Борис на бял свят се появи, до АПРИЛ не можа да издържи! (Тема 13)

  • 21 821
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 278
Здравейте момичета, пак изоставам с писането, но чета редовно  Mr. Green За жалост обаче немога да се включа по всички теми.
Bvl, напълно те разбирам хората изобщо не се съобразяват. Миналата седмица сме в кауфланд отивам да си взема цвекло..мъж ми се дръпнал настрани с малката 2 жени на възраст на която сигурно са били бременни поне 1 през живота си ровят и си говорят. Стоя си аз отстрани а те все едно на кафе излезли опитах се да се промуша да си взема едно цвекло..само лакти срещнах  Shockedвсе едно без пари го дават. Накрая мъж ми се ядоса и дойде и взе. А онези жени така го погледнаха все едно в чантите им рови... ooooh! нямам думи, не че очаквам да ми правят реверанс, но поне малко такт...
Моята дъщеря проходи на 8 месеца, и чак тогава и купихме обувки , на КиК за прохождане, мисля, че така е най- добре.

Добре дошли на новите мами  Hug

# 706
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
bvl ние жените сме даже повече егоисти от мъжете. Някои нямат и грам съчуствие.
Добре дошли на madlene и karzzHug  Настанявайте се удобно...
Аз преди малко звъня на гинеколожката ми да видя кога да отида за изследвания. Вече премина при нас грипната епидемия и тя ми каза още утре сутринта. Но ми съобщи, че датата на консултация ми е сменена от 21 февруари за 11 март.  Angry  Много ми стана гадно. Че то бая далеко ми се вижда 11 март. Говорих и с нея за болничния. Тъй като ми е за 1 март. Каза да мина на 7 март, за да ми го изпише. Има цял месец до тогава.  Cry Cry   

Случайно открих, че ще има сбирки за бъдещи и настоящи родители на списание "9 месеца“. Мисля да отида. Ето информация и за други градове: Сбирки за бъдещи и настоящи родители през февруари 2011 г.   Жалко, че няма с кой да отида.  Sad Sad

# 707
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Диди, и аз да те питам към кой си се насочила.

А на мен миналата седмица ми се случи тъкмо обратното на опашката в магазина. Една жена на около 60г. беше пред мен и като ме видя и само настояваше да мина пред нея, на мен чак ми стана притеснено и неудобно. Отказах й и казах, че мога да изчакам 5 мин., а тя - не та, не, не било редно да чакам на опашка. А то всъщност нямаше опашка - беше тя и аз след нея.

# 708
  • Мнения: 805
това с възпитанието.... изпитвам го в метрото ... (още ходя на работа) Засега не ми е проблем да стоя права, но не ми е мн комфортно... понякога ми правят място ... в повечето случаи и аз се оглеждам като лешояд за потенциално освобождаващо се място и си се боря за него ... нито на жените... нито на мъжете им прави впечатление.... правят ми място по млади жени ... даже веднъж една възрастна дама стана.... но да ... възпитание ....

мен ходенето на работа като цяло ме побърква .... но не мога точно сега да спра, защото обучавам този, който поема моите дела ...  работещите... как се справяте? Аз много се изнервям на моменти... Sad

За чашките - за мен граничат с безумие... извинете за крайните изкавания.... но това е моето отношение... ще си карам по старомодния начин (е не по НАЙ-старомодния  newsm78)

За зодиите - Водолей (аз), Везни (таткото) и един Овен на хоризонта .... Simple Smile ще видим... доколокото знам Верни и Овен са в опозиция, та ще е интересно Simple Smile

# 709
  • Мнения: 845
   Sad и явно няма значение на коя точка на планетата живееш хората са еднакво несъобразителни и неучтиви  Sad
а ние живеем в Германия, където всичко уж е подредено и регламентирано.....


Ей, това пък вече ме учудва  newsm78   и в Германия ли са такива самсурници като тука?

Междудругото, ние хубаво изписваме темата, ама има ли нова???

# 710
  • Мнения: 10
Madlene, можеш да се включих и в тази тема за Бременни майки в чужбина, има мамчета и от Германия, може да намериш някоя съседка Simple Smile

Аз съм избрала д-р Румен Велев, но той не работи по ЗК, следователно проследяването е в частния му кабинет, а раждането в Шейново. А пък ми го похвалиха като привърженик на нормалното раждане и дори се опитва да разколебае пациентките си за секцио по личен избор Simple Smile Аз Март ще се срещна с него лично, след като се прибера. Засега само една приятелка е уговорила да ме има предвид за Април.

# 711
  • Мнения: 43
От работещите - Нямам търпение да разбера, какво е да си у дома през седмицата и то не защото детето ти е болно. Просто да си бременееш и да се рееш свободен, без служебни простотии и интриги, без следене на часовника. С първото ми дете дори не си ги спомням тези мигове.

# 712
  • Мнения: 10
Новата тема е готова, само ви изчаквам още малко Wink

# 713
  • Мнения: 790
Аз си сменях документите преди 2 месеца и не ми личеше много,ама една жена ме забеляза все пак и веднага ми каза ама ти защо чакаш минавай,на мен обаче ми беше неудобно-пред мен все пак имаше само 4-5 човека и все възрастни и затова си изчаках реда,в петък ходих да превеждам едни пари в банката и имаше много голяма опашка,един служител веднага дойде и ми каза да заповядам при колежката му като свърши със клиента,от опашкато също един мъж като ме видя и веднага ми каза минавай не дей чака-беше младо момче а после разбрах че и неговата жена е бременна,ама ми стана приятно че все пак ме уважиха,като ми дадоха ред.

# 714
  • Мнения: 7
мдаааа за съжаление и тук е така....да не говоря за работата ми...тъй като там наистина ме разплакваха всеки ден от нерви, а сме главно жени...слава богу гинеколожката ми е много разбрана жена и ме пусна в болнични още януари  Simple Smile сега си стоя вкъщи на спокойствие и се подготвям.

# 715
  • Мнения: 18
Възможно ли е при предишното ми раждане да не са ми давали обменна карта. Нямам такива спомени. Вярно че всичките ми изследвания бяха с мен включително и това за кръвната група, че до тогава нямах такъв. След като ме изписаха ми ги върнаха обратно всичките и сега пак са си в мен. Не знам как е в другите болници, но при нас независимо че си отидох с всички необходими изследвания в болницата ми взеха кръв на ново, както и анален и вагинален секрет. Вероятно, защото постъпих в патологична бременност да ми определят дата за секциото, не ми стана ясно много.
За работата сега не ходя, но при предишната бременност беше ад колежката се наложи да излезе в отпуск точно когато дойде новият човек за обучение - работата беше страшно много, аз бях изнервена и крива, всичко вървеше с главата надолу. След това месеци наред се извинявах на горката женица, че не е било нищо лично, добре че и тя излезе човек и не прие нещата много навътре.
LadyDiDi Преди да пуснеш новата тема можеш ли да ме преместиш от 14.04 на 15.04., не че е кой знае колко фатално, но... Много ти благодаря. Не знам кога ви остава време и с това да се занимавате. При мен може би голямото търчане ме изморява и все гледам да съм в хоризонтално положение, а и от дългото стоене пред компа ме хваща мигренозно главоболие. Не знам как съм работила при предишната бременност, че работата ми все на компютър беше.

 welcome welcome welcome на новодошлите. Ама ние наистина много бързо се увеличаваме.

# 716
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Някой виждал ли е това:  
 От 1 януари 2009 г. осигурените за общо заболяване и майчинство бащи имат право на парично обезщетение при раждане на дете за срок от 15 календарни дни, а осигурените бащи/осиновители имат право на парично обезщетение след навършване на 6-месечна възраст на детето за остатъка до 410 календарни дни.
Преценката на правото и определянето на размера на обезщетенията за бащите се извършва по реда, определен за майките/осиновителите.

Знаете ли нещо повече по въпроса?

# 717
  • Мнения: 18
Чл. 50. (1) (Доп. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Осигурената за общо заболяване и майчинство майка има право на парично обезщетение при бременност и раждане за срок 410 календарни дни, от които 45 дни преди раждането.

(2) Когато раждането стане преди изтичането на 45 дни от началото на ползването на обезщетението, остатъкът до 45 дни се ползва след раждането.

(3) Когато детето е родено мъртво, почине или е дадено в детско заведение на пълна държавна издръжка или за осиновяване, майката има право на парично обезщетение до изтичане на 42 дни от раждането. Ако работоспособността на майката вследствие на раждането не е възстановена след 42-ия ден, срокът на обезщетението се продължава по преценка на здравните органи до възстановяване на нейната работоспособност. До изтичането на срока по ал. 1 това обезщетение се заплаща като обезщетение за бременност и раждане.

(4) Когато детето е дадено за осиновяване, настанено е в детско заведение на пълна държавна издръжка или почине след 42-ия ден от раждането, обезщетението по ал. 1 се прекратява от следващия ден. В тези случаи, ако работоспособността на майката вследствие раждането не е възстановена, се прилага ал. 3, изречения второ и трето.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Осигурената или осигуреният за общо заболяване и майчинство, които осиновяват дете, имат право на обезщетение по ал. 1 в размер на разликата от възрастта на детето в деня на предаването му за осиновяване до изтичането на срока на полагащото се обезщетение за раждане.

(6) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, за срок до 15 календарни дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 7 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.

(7) (Нова - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща/осиновител има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, след навършване на 6-месечна възраст на детето за остатъка до 410 календарни дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 8 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.

Да не би да имаш предвид това. Мисля, че го обсъждахме веднъж - това според мен е въпросната отпуска, която се полага на таткото от деня на изписване на бебето от болнцата. Той е отделно от полагаемата отпуска на бащата и за нея плаща НОИ, но не реалният размер, а както при майката 90 % от среднодневният осигурителен доход за 12 месеца назад и то при условие, че бащата се е осигурявал за този риск.

# 718
  • Мнения: 22
elil явно сме на един хал с тебе и аз ползвам метро и мен не ме забелязват.Все си мисля че е защото не напълнях през бременността ама не най-добре си ми личи въпреки всичко. Най-неприятното е не това че не стават, а че като застана пред седалките моментално заспиват предимно жените Mr. Green
Днес се обадих на педиатър. Препоръчаха ми го и днес са се чули с мъжа ми.Даже е предложил да се видим събота или неделя спрямо дежурствата му и да си поговорим.Началото е обещаващо Grinning

# 719
  • Мнения: 15
За работата, аз планувам да работя докрая, стига да мога да стигна до работа - вървя до офиса 20 мин в едната посока. Много ни е спокоен офиса, малък и уютен, само 5 човека сме, и 3ма от тях пътуват и са в чужбина поне през половината от месеца. Работя само 3 дни в седмицата, и сама си решавам кога и кой ден, по 8 часа средно на ден. Не виждам смисъл да спирам засега, а и ми е скучно ако съм вкъщи по цял ден Simple Smile
Обмислям какво да правя след раждането обаче, искам да се върна на работа колкото се може по-скоро, най-вероятно ще мога да си върша повечето от работата отвкъщи, но понякога ще се налага да ходя до офиса. Освен да направя бебко - офисен бебко Simple Smile
А вие кога мислите да се връщате на работа?

Общи условия

Активация на акаунт