Истанбул 3

  • 144 102
  • 724
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 222
Ние сме без агенция, с познат. Ще пътуваме в петък, а в неделя се връщаме.
Няма да имаме достатъчно време, но се надявам да видим "есенцията" или поне да усетим духа.  Simple Smile

Камелия, приятно изкарване! Ще случим на добро време!  Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 13 147
Може ли да се стигне с едно превозно средство от Лялели, хотела е Импак Делукс до Босфора, за да се качим на корабче?

Не знам точното място на хотела, но от Лалели се хваща трамвай и се слиза преди да се качи на моста - спирка Еминьоню. Ако сте свикнали да ходите пеша - не е трудно и пеш да се отиде. По пътя (все по трамвайната линия) ще видите и голяма част от забележителностите и накрая за отмора - разходка с корабче  Wink.

Това пък ми напомни за един мой въпрос. Според картата растоянието Лалели - Еминьоню е доста по-кратко ако се мине някак си зад университета. Някой минавал ли е от там? Имам спомен, че беше доста неприятен квартал  newsm78. Имайки предвид джамията Сюлеймание на каква височина е - дали не е много стръмно? А някой да има информацията дали ремонта на джамията е приключил?

# 302
  • Мнения: 1 492
benche, Тaня67 благодаря Hug
Ако не е толкова далеч пеша, предпочитаме да се разходим. Хотела е на 250метра от морето, затова мислех, че е доста далеч.
Ако знаете и кой номер трамвай спира на Еминьоню, ще е много хубаво. За всеки случай Simple Smile

# 303
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Моля тези, които пътуват утре и вдругиден за Истанбул да имат предвид,че в момента тук се вихри таква люта зима,че дори отявлено миткало като мен страхливо си подава само носа зад вратата на хотела, колкото да пуши и хич не възнамерява да се впуска в приключения ( извън служебните , де, ама те са с кола). Прогнозата за следваштите два дни е за точно толкова,че и по-люти зимни ветрове , а днес по магистралата вятъря само дето не ни отвяваше ( тежка кола, бус, Мерцедес, не е Трабантче).
Горното да се чете като пост с цел взимане на топли дрехи , шал , шапка и ръкавици , а не като отказване. искрено се надявам барем в петък да се изтикат нанякъде тези облаци, че срамота иначе!

# 304
  • Мнения: 1 492
Лелеее, аз гледах, че ще е 10 градуса. Благодаря за предупреждението!
Дано се оправи за събота и неделя Praynig

# 305
  • София
  • Мнения: 13 147
Щом сте до морето, може и да ви е далече трамвая. Иначе трамвая е един. Има 2 номера, но то е защото единия върви със съкратен маршрут, но вас това не ви засяга. Освен това ние сме тренирани пешеходци  Laughing. Може на несвикналите да им се види голямо това разстояние.

Дано имате късмет и времето да се оправи!

# 306
  • Мнения: 1 492
Някъде пътьом, може да се качим. По-скоро със сигурност, няма да издържим  Grinning

# 307
  • Варна
  • Мнения: 141
Трамваите са два. Движат се по едно и също трасе, само, че единият се движи само до спирка Еминьоню. Дори да сбъркаш номера, да искаш да се стигнеш по-далеч, не е страшно, защото веднъж влезнал на трамвайното трасе, можеш да се прикачваш неограничен брой пъти.

Аз съм минавала попрекия път от Лалели до  моста Галата. Минаваш през Капалъ чарши и просто се движиш надолу към Златния рог и Босфора, т.е по наклона на долу. Все едно бях попаднала в пазарен ден на женския пазар. Толкова много проснати кюлоти на сергия видях.  Joy Но всички са много любезни и няма страшно. Пътят е около 20-30 минути.

# 308
  • София
  • Мнения: 13 147
Аз съм минавала попрекия път от Лалели до  моста Галата. Минаваш през Капалъ чарши и просто се движиш надолу към Златния рог и Босфора, т.е по наклона на долу. Все едно бях попаднала в пазарен ден на женския пазар. Толкова много проснати кюлоти на сергия видях.  Joy Но всички са много любезни и няма страшно. Пътят е около 20-30 минути.

 hahaha  В предишния си пост бях оприличила квартала точно с квартала около Женския пазар, пък се засрамих и го изтрих  Mr. Green. Преди 10 години се бяхме залутали там и реших, че за толкова време може и да са го облагородили  Laughing. Спомням си и кюлотите, и огромните денкове с всякакви парцали.  hahaha

Благодаря за информацията!   bouquet

# 309
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
От мен последно включване , но не мога да не споделя това, любезно оставено ми в стаята с подривни и подмолни цели (умишлено избирам снимка до лаптопа , да видите колко е дебело ):

Страхотен "речник", със супер снимки и разкази !

# 310
  • Мнения: 6 243
Анге, вземи едно и на мене, стария боен другар!!!

# 311
  • Мнения: 1 492
кали, благодаря и на теб  bouquet

Мацки, как е времето днес? Още ли се вихри снежна буря?

# 312
  • Мнения: 222
Нашият познат турчин казва, че времето в Истанбул е с ден по-назад от Софийското.
Тоест каквото е днес тук, утре ще е такова там. Такива били теченията.  Wink

Дали е така със сигурност, не знам.  Simple Smile
Надявам се да е хубаво.

# 313
  • Мнения: 1 934
Времето го дават да се оправя, но не забравяйте добрата българска приказка за торбичката и абичката за из път  Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 14:17 от Clivia

# 314
  • Мнения: 242
тези дни ще ви пиша по-подробно къде ходихме.
Сюлеймание  е с приключен ремонт и ние я посетихме -много е светла и впечатляваща и там ходихме навсякъде пеша, но наистина си е бая преход, но при нас беше слънчево и не беше проблем.
а за безплатното пътуване - аз се качих от офиса на метро близко до таксим и спряхме после някъде около акведукта, предполагам , че и там имат офис.
по-рано същия ден отидох в офиса и попитах -как да стигна да техния перон и момчето ми погледна билета и ми каза в колко минава подходящата за мен "совалка" - както той я нарече /шатъл/. да наистина стюардесата спомена нещо за специализиран транспорт, но аз като я попитах, нищо конкретно не ми отговори, ако предполагах щях да разпитам по-подробно

Общи условия

Активация на акаунт