А....вашето мнение?!?

  • 1 850
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Само да добавя и фактът, че много малките деца обикновенно все още не могат да използват тоалетна. А не знам обществена тоалетна, която да предлага стерилни гърнета. Пак повтарям. Говоря за малки деца - 2-3 годишни.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
Аз още нямам опит с Ивово пишкане навън (а как ми се иска да имах Blush), но все пак..... Да, щом детето ми още се учи да стиска и да пишка навън (като гледам-времето от предупреждението до напишкването е около 30 секунди-крайно недостатъчно понякога за търсене на тоалетна)-ще пишка където се случи. Но вероятно ще избирам мястото да е някакво храстче или тревичка, а не ъгъл на някоя сграда, каквато и да е тя.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 114
Когато сме близо до прилична обществена тоалетна, предпочитам да изпишкам Зори там. Ако няма, търсим зелени площи, някой храст или дърво, по възможност по-далече от местата, където играят деца или минават хора. Нормално е малки деца, които още не могат да се сдържат, да се изпишкват навън, когато няма друга възможност, но мисля, че това трябва да става по-дискретно и настрани.

В твоя случай лелята най-вероятно я е било яд, че не даваш 30 ст. за нейната тоалетна, но като оставим това настрана, не мисля, че изборът ви на място е бил много удачен. Това е личното ми мнение, без да те упреквам, разбира се, защото някой ден и аз може да се окажа в същото положение и да се наложи да изпишкам Зори на някое не особено подходящо място.... Grinning

# 18
  • Мнения: 3 861
По принцип не ми се струва много редно това да се изпишкват децата навън, а съм виждала майки и да ги изакват навън. Бършат дупетета и хвърлят салфетката отгоре, обръщат се и си тръгват Sick. Такава гледка съм виждала в парк. зАТОВА СЪМ ПРОТИВ. Съгласна съм единствено ако детето е наистина малко и не може да стиска, тогава ДА. Ние още сме на памперси, но и на нас ще ни дойде до главата Crazy

# 19
  • Мнения: 384
Според мен не си права и не заради лелята,а принципно не е редно.И докато се разсъждава в този дух, че тези неща са едва ли не редни ще бъде толкова мръсно навсякъде. Дъщеря ми е ходила винаги в тоалетни (вярно е че тук са навсякъде), а и за нея е задължително после да си измие ръцете.
Да, принципно не е редно, ама ти влизала ли си в БГ обществена тоалетна, т.н. писоари?

Ми случвало ми се е, аз все пак 30 години в България съм живяла. Но както казаха другите мами барем да e дискретно, а не баш пред тоалетната, или в някое заведениe както каза Yanita

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гледам дискретно да си вършим работата (зад дърво или храст), ако ще ака (случвало се е веднъж, дваж) - събирам акото, не го оставям. Обществени тоалетни използвам, но зависи от тоалетните. Както всички знаем, хигиената там е под всякаква критика.  Sick

# 21
  • Мнения: 331
трябваше да й кажеш на бабичката: КОЛЕГА... НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ БЕ.  Wink
аз бих отишла пак там... да пишкаме. Party

# 22
  • Мнения: 5 877
Изпишквам я на най-близката тревичка, ако не сме в заведение, разбира се. Наистина не може да стиска, скоро свалихме памперса и е победа, че си казва, но повече от половин минута не мога да я опазя. Не са ми правили забележка, но наистина разликата е дали ще има пишо на тревата и сухи гащички или пишо и на плочките, и на гащичките!
А не искам да я връщам обратно в памперс, научила се е да казва и за другото успява да устиска. Проверявах дали има медицински проблем - няма. И наистина, при толкова кучешки акита навсякъде баш децата ли са хигиенния проблем! Обидно ми е, след като никой не прави нищо, за да играят в по-чиста среда, на всичкото отгоре да връзват кусур, че видите ли двегодишното ми детенце замърсява града. Хайде холан!

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
какво ти пука ..така си сметнала за добре ..така се е слу4ило .. това бабе е забравили какво е малко дете . .другия пут наи у4тиво и обясни 4е докато стигнете до самата тоалетна може да и опикаете стъпалата , площадката или каквото там има ..и ще трябва после даже ида ги 4исти Simple Smile . е не е "културно" ама е наложително ,разбирам да бе6е голям 4овек , тя тръгнала да се заяжда с теб за детето ..

# 24
  • Мнения: 6 323
аз лично винаги се опитвам да намеря тоалетна за децата си - в заведение, в магазин, дори и в градските обществени тоалетни съм ги водила. въпрос на принципи. и двете знаят, че ако не са в домашната си тоалетна, не пипат нищо, ама абсолютно нищо.

е, ако сме някъде, където наистина, ама наистина няма тоалетна наблизо и няма шанс да стигнем сухи и чисти да такава, приемам варианта с храстите, ама насред града все съм успявала да открия нужното място.

Подписвам се под това.
С малко допълнение - в парка се е случвало да тичаме до кучешката алея.

НО... аз съм и от другата страна на барикадата - от страната на тези с кучетата. Имам и деца, и куче и при положение, че аз си водя кучето само на кучешката алея, то не желая никой друг да препикава или да ака в градинката, където играят децата ми. Честно казано, все ми е тая дали е пикало/акало куче или човек/дете - все ми е гадно. Така че и аз съм от тези, които не одобряват изпишкването и изакването на децата където падне.

Спомням си за един велик скандал, който стана, защото си позволих да направя забележка на една баба, която изпика внучето си на асфалта, на алеята в парка до количката на бебето (Мони беше на около 4-5 месеца). Съжалявам, ама наистина не мога да го приема това.
Две хлапета имам и досега са били единични случаите да се наложи да тичаме до някой храст до кучешката алея... иначе все съм намирала тоалетна - било обществена, в заведение, кино и т.н.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Истина е, че не всяко обществено място е "подходящо" за целта. Просто малко дискретност е нужна. Иначе и на мен с дъщеря ми ми се е налагало да бера срам, ама като каже, че не може да стиска и ще свърши работата... Sick Това е период. После се научават да стискат и така става по-добре и за 2-те страни.
Аз също не толерирам изхвърлянето на екскременти от всякакъв произход където и да е  Crossing Arms . Да не говорим, че сухите кучешки такива са носители (потенциални) на кучешка тения  ooooh!

# 26
  • Мнения: 14 133
Добре си я подредила!!!Не може да иска от малко дете да стиска като възрастен до подходящото място.

# 27
  • Мнения: 945
АбсолЮтно права е жената да ти се скара. И аz ако бях на нейно място щях да го направя. Човешката урина си е урина и вони и раzнася zараzи.

Има една малка раzлика между детето ти и кучетата дето пикаят навсякъде. Аz лично не бих сравнявала детето си с куче.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На мен никога не ми се е случвало децата да ползват друго, освен тоалетна. Винаги тичам и търся такава, независимо къде. Аз ненавиждам обществени тоалетни и съм в състояние да стискам и 5-6 часа, но не ги позлвам, освен в краен случай. Но за децата винаги намирам. Разбрали сме се, че нищо не докосват в обществена тоалетна, мием се и така. Та аз съм за ползване на тоалетна. Не съм ги водила до храстче или дръвце, просто съм имала късмет явно.

Не знам дали си права. Не разбрах и колко голямо е детето. Имаш си предполагам своите съображения, но смятам, че ако не друго, то поне мястото е било неподходящо подбрано. Всеки би се подразнил, ако някой се изпикае до входа на обществена тоалетна. Бабата няма да я коментирам - тя може да е била стара заядливка или пък радетелка на обществения морал, не знам.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 546
Такааа...малко късно се включвам отново, но пък прочетох доста интересни мнения. Детенце ми е на 2 г. и 1м. от Септември сме с махнат памперс. За голямата работа с гордост мога да кажа, че си стискаме дупето. Само веднъж ни се наложи и то по най чистия начин - на вестник и после в контейнера. За малката работа...все още дори проблем срещам и в къщи.  Sad За обществените тоалетни все пак си оставам ПРОТИВ! Поне докато не порасне още малко. Аз не смея да влезя а какво остава за детето ми?!? В интерес на истината може би защото това беше най-скритото място и отдалечено от пешеходни ивици и т.н затова се случи така. Не се оправдавам в никакъв случай. Но за кучетата....имам си мое мнение по въпроса.
yanita вероятно си за пример по отношение на хигиената на твоето куче, вероятно си от малцината, които постъпват като теб. Масово обаче всяко домашно куче се изхожда около входната врата на блока. Да не говорим след падналия сняг колко бързо пожълтява наоколо Crossing Arms. Какво да направя аз когато на детето на тази възраст малко трудно мога да му обясня, че трябва да се стиска защото наблизо няма тоалетна или да не рови в снега защото кучето на комшията малко преди това се е изпикало там.  newsm61 Да не говоря за всички улични такива. Whistling
Ами това е. Надявам се да продължим диспута за правилните и неправилните неща в нуждите на децата ни. Hug

Общи условия

Активация на акаунт