как се пазите от бременност след като родихте?

  • 4 077
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

И ние така Confused официално обаче се водим на презервативи, обаче не ги слагаме на ..... , а в шкафа, да не се скъсат ooooh!

Ще видим до къде ще се опазим така Confused

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Спиралата мисля че не е много добро решение. Thinking
Даже преди време ходих при една гинеколкожка и тя каза ,че ако се слага ,трябва задължително прегледи през 6 мес ,защото е страшно нещо спирала погледната под микроскоп седяла в организма 2-3 год.Бъкано с бактерии #Crazy
Ами то по принцип е хубаво да се прави профилактичен преглед на всеки 6 мес + цитонамазка.Така че не виждам това да е проблем. Аз бях 4 год. със спирала и нямах никакви проблеми. Дойде й времето и я махнах. Сега съм на Логест, защото се надявам да започнем с бебеправенето отново  luvbed Иначе спиралата за мен е най-доброто, но зависи и от организъм. Трябва да прецениш кое е най-подходящото решение за теб  newsm10

# 17
# 18
  • Мнения: 655
Аз от два месеца съм със спирала и по-спокойна никога не съм се чувствала. Въобще даже не се сещам за нея. Много съм доволна. А колкото до това дали боли при слагането- не, не боли, то си е като обикновен гинекологичен преглед, само накрая усещаш леко дръпване и това е. Не е страшно.
Била съм и на хапчета преди време. И от тях бях много доволна, но са по-ангажиращи. Случвало се е да го пия в последния момент, защото забравям.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 577
Никак  Blush Blush Blush

Абсолютно безотговорна работа, добре, че отвреме навреме има такава тема, да се подсещам.

# 20
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666

ха-ха ....
и ние така след две издънки с презервативи. За спирала и хапчета не си и помислям, а и след няколко месеца мислим да опитаме за още една бебка Laughing След това може и да помисля по-сериозно по този въпрос.

# 21
  • Мнения: 2
A niakoi 4uval li e za Patentex oval..protivoza4ata4no sredstvo ..slaga6 si go 15-20  min predi polov akt..Polzvala sum go niakolko pati, no v kraia pak se pazime:)Niamam mn mn doverie na takiva "novi"sredstva

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хапчета Peace

# 23
  • Мнения: 5 103
Според мен най-добре е спирала.

# 24
  • Мнения: 7 640
A niakoi 4uval li e za Patentex oval..protivoza4ata4no sredstvo ..slaga6 si go 15-20  min predi polov akt..Polzvala sum go niakolko pati, no v kraia pak se pazime:)Niamam mn mn doverie na takiva "novi"sredstva
чети нагоре, аз съм много доволна, вагиналните контрацептиви не са новост. Сигурността им при правилна употреба е еднаква като на презерватива.

# 25
  • Мнения: 554
Здравейте!
Относно спиралата искам да споделя с вас, че моя позната забременя, въпреки че имаше поставена спирала. Затова нямам доверие много на спиралите. Аз след като родя  и като спра да кърмя мисля да мина на хапчета, а дотогава презервативи...

# 26
  • на Север
  • Мнения: 503
И аз много се чудя и изчетох почти всички такива теми. За спирала май вече окончателно се отказах, защото освен всичко останало което ме притеснява имам и алергия към метали/освен благородни/, а там има медна пластинка. За хапчета, като се знам колко съм разсеяна, хич не ми се  рискува. Прекъснат полов акт - чудесно, но си имам една Моника вече от това ни пазене Laughing. Ами то не остана много, презервативите ще са моето спасение. А иначе ти сама ще си решиш, мненията май са 50/50 % за спирала или хапчета

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Като се пише за спирали, добре е да се уточнява за какви точно става дума.
Аз съм с Мирена и не мога да се оплача от нищо.
Има доста теми по въпроса...ако пуснеш търсачката ще прочетеш за Мирена.
Тук също
http://www.schering.bg/showproducts.php?area=1
Наистина е скъпа, но си струва всеки лев!

Последна редакция: ср, 23 ное 2005, 13:37 от Reza

# 28
  • Мнения: 1 613
С противозачатъчни хапчета.
Докато кърмех, пиех за кърмачки, но не ми се отразиха добре. Като ми дойде, забрави да ми свърши 2-3 месеца  Crazy
Като спрях да кърмя минах на Цилест и с тях нямам проблеми Wink

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 920
С презервативи, така се пазихме 12 години преди да реша да забременея с малката  Simple Smile и сега пак с тях.

Общи условия

Активация на акаунт