Истанбул 3

  • 144 089
  • 724
  •   1
Отговори
# 345
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Точно Чичек Пасажи, пресечна е на Истиклял. Точно отсрещната страна на Чичека има Лицей- Galatasaray Lisesi  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/45/Gate_of … si_from_above.jpg  Тука ти оставям снимка със портата на Лицея.

ХАПЧИЦЕ, Hug
Какви са тези думи за акъла ти....точно си написала какво може да се види и да се посети. smile3521

ПИНЕ,
Разбира се, че ще се приберат, просто исках да пиша този час защото миналата година пак му се нахедрих ,  Автобусите бяха препълнени и не можехме дълго време да се качим.  А във самите рейсове си беше много, ама много препълнено. Буквално не може да дишаш, това го казвам без преувеличение...пътувахме, дори със Хаки. Исках да им го спестя на хората този час. Да знаят, след 15 часа какво ги чака. За нас нямаше голям проблем, защото ние бяхме там за цяла седмица. Но за хора, които са само за два или три дена, всеки час е ценен. Но ти си дала друг час, нека тогава се ориентират по него. Тогава започва отлива на трафика, ние попаднахме във началото му. Нека знаят хорато всичко, през което сме преминали и да си направят сметка.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTN5wJ0WDcP47AekIHwJx1yt … 0MvMMCBFmpV95ajTQ  Входа на Чичека

# 346
  • Мнения: 6 243

Това е откъм Истиклял. А за поглед отвътре - или го виж на място, или пусни в гугъл cicek-pasaji, но наживо е по-хубаво Grinning

# 347
  • Мнения: 1 934
Благодаря много   bouquet
    Излиза, че съм минавала по Истиклял и нищо не съм видяла. Сега добре ще се въоръжа с пътеводител, идеи и маршрути  Simple Smile

# 348
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Всяка кръчма в Чичек пасажъ е кръстена на определена китка,а една кръчма се казва"Майната му" (ама не ме питай как е Mr. Green)- та затова е Цветен Пасажа. А мидите са до него,успоредно.
Пиша през телефона,та,Хапке,пусна ли снимка?

# 349
  • Мнения: 6 243
Пуснах от гуглето, моите са у нас, а аз съм на работа  Cry

# 350
  • Мнения: 8 946
Делта, много благодаря, че сподели тази особеност за часовете и градския транспорт. Ние сами си организирахме престоя в Истанбул и със сигурност ще се възползваме и от градския транспорт, а сме с малко дете и никак няма да е удачно да чакаме с часове или да се блъскаме по автобусите.....

# 351
  • Мнения: 1 934
Принцовите острови колко време отнемат според вас? Тоест, посещение само на 1 от тях.

# 352
  • Мнения: 730
Аз пак с въпроси - този път два. Първият е къде точно на Златния рог се намира кабинковият лифт за Пиер Лоти? И вторият - как най-лесно и бързо може да се стигне от въпросното кафене до Тексим? Сума ти карти на транспорта разгледах, но нещо не успях да се ориентирам добре.

# 353
  • Мнения: 129
Четох, че не пускат самостоятелно в Долмабахче - трябвало да си към група. Това вярно ли е? И как става влизането да само двама? Също така ми казаха, че е така и в останалите туристически обекти.
В една туристическа агенция ме уверяваха, че няма начин да си купиш билет и да влезеш сам, та се чудя излъгаха ли ме. Четох в страниците назад, но никой не казва такова нещо.
Моля за информация, за да знам как да се организирам.

# 354
  • Мнения: 1 934
Това не го вярвам въобще. Явно туристическата агенция иска да ви върже непременно с тях. Естествено, цената за група е една, за индивидуален турист-друга. Но това е само на някои обекти. Мисля, че повечето са твърди цени.
   Ама да се изкажат и спецовете в темата, за всеки случай  Peace

# 355
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Глупости са това. Влизала съм в Ая София и Султанахмед Джами сама, в Сакъп Сабанджъ с дружка ...каква група, какви пет лева. Удряй по масата и и им кажи да си гледат работата. Simple Smile

# 356
  • Мнения: 11 747
Принцовите острови колко време отнемат според вас? Тоест, посещение само на 1 от тях.

Ако се качиш на бавен ферибот, пътува час и половина в едната посока. Стават 3 часа за път. Ако стоиш 1-2 часа на острова - стават 5 часа.
За 1-2 часа можеш да видиш що е то Принцов остров, да се разтъпчеш и така. Иначе можеш да стоиш там и с дни - има доста ресторантчета, пазари, борови гори за разходка, плажове, малки хотелчета и къщи са гости... Също гръцки православни църкви, синагоги - на по векове време, които са културни и исторически обекти и могат да бъдат посетени.
Има бърз ферибот, който пътува 50мин.


Първият е къде точно на Златния рог се намира кабинковият лифт за Пиер Лоти? И вторият - как най-лесно и бързо може да се стигне от въпросното кафене до Тексим? Сума ти карти на транспорта разгледах, но нещо не успях да се ориентирам добре.

След 3-тия мост на Златния рог, до двата острова. Квартала е Еюп, а автобусната спирка се казва Шехитлик - Şehitlik. Питаш просто къде се намира или с какво можеш да стигнеш до там? Ако питаш за транспорт, посочи ми от къде искаш да тръгнеш, за да стигнеш до там.

# 357
  • Мнения: 11 747
Четох, че не пускат самостоятелно в Долмабахче - трябвало да си към група. Това вярно ли е? И как става влизането да само двама?

Да, вярно е. Трябва да си с група. Но групата може да се събере измежду непознати хора, от различни националности, дошли поотделно. Конкретно за Долмабахче, тъй като групите се нижат една след друга, просто ще се включите към някоя от тях. Каса за билети има на входа, после разпоредител ще ви посочи кога и с кого да влезете.
Двореца Йълдъз, който е значително по- непопулярен, също не пуска без група. Ние си купихме на входа билети, влязохме в двора и там ни посочиха къде да седнем, да изчакаме да се събере група. Тъй като се намериха още двама туристи - мъж и жена, които бяха поотделно и независимо един от друг, от различни националности - сформира се група от 4 души и така ни пое един екскурзовод, който ни води из залите.

В Топкапъ може и без група, поне ние, макар и с група, се пръснахме и ходихме по сами. Така или иначе всеки посещава това, което иска, защото за съкровището си има отделна опашка и вход (вътре в комплекса са), за Харема си има също отделен вход и билет и така.

С една дума - има такова нещо, ама не съвсем.

# 358
  • София
  • Мнения: 13 137
За Долмахче и аз съм го чувала. Не знам дали този път ще стигнем до него, за да кажа (Пина отговори вече  Laughing) Иначе във всички останали забележителности в центъра се влиза самостоятелно и мисля, че е  на същата цена като групите - на касите има само една цена. Това са измислици на тур агенциите. На снаха ми в Рим им бяха обяснили как няма да ги пуснат във Ватикана ако не са в група и ако не са си взели от гидовете, които се пъхат в ушите  Laughing. Просто нямам думи докъде стигат в наглостта си  ooooh!.

Сластна, след обяснението на Пина, може да добиеш представа и визуално от снимката - вижда се сградата на лифта долу в дясно. Вижда се на какво разстояние е от моста и от острова.

# 359
  • Мнения: 730
[След 3-тия мост на Златния рог, до двата острова. Квартала е Еюп, а автобусната спирка се казва Шехитлик - Şehitlik. Питаш просто къде се намира или с какво можеш да стигнеш до там? Ако питаш за транспорт, посочи ми от къде искаш да тръгнеш, за да стигнеш до там.

Гледах, че до Пиер Лоти може да се стигне с кабинков лифт. Според картата на транспорта, която имам, лифта тръгва някъде от Златния рог - но от къде точно?
След Пиер Лоти ми се иска да отидем към Тексим. Вероятно пак трябва да се върнем до Златния рог? И какво да вземем оттам?

Таня 67 - благодаря! Дори не знаех за този остров. Има ли някакъв транспорт от Лалели дотам или пеша? Предполагам, че може да се хване трамвая до Еминьоню и после пеша да Златния рог?

Много въпроси станаха, извинете ме!

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 12:14 от slastna

Общи условия

Активация на акаунт