • София
  • Мнения: 714
Благодаря, Кимболина. Виждала съм го магазина, все се каня да вляза, но заради завивките. Не знаех, че има и пердета.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
и аз търся пердета и определено се колебая между двете крайности: нещо леко и непрителциозно, може би ленено... или може би нещо декоративно и тежко  Shocked

# 93
  • Мнения: 163
Харесах си тези японски щори,какво мислитеhttp://www.katina.bg/images/products/japanese/pic1.jpg

# 94
  • Мнения: 7 947
Това става за кухня. Пък и захващането им горе е някак недодялано  Thinking

# 95
  • Мнения: 163
Това е снимка от мострена зала,явно.Може би пред релсата,ако се залепи корниз ще се прикрие закачването или ви се струва нестабилно.

# 96
  • Мнения: 7 947
Възможно е това просто да показва десена, да.
Но....не ми е по вкуса точно.
За каква стая търсиш?

# 97
  • Мнения: 163
Предлагат всякакви десени,исках да кача друга снимка,но излезе тази.Търся щори за хол и исках съвет относно закрепването,дали е стабилно на тази фина релса.

# 98
  • Мнения: 7 947
Тази релса е повече от стабилна, това е стандартен корниз, захващащ се с дюбели. Но ако точно това искаш като модел - продават точно такива от типа направи си сам в Бриколажа - купуваш си плат, релсички, опъвачи и тн - и излиза на една трета от цената на японската истинска  Wink

# 99
  • Мнения: 1 569
Момичета, пердетата и ушиването им в магазините на Екзарх Йосиф скъпи ли са? А правят ли корнизи? (На мен ми трябват и обикновен прав и 2 овални) Някакви цени като ориентир?  newsm78

# 100
  • Мнения: 2 786
Под прозореца в хола имаме една хоризонтална поставка 18 см широка, на която сме сложили малки саксии с цветя. Пробвахме с пердета до земята, но се "издуват" заради поставката и не стоят вертикално. Сега сме с пердета, които са до поставката без да покриват саксиите, но пък така се вижда отоплителния панел под прозореца и един кабел, който минава по пода. Искам дълги до пода леки пердета, но заради тази поставка не стоят вертикално и не ми харесват. Сега се чудя дали да махнем поставката, която "деформира" как стои пердето, но пък ми харесва така със саксииките ...  Rolling Eyes Не се сещам как иначе да стане с дълго перде ... Другият вариант е да сменим корниза с по-издаден напред така, че пердето да виси вертикално като минава до външния ръб на поставката. Ама 18 см разстояние между перде и прозорец ми се вижда доста ...  Rolling Eyes Някакви други варианти?

# 101
  • София
  • Мнения: 11
Под прозореца в хола имаме една хоризонтална поставка 18 см широка, на която сме сложили малки саксии с цветя. Пробвахме с пердета до земята, но се "издуват" заради поставката и не стоят вертикално. Сега сме с пердета, които са до поставката без да покриват саксиите, но пък така се вижда отоплителния панел под прозореца и един кабел, който минава по пода. Искам дълги до пода леки пердета, но заради тази поставка не стоят вертикално и не ми харесват. Сега се чудя дали да махнем поставката, която "деформира" как стои пердето, но пък ми харесва така със саксииките ...  Rolling Eyes Не се сещам как иначе да стане с дълго перде ... Другият вариант е да сменим корниза с по-издаден напред така, че пердето да виси вертикално като минава до външния ръб на поставката. Ама 18 см разстояние между перде и прозорец ми се вижда доста ...  Rolling Eyes Някакви други варианти?

според мен изместете корниза напред и ще стане добре. ако корниза ти е по цялата дължина на стената е добър вариант, ако не е може би трябва да сложиш от тези овалните накрайници /в случай, че корниза не е тръба, а от тези белите пластмасовите, немски мисля че бяха/. При мен в хола корниза е от тези белите, издаден на около 20 см напред заради парното, пердето пада пред парното и не се издува. Прозореца ми е около 2 метра, а корниза е 3 метра от край до край на стената, като в края има дебели завеси и така визуално прозореца изглежда и по -голям. Незнам дали успя да ме разбереш, че малко се оплетох в обяснения  Thinking

# 102
  • Мнения: 2 786
Да, прозореца е по цялата дължина на стената и корниза отгоре - също. Разбрах те, нашият корниз е двоен, ама не овален, а от тези тръби с улейче и е много удобен за двойни пердета до пода. Сега сме с тънки перденца в средата и по-плътни в края и двата вида пердета са си на отделен корниз. Само тази поставка под прозореца обърква работите. Той така е монтиран, че трудно ще се издаде напред, явно ще трябва да го сменим, колкото и да си ми харесва  Rolling Eyes Абе мислим го  Thinking

# 103
  • Мнения: 7 947
18см не е много.

# 104
  • Мнения: 1
Аз от опит да ви кажа, че сме монтирали веднъж такъв корниз с много дълги трегери, може би около 20 см. и корниза стана много нестабилен...
При дългият трегер има опасност да се извадят винтовете и дюбелите от стената.
Като се монтира на тавана е много по-сигурно и ние така го направихме. Мисля че има специални трегери за монтаж на тавана Hug

Общи условия

Активация на акаунт