Веганството - да споделим опит (4)

  • 42 931
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 223
Здравейте, записвам се и аз, за да ви намирам по-лесно. Не съм веган, само месо не ям (и детето също), и имам нужда да разнообразя малко менюто, а вие сте пълни с идеи...  Grinning

# 61
  • Мнения: 414
Момичета, най-редовно чета, но влизам на 3-4 дена и докато прочета минава много време и не пиша... Темата ми е любима, за да продължавам да я следя се записвам  Heart Eyes

За водата... мислех си, след като е стояла на слънце после може ли да я пия 2 дена. Тали писах преди че си купих едно голямо стъклено шише и питах с какво да се почисти добре...  Blush
Върнах го в магазина и си взех за него почистващи материали /в магазина това продаваха/.
Посъветваха ме за тези пари да си купя вино в стъкло 5 литра и си взех от Метро бяло вино - подарих виното, а бутилката мисля да я ползвам за вода.   Laughing
Аз си слагам камъчета клиноптилолит и затова в 5 литрова бутилка.
Въпроса ми е като я прибера от слънцето водата нали може да се пие за 2 дни... няма да се загуби ефекта  Heart Eyes

Честит празник на влюбените!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 62
  • Мнения: X
Записвам се, за да не ви търся всеки път. Embarassed

# 63
  • Мнения: 1 849
Честит празник!  Heart Eyes Мисля, че да си влюбен е едно от най-невероятните състояния на организма  Simple Smile Летиш, цъфтиш и сияеш! Понякога не ядеш и не спиш, но пък си напълно в силата си!
http://vbox7.com/play:5fd99637&al=1&vid=109986

За водата - колко време се зарежда (1,2... дни) и каква запушалка слагате на шишето (ако си няма) - коркова тапа или друго?

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 12:43 от M_Nik

# 64
  • Мнения: 20 238
Аз  не съм разбрала, че има нова тема. Да ви се оплача пак сме болни. Много се надявам да не е пак свински грип. За първи път купувам  цитросепт и осцилококциум и се надявам да имат ефект. Писна ми от болести и от всичко.
 

So special Simple Smile, ако я изпиваш до два дни, според мен няма проблем.

Навремето баба ми все оставяше бутилки с вода на слънцето и после ме къпеше с тях Grinning


# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 290
Аз водата я държа 1 ден на слънце.

Бутилките ми са стъклени: от сок, /750мл, с металните капачки на винт/ и от бира /650мл, с порцелановите капачки/  Wink. Стъклото е прозрачно. Имам и кафяви бирени бутилки, пак с такива капачки, но интуитивно не ги ползвам...не съм се замисляла защо... newsm78
Водата я пием докато свърши...два -три дни понякога.../а понякога не ни стига... Wink/

И аз знам, че е добре да се къпе детенце със слънчева вода, но не трябва да е в ПВЦ бутилки, а в какво да я топля като трябва да е по- голямо количество, още не съм измислила... Thinking

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 13:04 от *Бенджи*

# 66
  • Мнения: 1 267
Аз  не съм разбрала, че има нова тема. Да ви се оплача пак сме болни. Много се надявам да не е пак свински грип. За първи път купувам  цитросепт и осцилококциум и се надявам да имат ефект. Писна ми от болести и от всичко.
 

цитросепта/биоцитрин ( бг вариант), не се приема с нищо друго,
защото "обезврежда" влиянието му.
в случая на осцилококцинума.

аз довлякох  Mr. Green от село стъклени бутилки.
божкеее, а дано по-бързо се връща отново ерата на стъклото  Praynig
та имам вече и шишета от боза, зеленикава, мисля не пречи на водата,
т.е. не е зад. стъклото да е прозрачно.

според мен е хубаво да има малък отвор към водата.
като похлупвам бурканите с капачка, се получава запарване.

# 67
  • Мнения: 1 732
За водата - много добра идея за 5 л. бутилки с евтино вино, уточнявам само, че ги има и в Била, и в Кауфланд.
За цвета на стъклото - четох скоро за синя слънчева вода Мнение №5
Soleil*, съжалявам за здравословните проблеми и пожелавам бързо оздравяване  Hug.

Честит празник, каквото и да празнувате днес, на любовта или на виното!  Heart Eyes

Аз забравих за какво влязох  ooooh! Попаднах на този сайт Арабски съпруги и приятелки, в който има и от нашите рецепти  Wink

# 68
  • Мнения: 5 714
Напоследък винаги, когато ми се наложи да си купя вода навън,  се чудя каква да бъде бутилката. Стъклото също не малко замърсява почвата. В темата за хармонията преди време разисквахме този въпрос. Ася (не мога да го напиша целия ник) имаше хубаво обяснение.

# 69
  • Мнения: 1 267
Все си мисля, че многократната употреба на стъклото,
е смекчаващо вината обстоятелство.
аи то не "мигрира" в съдържанието на бутилката.
бавно подменям вкъщи тави, други посуда,
със стъклени такива.

# 70
  • Мнения: 5 714
Да, и на мен повечето неща са ми стъклени. Но шишетата, които хората често хвърляме на боклука...после какво се случва? Аз уж си разделям боклука, де...

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 5 290
Да, така е Вери, но ако става въпрос за вода, която стои на слънце, то не трябва да е в пластмасова бутилка, защото от топлината се отделят гадории...

А и стъклото се рециклира многократно.

# 72
  • Мнения: 5 714
но ако става въпрос за вода, която стои на слънце, то не трябва да е в пластмасова бутилка, защото от топлината се отделят гадории...
Да, това изобщо не го коментирам. Simple Smile
Направих само една вметка, когато Ане писа за ерата на стъклото. Признавам си, аз преди също не се бях замисляла. Та сетих се какво беше писала Ася и затова ги споменавам (стъклото и Ася Simple Smile ).

# 73
  • Мнения: 20 238
Ане,
мерси за разяснението. Не го знаех това. Аз видях, че осцилококциумът е препарат на Боарон, ама човек се хваща за сламката.Аз вече дадох три дози от вчера, така че най-вероятно съм го неутрализирала с Цитросепта.

В БГ за съжаление всички боклуци отиват на едно място. Затова пък ромите вършат много полезната работа да разделят боклука и да връщат на вторични каквото се изкупува  Sunglasses


За къпане лятото може направо да се изнесе корито с вода на терасата. Пак е пластмасово, но все ще е по-добре отколкото пластмасови бутилки.

Палиа, благодаря за пожеланията!


Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 15:10 от Soleil*

# 74
  • Мнения: 5 714
Ето го мнението. Simple Smile Доказателство, че помня кат' слон, но само, когато ми изнася Wink.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372086.msg10612356#msg10612356

Продължава и на следващата страница.

Общи условия

Активация на акаунт