Каква жена сте? Закриляна или оправна

  • 11 695
  • 135
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Имаме една баба във входа, тя живее точно срещу нас. Преди време съпруга и почина и тя вече повече от три години плаче неутешимо. Плаче както за него, така и за себе си.

Разказвала ми е, че тя е била толкова закриляна и обгрижвана, че след смъртта му е била като в шок от цялата тежест на липсата му и на грижите в ежедневието.
Не мога да се поставя на нейно място, тъй като каиша вкъщи го дърпам аз. Не че съпруга ми не допринася с нищо в семейството, но за дребни работи не се безпокои. Като му кажа, че някоя работа не е физически по силите ми и той я върши и толкова...и това не е никак малко все пак. Но му е досадно да му споделям, че съм платила тока, телефоните, че съм избрала дребни неща за вкъщи и такива разни. Виж като му съобщих, че наследника му е навъртял 160 лева на мобилния си, бая се поупули де...мига..мига и му се разсърди.

# 1
  • Мнения: X
Ами... ако оправна означава да плащам сметките, значи съм оправна.

# 2
  • Мнения: 627
Макар да съм в категория "оправна", в описаната ситуация вероятно и аз бих плакала много. Не поради неоправност...

# 3
  • Мнения: 2 011
То не пречи да  си оправна и  пак да  си закриляна !  Peace
 И  аз съм  по-оправната  в семейството  но  бих била  също  толкова неутешима  ако  загубя съпруга  си и  когото и да  било от  близките  си  ! Peace 

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Макар да съм в категория "оправна", в описаната ситуация вероятно и аз бих плакала много. Не поради неоправност...

Аз го написах и по-горе това, че естествено плаче най-вече за липсата на съпруга си, но и за неприятностите, които има в ежедневието, с които преди, когато са били заедно не се е сблъсквала. Просто съпруга и е спестявал много неща, ситуации. Сега, когато е сама, самото ежедневие и тежи.
Например, зле и е, но в настоящия месец вече два пъти е била при личния и са я погледнали на криво и предпочита да не отиде, отколкото да и направят забележка. И повтаря - "Ако Б.... беше жив, нямаше да  е така."
Аз пък си мисля, че здравето си е основна грижа на човек, че не можем да чакаме друг да ни заведе и да ни защити, ако джипито е като ощипан точно този ден.
Съмнява се в сметката за ток и не може да си направи справка, а предпочита да си замълчи, защото не знае как ще реагират другите спрямо нея, ако си потърси правата.
Преди години така се разболя, че за малко не си отиде, само защото не искала да скърши хатъра на лекуваща я лекарка и да каже, че лечението и не и действа. Добре, че дойде сина й и така откриха диагнозата и започна лечение.
Ей за такива неща става въпрос...За мен тази жена е била закриляна, сякаш откъсната от света и неприятностите в него.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мисля, че съм и закриляна, и оправна, но с 10 % повече закриляна сякаш.

# 6
  • Мнения: 6 155
Когато искам съм оправна, но предпочитам да съм закриляна в по-голяма част от случаите.

# 7
  • Мнения: 1 167
Оправна разбира се! Ако чакам на един мъж, да оправия ония дребни неща за които говориш, без нерви щях да остана.

# 8
  • Мнения: 361
не обичам да ме закрилят- предпочитам аз да го правя:-)

# 9
  • Мнения: 126
Оправна разбира се! Ако чакам на един мъж, да оправия ония дребни неща за които говориш, без нерви щях да остана.

И аз така, но понякога обичам да бъда закриляна. В същност май е най-добре да има баланс между двете. Не ми харесва все да съм оправна, и понякога е досадно ако си много закриляна.

# 10
  • Мнения: 201
Сметки, покупки, битовизми...не са за мен. Знам кое как става и колко струва, но докато има някой друг да го свърши, си държа да съм "закриляна". Това не означава, че когато го няма, не мога да се оправя и бензин да си сипя (прилошава ми от миризмата, но ще стисна нос), и данъчна декларация да попълня (и там ми прилошава Crossing Arms), и да закарам колата на технически контрол. Винаги сме се старали да сме напълно заменяеми именно за да се избегне подобен шок, който допълнително утежнява ситуацията.

# 11
  • Мнения: 631
За мое съжаление съм оправна въпреки, че не мога да кажа категорично, че не съм закриляна. Нещо като негласна договорка в нашето семейство се получи - за дребните неща като, плащане на сметки, пазаруване, домакинстване и деца са моя работа, а осигуряването им е на съпруга ми. Понякога се дразня, че не мога да разчитам на него, но от друга страна ценя, че дава всичко от себе си ние да сме добре  Peace
Рядко мрънкам и се глезя...

# 12
  • Мнения: 581
 закриляна и оправена  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Оправна.
Не обичам да разчитам на някой друг да върши това, което мога и сама да си свърша.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Оправни , оправни  Whistling а после се чудим що мъжете им омекнаха ръцете  Mr. Green


Когато съм с мъж до себе си съм обгрижвана  Wink
Остана ли сама , се оправям сама демек оправна  Laughing



La Pintade Peace

Общи условия

Активация на акаунт