Столче за кола 9-18 кг. Моля за съвет

  • 19 356
  • 353
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 512
ето тестовете в групата 9-18 за периода 20072010. Добър избор е Тоби. Маккар да се захваща с коланите, толкова здраво се притягат,че трябва да се изтръгне седалката, за да мръдне стола

# 46
  • Мнения: 17
Моята кукла на 1г.6м. се изнервяше с гръб към движението и то за малки разстояния в града.Не знам за дълъг път ...още по-зле. Ама тогава още с кошницата беше, че докато си взема столчето мина време.

# 47
  • Мнения: 55
Моят син като стана на 1 год.също започна да не иска да стои дълго в кошницата,но причината беше,че не вижда нищо като е легнал в нея.Сега като сменихме столчето е много доволен и гледа с интерес колите,как се движат и прави "бръм,бръм".Според мен ако след кошница веднага се мине в столче обратно на движението няма проблем.Може би трудно е ако детето се е возило напред и изведнъж го обърнете назад. Ако не знае ,че има по-интересен начин на возене няма защо да протестира:) Факт е,че в Швеция 90% се ползват този тип седалки и смъртността и травмите при катастрофи са почти 0!

# 48
  • София
  • Мнения: 44 369
защо да протестира не знам, ама протестират, моят понеже беше слаботелесен, след кошницата се повози няколок месеца в стол с гръб към движението....ми не му беше кеф, много вмрънкане, много нещо...и няма как да не знае, че може да се вози и по друг начин, защото децата са достатъчно интелигентни да забележат как се возим ние Wink

но ако на детето му понася - повече от прекрасно, разбира се. Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 20:45 от Angel_Dust

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Ако не знае ,че има по-интересен начин на возене няма защо да протестира:) Факт е,че в Швеция 90% се ползват този тип седалки и смъртността и травмите при катастрофи са почти 0!
Този факт има ли го някъде другаде освен в рекламите на бисейф?

# 50
  • Мнения: 0
Ако не знае ,че има по-интересен начин на возене няма защо да протестира:) Факт е,че в Швеция 90% се ползват този тип седалки и смъртността и травмите при катастрофи са почти 0!
Този факт има ли го някъде другаде освен в рекламите на бисейф?

Не пише колко процента ползват такива.

Пише, че столовете които са обратно на движението осигуряват сигурност 92 % за разлика от най - добрите от тези които са в посока на движението и осигуряват максимум 60 %.

Иначе казано на 100 злополуки при обратно на движението ще пострадат 8, а при тези които са в посока на движението ще пострадат 40.

Най - тежкия тест за детските столове в света е VTI Plus Test, само 4 столчета са го издържали и 2 от тях са на BeSafe, това са моделите Izi Kid и Izi Kid Isofix които са напълно еднакви с Izi Combi и Izi Combi Isofix с разликата, че вторите могат да бъдат монтирани и в посока на движението.

Що се отнася до това как децата не искали да стоят обратно на движението - не вярно твърдение или поне не на 100 %
Поставени обратно на движението децата имат пряка видимост върху пътя (през задния прозорец) и не се налага да се изкривяват настрани за да гледат между двете предни седалки.

Да след 3тата година краката леко трябва да бъдат сгънати или вдигнати върху седалката или поставени отстрани на седалката, но се замислете вие как почивате (и/или мъжете ви, с крака на масата или др. по - високо място Simple Smile ). Сигурно има причина когато краката са уморени да ги поставяме по - високо за да си починат.

По - напред четох, че детето се съпротивлявало обратно на движението в кошницата когато било на 1.6 години  Shocked
Напълно нормално е да се съпротивлява дете което може да седи и е заставено насила да лежи, освен това кошниците се монтират ниско на седалката и децата нямат възможност да наблюдават движението, това е и причината всичко да си дойде на мястото като се смени столчето Wink Да не говорим, че на- вероятно на 1.6 години мястото на детето не е било в кошницата защото му е била малка, тясна или най - малкото коланите му са били под раменете на детето.

И най - накрая, но не на последно място Не е случайно, че предния месец Американската академия по педиатрия промени становището си и вече счита, че децата трябва да пътуват обратно на движението най - малко до 2 години или колкото може повече (в зависимост от седалката).

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 17:05 от Ottorko

# 51
  • Мнения: 55
Този факт може да се провери!Моето столче не е Би Сейф,а Бритакс.Мисля,че само тези 2 марки предлагат такива столчета за България!Аз избрах Бритакс защото може да се ползва по-дълго време и цената ме устройваше повече.  Peace

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Този факт може да се провери!Моето столче не е Би Сейф,а Бритакс.Мисля,че само тези 2 марки предлагат такива столчета за България!Аз избрах Бритакс защото може да се ползва по-дълго време и цената ме устройваше повече.  Peace
Покажи едно клипче за монтаж на твоя модел, да огледам все пак има ли място за краката Simple Smile

# 53
  • Мнения: 55
има 2 начина на монтаж,в зависимост от това колко е голямо детето!
http://www.youtube.com/watch?v=brT5J2fJUp8
http://www.youtube.com/watch?v=x4C8EnD6Py8&feature=related
1.9- 13 кг.
2.13-25кг.

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 16:05 от Елма

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
 Confused Е, тогава няма да се харча сега, за бебето догодина. Юлиан е към 17-18 ooooh!

# 55
  • Мнения: 0
има 2 начина на монтаж,в зависимост от това колко е голямо детето!
http://www.youtube.com/watch?v=brT5J2fJUp8
http://www.youtube.com/watch?v=x4C8EnD6Py8&feature=related
1.до 13 кг.
2.13-25кг.

Надявам се, че имаш предвид от 9 до 13, защото "до 13" звучи несериозно  Laughing

На Besafe столовете Izi Kid и Izi Combi, съответно моделите им с изофикс има 4 положения за сън и почивка и са в група 0+ и ги дават препоръчително след 6 месеца (ако няма допълнителната подложка), а това столче без положения за сън и почивка, от раждането  ..................

Може да е от 9 до 13 кг., но не и "до 13"
Иначе за англичаните и Maclaren Quest/Triumph се ползва от 3 месеца, ама в останалата Европа са от 6 месеца  Wink

Другата сериозна забележка към Бритакса е, че липсва система за натягане на колана, само го прекарват под тапицерията на столчето.

Все пак е не лош избор  Peace

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 16:09 от Ottorko

# 56
  • Мнения: 55
 Peace не съм се изразила правилно!Корекцията е направена:) Не съм наясно за тази система,но е много стабилно захванато и няма мърдане!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Ottorko моля те спри да се рекламираш. Подозирам, че си магазин Р...о и ако не се спреш ще те докладвам на модератор.

# 58
  • Мнения: 0
Peace не съм се изразила правилно!Корекцията е направена:) Не съм наясно за тази система,но е много стабилно захванато и няма мърдане!

Ами тя е онова което дава разликата в цената  Laughing

BeSafe имат няколко неща в повече:

  • опорен крак
  • скоба против завъртане на столчето към седалката
  • система за натягане на колана (с тесчотка)
  • 4 положения за сън и почивка

# 59
  • Мнения: 0
Ottorko моля те спри да се рекламираш. Подозирам, че си магазин Р...о и ако не се спреш ще те докладвам на модератор.

Янтра, ти какво против Рошко имаш Simple Smile нещо лично или ...........

Имам чувството, че мн. лично приемаш нещата.

Дали съм Рошко или не в случая няма значение, както виждаш вместо хората да се заблудят, че могат да ползват стола от 0, сега ще го ползват от 9 кг. Simple Smile

Или може би има нещо лошо в това да сравним моделите, нали в крайна сметка форума е за това да се сравнят качествата на разлините модели и от това да имат полза майките.

Какво да направя като стола на BeSafe е най - продавания в Европа от тези които се ползват обратно на движението  Laughing

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 16:22 от Ottorko

Общи условия

Активация на акаунт