бунгала на морето със заграден двор и детски кът

  • 218 695
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 388
Момичета, разчитам за някаква помощ от вас в ориентирането. Нямам никакви впечатления от бунгалата на морето (била съм един единствен път в студентските си години на някаква бригада на ММЦ Приморско и многократно в Русалка, която обаче е по различен вид курорт. И с това се изчерпват преките ми впечатления от този тип почивка). Моите две диванета обаче изненадващо поискаха това лято да сме на море в бунгало. Shocked Явно нещо са коментирали в детската градина и оттам е щукнала идея, иначе не знам от къде би могло. У дома не сме фенове на този тип почивка. Но понеже имат желание реших да поразровя и най-вече да разпитам за лични мнения. Компромиси с качеството няма да направя категорично. Та моля за помощ или поне някакъв ориентир (от лични впечатления, а не от видяно в сайтове. Инфото от сайтовете го видях, но вяра много, много нямам). Моите изисквания за бунгало са следните:
1. Близо до морето (предпочитам да е на южното черноморие по лични съображения) - на не повече от 100 метра от плажа
2. Задължителен лукс - тоест ниво, не по-ниско от три звезди в хотел
3. Да се чисти редовно и да се сменят спално бельо и кърпи редовно
4. Да не е в къмпинг (мразя категорично атмосферата на подобни места)
5. Ако е затворен тип комплекс с басейни, би било чудесно
6. Не е задължително да има включена храна, дори май не искам да има.
На подобни изисквания отговарят единствено къщичките в Русалка, но имам лични съображения да не ходим там (причината е тривиална - морето почти изяде брега и на практика плажна ивица вече почти няма. А и има разни неуредени неща между собствениците и правителството, багери постоянно подкопават нещо си, има борби за територии, така че вече там не си заслужава).
Та питането ми е: има ли нещо подобно по южното черноморие и моля за някакви препоръки.  Hug
Изискванията ти изключват вариант бунгало. Няма как бунгалото да е с лукса на 3 звезди. Особено по нашето Черноморие, особено по южното. А и щом децата ти искат да ходят на бунгало, едва ли имат предвид това, което ти искаш. Ходила съм на много бунгала, включително тези на Русалка, но това не са бунгала, а самостоятелни къщички. С удобствата на хотел. И ако те отговарят на изискванията, а проблема е в плажа и инфраструктурата, мога да ти предложа къщичките на Русалка, но на ММЦ. Те са на около 500м. от плажа, който е огромен. В гора са, т.е. има прохлада. Имат веранда и детски кът и са близо до Приморско и Китен. Намерих линк, но през фирма. Виж поне как изглеждат http://hoteli.alexandertour.bg/primorsko/hotel1112/  За Гърция - и аз така Peace

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
missmarina, тези вили ги видях и факта, че се стопанисват от "Русалка" говори добре за тях. Мястото го познавам, тъй като точно там ни беше бригадата. Естествено, сега сигурно е доста променено, но така или иначе гората си стои и разстоянието до брега ми е ясно - не е нещо страшно. Вилите изглеждат добре и точно според моите изисквания. Само са малко по-далеч от необходимото от брега. Но евентуално с това може да се направи някакъв компромис. Интересува ме обаче лично мнение за тях. Ти лично почивала ли си там? Тоест може ли да ми кажеш кои са плюсовете и минусите? Thinking
Иначе моите като говорят за бунгало надали изобщо имат идея какво е бунгало. По-скоро са чули някой да споменава къщичка на брега и са се вдъхновили. Не са във възраст, в която да правят някаква съществена разлика от бунгало, вила или къщичка. Mr. Green Каката е на 6 години, а малкият на 3, така че тепърва им предстои да разграничават и предявяват претенции. Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 388
Да, почивала съм, но за последно преди 3 години. Аз мога само положително да се изкажа за тях, но аз по принцип харесвам да почивам на бунгала, каравани и палатки, тъй, че не съм най-обективния човек. Ние нямаме деца, удобствата не са от кой знае какво значение, но къщичките са луксозни. Не помня как стоеше въпроса със смяната на бельото, но почистваха всеки ден. По алеите е чисто, има и общи беседки с барбекю. На мен единствения проблем ми бяха шумните съседи от съседната къщичка, но и с това има оправия. Да, плажа е близо, не е проблем. Евентуално комари.
Щом са ти толкова малки децата не му мисли, намери нещо, което ще ти хареса, а те децата винаги си изкарват добре на морето.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 2 226
щереви на арапя са доста луксозни, много ми харесаха, ама много миналата година.
но няат място, подходящо з аигра на малко дете. просто имат два метра отстояние от бунгалата, което е доста поддържано / самият парцел е тесен и дълъг/, и като излезеш от парцела-  една малка бара, избуяла трева, комари, жаби.. за деца на 4-5 години- как да е, ама за малко като моето не е добре никак.(
иначе вътре са чудни! казвам го най- отговорно, а и хазяите са много мили и услужливи.
препоръчвам!
http://www.arapya.com/shterevi.html

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не, това определено не става за малки деца. Поне според мен. А и Арапя не се ли славеше предимно като къмпинг?  newsm78 Аз категорично не искам да бъда на подобно място. Климатик - да, даже задължително, но каравани и палатки в радиус от 30 км - не, категорично!  Naughty

# 20
  • Враца
  • Мнения: 2 226
люлюмба, извини ме, но това за 30-те км звучи смешно... и абсурдно Simple Smile

успех в търсенето все пак Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 388
И аз се чудя защо такава неприязън към къмпинги, каравани и палатки?
Относно къщичките с удобства препоръчвам и тези на Дюни, но не знам как става резервацията там. Миналата година бях за 3-4 дни, но на гости на приятели чужденци. Виличките са стари, но супер поддържани. Стандарта на обслужване е доста висок.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ееее, не го приемайте буквално, разбира се. То пък остава и с метър да започна да меря разстоянието. hahaha Такава е просто приказката.  Peace
Но наистина, изпитвам непоносимост към атмосферата на този тип места.  Sick Затова и досега не съм почивала по този начин. Заинтересувах се заради искането на децата. Но пък ако не намеря нещо достатъчно качествено като база, обслужване и местополежение, категорично ще се откажа. Naughty

# 23
  • Враца
  • Мнения: 2 226
да ви питам за райски кът- варна- кажете, моря ви, има ли хладилник в бунгалата?
в гугъл намерих стари теми, в които в мненията пише, че има, а по сайтовете с обяви на вилното селище не пише такова нещо.. newsm78

# 24
  • Мнения: 85
Ето тези бунгала, много ми ги похвалиха, мои приятели с малки деца, но аз лично не съм била.
http://vilaveneta.hit.bg/Pictures/house1/imagepages/image1.html

Вили Холидей в ММЦ -Приморско,които коментирахте, почивали сме преди 5-6 години, тогава много ми хареса, но бяха чисто нови, дано не са ги занемарили. Иначе чисто, спокойно,но няма много развлечения в самия комплекс.

# 25
  • Мнения: 17 987
Лулумба, аз имам същите изисквания като твоите, затова се влюбих във вилите на Елените. Но като се поразрових....нещо ми охладня ентусиазма. Никак не съм фен на големите хотели, записвам се да ви следя

# 26
  • Враца
  • Мнения: 2 226
момичета, моля, давайте линк с това, което препоръчвате.
мисмарина, за дюни не намерих такива къщички в нета.
селикон, на търсене за холидей приморско ми излизат 2 различни бунгала...
моля, уточнявайте с линкове. Peace

# 27
  • Мнения: 17 987
Вили Елените

http://www.tirs.bg/nw/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2%D0%B … 82%D0%B5-445.html

Красота, признавам, ама тази мутренска слава на курорта и факта, че работел мургав персонал....
Във всички форуми за анти работодатели е №1, така че кво да очакваме от хората

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Вилите в "Елените" са точно това, което искам. Но за съжаление, отзивите за там никак не са добри. Затова ги отписах. Иначе мен лично цената за тях ме устройва. Тези в Синеморец от линка изглеждат много хубаво. А и там, доколкото знам единият от плажовете е подходящ за деца. Нещо не успях да се ориентирам за местоположението им спрямо плажа, тоест на какво разстояние са. Thinking

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Здравейте, ние ходим в Ахтопол няколко години в бунгалата, но са наистина доста старички и тази година с бебка не върви да отидем там и аз търся някакви що годе по - луксозни бунгала, ще ни се да бъдем и на АИ но трудно се намират такива.
Някой бил ли е на тези бунгала и може ли да сподели:
http://www.vitoshacamp.com/gallery.html
А искам да попитам и за кои бунгала говорите в Приморско, защото тук излизат няколко, но не мога да се ориентирам кои са точно тези от които сте доволни:
http://pochivka.bg/t-50-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0% … D1%81%D0%BA%D0%BE

Общи условия

Активация на акаунт