бананът- алерген

  • 2 423
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Съдържа Хистамин...
 ....също като домата...
точно това е
хистаминът в в-во, което отключва евентуални алергични реакции - към други храни, не точно към банана
ако искаш да не рискуваш след 8ми месец суров банан

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607

Глупости( те са за педиатърката ти)! Извинявам се !!! Ама ние банан ядем от 4-5 месечна възраст и не съм чула на някое дете да се е алергизирало от банан.

Ами дано не ти се случи да научиш. Това смело изказване може да е само на човек който не се е сблъсквал с алергии...

# 17
  • България-София
  • Мнения: 573
По съвет на педиатъра - дадох готово пюре с банан в 8-ми месец. За съжарение единия е с АД в лека форма и ни го отписаха от менюта - сигурно има защо Thinking
Затова не бих рискувала...

# 18
  • Мнения: 4 358
Това за хистамина е вярно - бананите съдържат хистамин (вещество, което се отделя при алергична реакция). Бананът е алерген, но по-често се приема добре дори от алергични деца.
Ако детето не е предразположено към алергии, може да се пробва с малко парченце след 6 месечна възраст (привърженик съм на превенцията). Не е хубаво да се дава банан много често, защото става натрупване на алергени и не се знае дали и как ще избие.

# 19
  • София
  • Мнения: 472

Глупости( те са за педиатърката ти)! Извинявам се !!! Ама ние банан ядем от 4-5 месечна възраст и не съм чула на някое дете да се е алергизирало от банан.

Ами дано не ти се случи да научиш. Това смело изказване може да е само на човек който не се е сблъсквал с алергии...

И двете ми деца имат алергии и наистина не съм чула някой да се алергизирал от банан. Ами то като си помислиш, всяка храна може на някое дете да предизвика алергия, абсолютно нищо по тази погика не е за изключване. Детето ми ( второто) е предразположено към алергии и имаше доста проблеми с алергични реакции от храни и много внимавам и го наблюдавам ,ама суров банан му давам от 6 месец и го понася идеално!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171

Глупости( те са за педиатърката ти)! Извинявам се !!! Ама ние банан ядем от 4-5 месечна възраст и не съм чула на някое дете да се е алергизирало от банан.

Ами дано не ти се случи да научиш. Това смело изказване може да е само на човек който не се е сблъсквал с алергии...

Подкрепям yosarian!
Ти не си чула, но ако искаш ще те заведа при алерголожката ни да ти разкаже за доста такива случеи! Това че ти не си чула и че ядете от 4 месец, не придава меродавност изобщо Naughty! Чукай на дърво!

Charla, педи-то ти е съвсем в час- слушай си го Wink!

# 21
  • Мнения: 257
Цитат
charla, педи-то ти е съвсем в час- слушай си го Wink!

за бананът съм съгласна, след всичко което изчетох- права си е жената Naughty...сега пък ми се сопна,- кой ми бил казал да давам месни пюрета...тя ги въвеждала чак на 8-ия месец..макар че повечето пюрета за след 4-ия мес. са вече с месо Mr. Green...тя ми каза да спазвам този рецим на хранене:
-ам
-попара
-зеленчуково пюре/жълтък/
-каша
-ам
и от плодовете само ябълки и круши,плодови пюрета

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Я кажи коя е педиатърката, че такива дето са за късно захранване са рядкост.  Grinning На пюретата пише след 4 месеца, но това е защото на производителят му изнася да са над четири месеца. На повечето чужди пюрета и каши пише след 6 месец. При захранване след шестия месец, както препоръчва СЗО, месото се пада баш към 8 месец. Българската схема на захранване е последовател на съветската. Казвам съветската , защото самите руснаци от 20 години вече не захранват по тази схема. В час е жената- довери и се  bouquet

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 310
Банан й дадох още преди 6 месечна възраст. Домат в пюрета яде отскоро. Онзи ден изсмука четвърт портокал.
Аз съм на мнение, че не само храните, определени като алергени, могат да предизвикат евентуална алергична реакция при различните деца. И до 3 год. да ги избягвам, пак е възможно да направи такава, въпреки че рискът е вече по- малък. Сигурно не съм само аз, но си признавам- карам на принципа проба- грешка. И не мисля, че съм ужасна майка!

# 24
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Права си Димана - трябва да се пробва по време на захранването. Но ако едно по- голямо дете направи алергична реакция, може да му се даде и медикамент, а при едно съвсем малко бебе е по- друго. Дано не виждате никога как детето ви ака кръв и слуз. Никой не казва, че трябва да се даде нещо след три години. Към шестия месец децата произвеждат достатъчно ензими, които да подпомагат обработката на белтъка(банана освен богат на хистамин е богат и на белтък,който трудно се обработва). Казвам ви това от негативния си опит и с най - добри чувства. Просто, мисля, че разумното изчакване, когато ще дойде момента и детето ще е готово не е проблем.  bouquet

# 25
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Charla, а попарата от кога я включихте?

# 26
  • Мнения: 257
Charla, а попарата от кога я включихте?

от миналата седмица ядеме попарка...педито каза сами да си правим сухарите...една бяла франзела,филииките се нарязват с дебелина колкото човешки пръст и се слагат в тава във фурната на слаба степен...малко преди за пожълтят са готови...съхраняват се в хартиена кесия или в буркан за да не мухлясат bowuu

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
днес на консултациите ми се скараха , 4е давам банан на беба..ние сме на 6 1/2 мес. и аз пасирам суров банан и ги смесвам заедно с кашата..бебка много го оби4а , също оби4а и банановата каша на нестле......и така бананова каша можело да се дава, защото е преработена и пре4истена , оба4е суров банан - не, защото бил един от най-мощните алергени..банан- след една годинка да се дава..същото като с ягоди, малини , киви, портокал,грейпфрут,мандарина... 

доволна ли си от педиатърката, която посещавате и дали е удобно да те помоля да ми дадеш нейни координати... мисля да сменям педиатър при който е записано детето и търся подходящ лекар, работещ със здравната каса

# 28
  • Мнения: 779
Айде сега, някой да ми обясни, защо след като детето вече е яло банан и е нямало никаква реакция, трябва да спе да му дава  newsm78 ?

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 310
Айде сега, някой да ми обясни, защо след като детето вече е яло банан и е нямало никаква реакция, трябва да спе да му дава  newsm78 ?

Да, и аз това се чудя понякога. Дал си веднъж нещо, прочиташ, че принципно не е трябвало да го даваш и- О, ужас! Ще спра!

Общи условия

Активация на акаунт