Fragrancex.com - аромати и доставки- 11 тема

  • 51 223
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 270
Да, оригинални са.Аз лично поръчвам до Англия на адрес на посредническа фирма.Изпращат с DHL По този начин си спестявам ходенето до митница в Бг.Поръчката идва средно за 14 дни до Бг

# 616
  • София
  • Мнения: 499
Имам едно въпросче. Преди като съм си поръчвала парфюми от този сайт винаги съм ги получавала на адрес. Ползвала съм купон за 10% отстъпка. Преди 2 седмици видях , че доставката над $69 e безплатна, и си поръчах 2 парфюма. Очаквах ги да ми ги донесат на адреса, който съм посочила. Да ама не  #Cussing outл Получих писмо от митница. Това означава ли ,че ще плащам ДДС ? И ако да, възстановяват ли го, както прят от сайта на яготка.
Благодаря предварително   bouquet

# 617
  • Мнения: 1 270
Преди като съм си поръчвала парфюми от този сайт винаги съм ги получавала на адрес. - Било е доста преди...преди 2-3 години  Laughing

Получих писмо от митница. Това означава ли ,че ще плащам ДДС ?
 - Да ще платиш ДДС, такса мисля че беше 3,50, а може и някакъв друг документ да ти поискат.Зависи от митн.служител

възстановяват ли го
 - Не, никой няма да ти го възстанови

# 618
  • София
  • Мнения: 499
Много благодаря за бързия отговор! Въпреки, че не ми хареса особено  Sad. Май ще е по-добре за в бъдеще да поръчвам от ягодка.

# 619
  • София
  • Мнения: 499
Да попитам още нещо: акциз ще трябва ли да плащам за поръчка от 2 парфюма?

# 620
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Имам питане оттносно сайта. Има ли безплатна доставка до Бг с този код free или тя не се отнася за Бг.И как сменяте адреса на превозвача да е Англия аз нещо не намерих такава опция ,а и до там безплатно ли е? Този код постоянно ли важи или се използва еднократно и какъв е този купон за 10% отстъпка това за нов клиент ли е или някой трябва да те покани?

# 621
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
хриси,само ДДс се плаща и евентуално мито.

mdr, доставката е безплатна над 69 долара, има икодове за 10 %, но н еможеш да ползваш два едновременно, т/е няма да имаш безплатна доставка.отделно,ако си поръчвала много, тогава ще имаш 10% от сайта + код за безплатна можеш да ползваш. Тук няма покани, кодовете важат многократно.Но прочети условията на митниците, да нямаш изненади. Запознайте се с митническия режим на страната си,да не ви е крив после някой.

# 622
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Момичета, търся този парфюм http://www.fragrancex.com/products/_lid_Z-am-pid_66350M-am-cid_C … ne__products.html
Да сте го срещали някъде наличен?

# 623
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Момичета, моля за помощ! Praynig
Януари направих поръчка на парфюми от FragranceX на стойност 101.89 $ до английски адрес. Получих парфюмите, всичко точно и сега (един месец след поръчката) ми се обаждат от Гъбите, че при тях е пристигнало писмо от DHL, за получени вече парфюми, на които не е платено ДДС (платили са го DHL и сега аз трябва да платя на тях). И сега трябва да заплатя 37.67 паунда (27.67 ДДС + 10 паунда такси). Направо съм бясна. #2gunfire

Преди това сме коментирали с момичетата от парфюмната тема, които също са поръчвали до английски адрес, без да са плащали допълнително такси, ДДС и т.н.

Моля за съвет, имат ли право DHL да ми плащат ДДС-то и след това да ми искат тези пари? Моля, помагайте, незнам какво да правя, не е и малка сумата. #Cussing out

# 624
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това е неприятно, но не невъзможно, за съжаление. И в Англия се плаща ДДс и такси, някои минават гратис, някои -не. Явно е на късмет. Не знам какво да ти кажа, но щом са ти предоставили всички документи,трябва да си платиш. Ако не са- искай си ги.

# 625
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Интересното е, че поръчката е пристигнала в Англия на 17. януари, а превозвачът от Англия ми се обажда чак сега, да ми каже, че има писмо от DHL на мое име и че в него пише, че дължа ДДС? За тези такси няма ли някакви срокове? Минал е месец и половина. Не знам кое е по-вероятно: писмото да е изпратено отдавна, а превозвача чак сега да ми казва за него или чак сега да го изпращат от DHL? Влезнах в сайта и се опитах да проверя какво дължа, има две опции: едната е да проверя чрез  Account No., а другата - чрез  Waybill No. И в двата случая, като въведа съответния номер, предоставен в писмото, ми дава: Invalid Account. Please enter valid account. Моля, някой който е плащал мито или ДДС по този начин, да ми обясни - трябва ли първо да се регистрирам в сайта на DHL? Защо не ми намира дължимата сума чрез търсачката?!? ooooh!

# 626
  • Мнения: 18 572

Моля за съвет, имат ли право DHL да ми плащат ДДС-то и след това да ми искат тези пари? Моля, помагайте, незнам какво да правя, не е и малка сумата. #Cussing out

Много неприятно. С това забавяне си заслужават да им кажеш "ИмАли сте, дали сте", но май си имат начини да си съберат дължимото. Пробвай да се обадиш в българския клон на DHL да ги помолиш за съдействие или поне за някаква информация.

# 627
  • София
  • Мнения: 224
BBeLLa ,да не наливам масло в огъня, но как са ти освободили поръчката, ако не е платено ДДС?
И с този невалиден акаунт...?
Нещо не ми се връзват нещата.
Помоли нашия DHL за съдействие наистина.

# 628
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
BBeLLa ,да не наливам масло в огъня, но как са ти освободили поръчката, ако не е платено ДДС?
И с този невалиден акаунт...?
Нещо не ми се връзват нещата.
Помоли нашия DHL за съдействие наистина.

Нали знаеш, гарван, гарвану око не вади. И да питам нашия DHL - ще кажат, щом са ви изпратили писмо за плащане - значи трябва да платите. Rolling Eyes

Превозвачът (гъбите) ми каза, че DHL били платили вместо мен и сега дължа на тях парите?!? И ми казват да платя, като посетя тази страница. Най-отдолу пише: Pay Duty and VAT Invoice Online , там кликвам и така... ooooh!

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 23:10 от BBeLLa

# 629
  • София
  • Мнения: 224
Много неприятно. Все пак на твое място бих проверила по всички начини достоверността на поканата за плащане.

Общи условия

Активация на акаунт