Fragrancex.com - аромати и доставки- 11 тема

  • 51 273
  • 754
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 20 218
Да, и сега идват от Белгия по принцип. Обаче преди няколко месеца получих едната си поръчка на митницата, може би защото беше голям кашон /имах поръчан гифт сет/ и на нея си пишеше, че е от САЩ и беше шипната с USPS.

# 391
  • София
  • Мнения: 408
Бих искала да разбера дали мога да взема стока от митницата на аерогарата в София, ако  имам пълномощно на лицето получило стоката от Фрагранс. Т.е. лицето не може лично да отиде и да вземе парфюма, от ДХЛ се обадиха тази седмица, възнамерявам идващата седмица да отида и да го взема. Пълномощното е стандартното, което да послужи пред митницата, но нямам конкретно за ДХЛ. Дали ще мога да оперирам в ДХЛ с горепосоченото пълномощно?

# 392
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Според мен на случаен.

Случаен,случаен, ама много станаха диейчелските пратки. Sad

# 393
  • София
  • Мнения: 1 936
Бих искала да разбера дали мога да взема стока от митницата на аерогарата в София, ако  имам пълномощно на лицето получило стоката от Фрагранс.
Аз освободих пратка от митницата с пълномощно. Но формуляра ми беше даден от DHL с текста, който им върши работа на тях. Ако искаш мога да ти го пратя.
Можеш все пак да пратиш пълномощното си на DHL, за да ти кажат и те дали ги устройва.

# 394
  • София
  • Мнения: 408
Днес освободих пратката, все пак благодаря Simple Smile Но се отказвам от сайта, 50лв. ми взеха за един парфюм Sad

# 395
  • Мнения: 63
А защо мислиш, че ако дойде по пощата ще избегнеш митото?
Мито се плаща за пратки над 150 долара, независимо от начина им на получаване. Просто ще си платиш в Столична митница, не на митницата на летището.
А ако се разминеш с мито и ДДС /в което много дълбоко се съмнявам за 4 парфюма, щото митничарите не ядат доматите с колците/, ще трябва много да черпиш.

Мито се заплаща при стоиност на пратката над 150 ЕВРО, което по сегашния митнически курс е равносилно на около $204.  Peace
За поръчка от $170 момичето ще заплати само ДДС, без мито.  Hug

# 396
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А защо мислиш, че ако дойде по пощата ще избегнеш митото?
Мито се плаща за пратки над 150 долара, независимо от начина им на получаване. Просто ще си платиш в Столична митница, не на митницата на летището.
А ако се разминеш с мито и ДДС /в което много дълбоко се съмнявам за 4 парфюма, щото митничарите не ядат доматите с колците/, ще трябва много да черпиш.

Мито се заплаща при стоиност на пратката над 150 ЕВРО, което по сегашния митнически курс е равносилно на около $204.  Peace
За поръчка от $170 момичето ще заплати само ДДС, без мито.  Hug

Нищо подобно- за парфюми минимумът не важи:

Необлагаем минимум
Пратки на физически лица

1.       Пратки от физическо лице до физическо лице
45 EUR
Мито – в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум пратката не се облага с мито.
ДДС – границата, до която не се прилага ДДС е 15 EUR
2. Пратки от юридически до физически лица и от физически лица до юридически лица
150 EUR
Мито – в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум, пратката не се облага с мито. Това правило не важи за пратки, съдържащи алкохолни напитки, тютюн и парфюми.

# 397
  • Мнения: 2 375
Какво му става на тоя сайт, пишат безплатна доставка до ЕС и нищо подобно, пак начислява на втората стъпка въпреки, че в началото приема кода FREE... newsm78

# 398
  • Варна
  • Мнения: 6 892
Kъде пише безплатна доставка до ЕС?

# 399
  • Мнения: 2 375
Ами отгоре, там където преди пишеше кода FREE сега пише DUTY FREE AND TAX FREE SHIPPING TO THE UE!
Не се отнася за доставката, а само за други такси сигурно... Не ми е много ясно, но пак си я начислява.

# 400
  • Мнения: 128
Ааа, последно порчъвах през Септември - 3 парфюма, дойдоха си в пощата и нямах никакъв пробелм. Сега ми се изправи косата като ви чета  ooooh!
Онзи ден пуснах нова поръчка, пак 3 парфюма, обща стойност около 102$. ДДс-то ясно. Кажете моля, митото на каква стойност следва да е! Все пак се надявам всичко да е по старому  Praynig.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 529
Няма да се облага с мито твоята пратка. Само ДДС ще платиш. И на DHL - 10 лв., ако в Сф я освободят от митница, 20 лв., ако това стане в друга митница. Цесия май се казваше.
Можеш да видиш статуса на поръчката, ако пише, че е тръгнала с DHL - да се подготвиш психически Wink

# 402
  • Мнения: 3 764
Нали доставката е платена, защо се плаща и на DHL? А ако е само 1 парфюм, има ли шанс да дойде в пощата? И ако се поръча на английски адрес дали може да се избегне нещо или пък изобщо няма да го доставят?

# 403
  • Мнения: 5 790
На DHL се плаща т.нар. цесия 10 лв - или подготовката на документите за представяне пред митница. Но в тях не влиза митническата декларация - 18 лв, ДДС-то 20% и още 10 лв ако те ти минат колета през митница. Ако си го минаваш ти - без последните 10 лв.
Или:
- 10 лв цесия
- 20 долара ДДС /около 34 лв грубо/
- 2 лв комисионна на банката
- 18 лв митническа декларация
- 10 лв на ДХЛ за представяне на колета пред митница /по желание/

# 404
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вече дори и не го отварям тоя сайт, но следя темата, да не би да напстъпи положителна промяна случайно. Simple Smile
Ех, как хубаво си ги пращаха през Белгия...

Общи условия

Активация на акаунт