Fragrancex.com - аромати и доставки- 11 тема

  • 51 216
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18 477
А как си избирате продавач от ибей, за който сте сигурни, че ще изпрати оригинални неща, а не ментаци? Ясно, че можеш да го върнеш, но само на принципа проба-грешка ли?

# 661
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
А как си избирате продавач от и бей, за който сте сигурни, че ще изпрати оригинални неща, а не ментаци? Ясно, че можеш да го върнеш, но само на принципа проба-грешка ли?
аз пазаря все от едни и същи , гледам рейтинга им , досега не съм имала проблеми , не съм попадала на менте , но  пък каква е гаранцията че ягодката не продава менте или пък тукашните магазини? Един път само крема беше с изтекъл срок на годност и ми върнаха парите , плащам винаги с пей пал

# 662
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Добре де, каква митница като преди две години парфюмите бяха изпращани от Белгия или Холандия( не помня вече) . Аз спрях да ги ползвам, защото много ми бавнеят. Вече прекратиха ли този начин на работа?

# 663
  • Мнения: 2
Имам едно малко питане и дано някой да ми отговори, а не да ме отсвири! Прочетох темата, но не схванах, ако се поръчва на адрес в България и е безплатна доставката (цената е над 69 долара) с обикновена поръчка, ще ми търсят ли някакво мито или данък? От ибей никога не ми е искана такса за мито или данък. От този сайт не съм пазарувала, но искам да поръчам, за това предпочитам първо да се консултирам с по-опитните!!! Моля отговорете ми?!

# 664
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Никакво значение няма от къде е поръчвана стоката, а дали е от ЕС или извън. Всичко над 30 лева (в тази сума се включва и доставката) извън ЕС се облага (по закон, на практика пратките от Китай минават гратис, от Щатите- не винаги, а от този никога- идват с ДНЛ и там избягване на данъците и митата е невъзможно)

# 665
  • Русе
  • Мнения: 236
Значи да кажа и аз.Към 18 декември мин.година поръчах за коледни подаръци 4 парфюма на
Salvatore Feragamo общо за 125 лв с безплатна доставка.До тук супер,голяма далавера.Дойдоха
за три дена по DHL.Отивам аз да си ги взема и те ми искат мит.декларация.За целта отивам в
мит.агенция да ми напишат декларацията- 20 лв за услугата, после в банката 28 лв мито и
5 лв за услугата на банката.Вече става 22-23 декември,отивам в митница Русе с декларацията,
станало време за обедна почивка.Отивам след обяд и служителката гледа декларацията.гледа
и някаква инвойс ф-ра и ми казва не-може имало разлика в стойността, а те от фрагрансето
хората направили фактурата в лева,само че тези 125 не писали лева и тук го сметнали за USD'
съответно митото не отговаря.И се почна една кореспонденция с фрагрансе, едни молби да ми
пишат друга ф-ра в долари. и т.н. Коледа мина и замина и някъде чак към 15 януари успях да си
взема колета .Честно направиха ме на луда и ходя и на работа,смятайте какво излизане беше
и за сега нямам намерение да пазарувам от там.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Привет и от мен, мацки.   bouquet
  
   Включвам се в темата, след като я изчетох цялата и мисля, че тотално се обърках, след като прочетох доста противоречиви мнения. Надявам се, все пак, да има някакви закономерности, а не всичко да е на случаен принцип, защото не ми се играе на руска рулетка с поръчката.  Mr. Green
  
   Иначе, от този сайт съм предоволна, като качество на парфюмите. За съжаление, не мога да дам скорошни отзиви, тъй като за последно съм поръчвала, когато бях в USA, преди около 4-5 години. Виждам, че доставката до България се очертава като предизвикателство, най-вече във финансово отношение. И все пак, мисля, че, въпреки всички такси и мита, си заслужава като цена - всъщност, планирам да направя една поръчка и тогава да реша, дали е финансово оправдано да се поръчва от БГ.
  
   Искам само да попитам, дали съм разбрала правилно - ддс се плаща за сума над 20$, а мито над каква сума? Или няма определен праг, а е валидно за каквато и да е сума? Извинете, ако въпросите ми звучат наивно, но досега ми се е налагало само веднъж да се занимавам с митници и тогава минах между капките с чаровни усмивки.  hahaha

   Също, вече само с DHL ли пускат пратките или може и по пощата и отиват на митница, или, ако си късметлия, ти я донасят у вас, ако е препратена от Белгия - или последната опция вече не е достъпна? Май по-изгодно излиза, да се поръчва с посредник (Габко, примерно) през UK - поне доколкото разбрах, там се плаща (понякога) мито, но не се заплащат допълнителни такси на DHL, както май е практиката в Бг...

   Освен този сайт, има ли друг, за предпочитане европейски, от който пазарувате изгодно? Разгледах us.strawberrynet.com, www.fragrancedirect.co.uk и www.thefragranceshop.co.uk, но определено цените не ми изгледат особено занижени...  Rolling Eyes

   Много ще се радвам, ако някоя от вас ми отговори на въпросчетата и ми даде някакви препоръки. Мерси предварително!   bouquet

# 667
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За парфюми по принцип няма праг на мито, по закон те са една от стоките,  подлежащи на облагане, независимо от сумата.

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Благодаря ти за бързия отговор.  Hug
 
   В такъв случай, остава само да реша, дали директно да поръчам до България или да пробвам през Великобритания. Ти какво би ме посъветвала? Прочетох, че някои от вас са поръчвали с Габко, но не знам дали все още продължавате и дали е по-изгодно по този начин.  Rolling Eyes

# 669
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз поръчвах с Габко, но само по 2 парфюма и не съм плащала нищо.

# 670
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Това би трябвало да означава, че от Фрейгранс-а не са ги шипнали направо към UK, а през някоя друга EU държава, щом няма допълнителни такси... нямам друго обяснение иначе. newsm78 Ти кога поръча чрез Габко?

# 671
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Направо от САЩ беше пратката, но последно поръчвах преди 8-9 месеца.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Хм, нещо тези държавни политики се оказват голяма енигма за мен. Нали всяка стока, внасяна от САЩ в ЕС, би трябвало да се обмитява, освен ако не е под определения ценови минимум (ако има такъв, изобщо)? Да не би поръчката ти да е била за по-малка сума? Не съм запозната с английските закони, но ми се струва логично и при тях да има мита, дори и за по-нискобюджетни стоки.

# 673
  • Мнения: 1 270
И аз поръчвах с Габко, но след това те започнаха да си търсят таксите поискани им от ДиЕчЕл.
Моята пратка в интерес на истината явно също мина между капките, но други споделиха потърсена им сума. Това се обсъжда преди 4-5 стр. Та или е до късмет или и аз не знам..

Момичета, моля за помощ! Praynig
Януари направих поръчка на парфюми от FragranceX на стойност 101.89 $ до английски адрес. Получих парфюмите, всичко точно и сега (един месец след поръчката) ми се обаждат от Гъбите, че при тях е пристигнало писмо от DHL, за получени вече парфюми, на които не е платено ДДС (платили са го DHL и сега аз трябва да платя на тях). И сега трябва да заплатя 37.67 паунда (27.67 ДДС + 10 паунда такси). Направо съм бясна. #2gunfire

Преди това сме коментирали с момичетата от парфюмната тема, които също са поръчвали до английски адрес, без да са плащали допълнително такси, ДДС и т.н.

Моля за съвет, имат ли право DHL да ми плащат ДДС-то и след това да ми искат тези пари? Моля, помагайте, незнам какво да правя, не е и малка сумата. #Cussing out

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Да, прочетох, че се обсъждаше, но ми стана странно, че едни минават, други - не, та затова попитах, все пак да няма някакъв чалъм, дето не ми е известен.  Mr. Green Явно обаче, английското ДДС е с по-голяма стойност от българското, щом са ти поискали такива пари.

   А една форумка, назад в темата, се беше похвалила, че е писала на Фрейгранс, оплаквайки им се от допълнителните такси и те са й върнали стойността на митото и ДДС-то по картата, след като им е изпратила релевантните документи. Сега обаче, гледам на сайта им, че са написали, че може да има и допълнителни такси, наложени от държавата, до която шипват, за което те не могат да носят отговорност, та май искат да си измият ръцете, застраховайки се точно срещу такива случаи. Чудя се, все пак, ако им пиша, че си искам парите за допълнителните такси, дали ще ми уважат искането...

Общи условия

Активация на акаунт