Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 13-та тема

  • 129 543
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 148
Пак страхотни изпълнения виждам.  bouquet
От мен една кашкавалена питка

 

# 106
  • Варна
  • Мнения: 202
Привет на всички супер майсторки  newsm51
Благодаря ви момичета,че научих от вас много полезни и вкусни неща.
Чета ви редовно и се възхищавам на много вкусните ви и красиви питки.
А рецептите ви са супер и винаги сполучливи.
Сега вече почти година не ползвам машината за хляб,защото с ваша помощ за по бързо си меся без нея.Е още не съм на вашето ниво но все се старая.За всички вас с уважение  newsm51
Да се разпиша и аз с месеницата на сладка хапка,питка със сирене и хляб с айрян на мах мама.








 

# 107
  • Мнения: 1 296
nano, megansg, вие днес да не сте наговорили заедно да правите месеницата на сладка хапка Laughing. Аз още не съм я правила, но изглеждат привлекателни, а и отзивите за тях са в голям + за нея. Аз в момента пека едни пълнозърнести земелчета, още не са готови, но ухаят приятно докато се пекат.
ditsan, вие с какво ще си хапнете кашкавалената питка? Да знаеш, че в нас се унищожи за нула време, когато я правих миналата седмица Joy

# 108
  • Мнения: 148
със айрянче Laughing

# 109
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Аз правих питка с белтъци, като използвах идеята за оформяне на Стаси, но пропуснах кашкавала. Стана страхотна. Рядко толкова много ми харесва нещо...
Благодаря за идеята!   bouquet

# 110
  • Мнения: 5
нека  да  се запиша и аз  с една ароматна питка по моя идея , че от няколко дена все ми се върти в главата един хляб с чубрица приготвян от една частна хлебарница в кв,сторгозия в плевен , исках първо да го направя по рецептата с айрян на мариета    или на стаси  но се оказа че  нямам пълният списък с продукти в хладилника нито за едната нито за другата рецепта  и така си спретнах една моя комбинация  
3яйца +жълтъка за намазване
1/2 жива мая
1с л сол
1с л захар
1/2 кофичка кисело мляко + 1 ч ч хладка  вода (айрян)
7с л олио
1 с л  оцет
брашно до тесто за точене  околко 600гр може и повече да отиде
маята със захарта и солта се заливат с малко топла водичка и престояват 10тина мин  
в съд  поставям  брашно  млякото яйцата олиото, оцета  и най накрая  разтворената мая  обарквам всичко го гъста  каша и започвам да меся  оформянето правих по описание на стаси с наслагване на  пластовете   точи се  кора ,маже с еобилно с мазнина  и ръся с чубрица , червен пипер и подправка за скара  после пак кора  мазане  и ръсене с подправките   накрая  с еоформя по желание на домакинята ,колкото повече пластове  и усуквания  толкова повече ясно изразени конци , след оформянето втасва до напълването на тавата ,пече се аз пека на 200гр зависи от печката , много съм нетърпелива и всички питки правя с едно втасванев (дори и тези които вие описвате за 2 втасвания ) и винаги се получават  ,споделям с вас рецептата  дано ви хареса идеята  

ето и  линк :
http://risi67.snimka.bg/cooking/hobi.566210





Последна редакция: нд, 06 фев 2011, 21:40 от risi_67

# 111
  • Мнения: 22 867

Да сложа една питка, че само влизам да се любувам на красоти в тая темичка! Grinning  bouquet  chef



# 112
  • Мнения: 1 122
labrex питката ти е вълшебна!!!

От мен едни содени питки:


# 113
  • Мнения: 1 296
labrex, както винаги с перфектно изпълнение Peace Аз обаче от всички кулинарни процеси, откривам, че засега най ми допада месенето Peace И сега чакам едно тесто да втаса, пак кулебяка иска големият син, та да стискаме палци да стане Laughing
И содената питка, и тази с чубрица са много добри попадения като за едно бързо ,,прихапване,,. Просто се убедих, че в нас подобно нещо не може да остане за обяд или вечеря. На момента се излапва кой с каквото му се иска - айряни, чайове, сиренце.... Joy

# 114
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Megansg, bilqna_69, Ilrai78, Labrex, Stasi76, чудни питки, момичета!   bouquet

Показвам ви набързо моя пикантен хляб и сядам да си почивам, че вече изнемогвам Wink.

# 115
  • Мнения: 22 867
stasi76, tzarina, Venetta, благодаря ви момичета!  bouquet

stasi76, издай тайната на тия содени, но така добре бухнали питки, на мен май ми стават едни тежки такива, не че не се ядат, де. Твоите много въздушни ми изглеждат!  bouquet  chef

tzarina, така е, вкусните неща бързо изчезват! Peace  bouquet

Venetta, както съм гладна, тоя пикантен хляб така добре би ми дошъл...... Crazy Heart Eyes, много апетитно изглежда. Всъщност защо изглежда, сигурна съм, че Е такъв! Heart Eyes  bouquet  chef

# 116
  • Мнения: 11 607
Питката ни от снощи, тази вечер е най-обикновена на топки и няма смисъл от снимка.....

http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1130967.jpg и http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1130963.jpg

Вени, дай едно сплетено хлебче..........

Стаси, супер е станала твоята питка!

Ларекс, пролетта е дошла у вас с това цвете - питка.......

Меганс, и вие със сиренце....В последно време само със сирене искат у нас.......

# 117
  • Мнения: 22 867
Ларекс, пролетта е дошла у вас с това цвете - питка.......


Маме, ти пък направо на лято си го подкарала, как я навъртя тая красива роза? Разкошно изглежда!  bouquet  chef

# 118
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, благодаря ти!   bouquet

Маме, заменям моя хляб за твоята питка, ммм...каква е бухнала, пухкава, въздушна, съблазнителна, неустоима. Ох, така както започнах имам чувството, че с всяка дума се приближавам към питката, но уви, оказа се мираж Wink.

# 119
  • Мнения: 1 122
Venetta както винаги чудесен хляб си направила.
Мама Цоцоланка питката ти е чудесна.
labrex извадих си тетрадката от училище, която след 17г. не знам как е оцеляла и от там взех рецептата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260129.90

Общи условия

Активация на акаунт