За алергичните обриви

  • 7 791
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
Ще пробвам да си променя храненето. Цитруси не ям. Остава да махна млечни и бобови. То пък какво остана тогава  Thinking  Хляб, картофи и ябълки  Joy

# 16
  • Мнения: 180
Сакс,и иние го имаме този обрив по лицето.Или е от храната,която ядеш,или от хормоните.Ще се махнат от самосебе си,но не пречи да се консултираш с кожен д-р за твое спокойствие. Hug
Ще пробвам да си променя храненето. Цитруси не ям. Остава да махна млечни и бобови. То пък какво остана тогава  Thinking  Хляб, картофи и ябълки  Joy
Не ,недей така,остават много други храни.....любимата ми пилешка супа-голям стимулант и на имунитет и на лактацията Peace Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Този по лицето май доста хора са го имали. Но такива гнойни пъпки, които се лющят в окосмената част на главата имахте ли?

# 18
  • Мнения: 493
Ще пробвам да си променя храненето. Цитруси не ям. Остава да махна млечни и бобови. То пък какво остана тогава  Thinking  Хляб, картофи и ябълки  Joy
И ориз  Naughty  Joy
Ето ти един списък, пробвай, дано помогне  Grinning

Разрешени  

Животински произход  
Заешко месо  
Патешко,гъше месо  
Пуешко  
Свинско  
  
Зеленчуци  
Броколи  
Брюкселско зеле  
Зеле (термично обработено)  
Чушки (белени)  
Лук,праз лук  
Лозови листа, лапад    
Тиквички  
Картофи (задушени)  
Патладжани  

Зърнени храни  
Елда  
Овесени ядки  
Ечемик    
Ориз  
Царевица  
Пшеница (хляб, бисквити)  
Пъж  

Плодове  
Грозде  
Сини сливи, череши, вишни  
Боровинки, касис  
Шипка  
Дюла   Нар
Кайсия  

Напитки  
Шипков чай  
Сок от арния  
Листа от капина  
  
Мазнини  
Олио (царевично)  
Зехтин  
Свинска мас (за печива)    

Неразрешени

Животински произход  
Кашкавал (овчи)
Риба
Пилешко месо
Агнешко месо
Яйца
Козе сирене
Телешко месо

Зеленчуци  
Целина
Ряпа
Домати
Цвекло, моркови
  
Зърнени храни  
Соя
Пшеница (юфки, фиде)
Сусам
Маково семе

Плодове  
Портокал
Мандарина
Ягоди, малини, къпини
Ананас
Нар
Круши, ябълки, банани,киви

Напитки  
Безалкохолни
Сокове от кутии
Чай от липа, лайка, мащерка
 
Мазнини  
Маргарин
Фъстъчено масло
какаово масло
Краве масло (обезбелтъчено)

Ядки  
Фъстъци
Бадеми
Лешници
Орехи
 Сусам



Ако ли не, поне ще знаеш че не е хранително.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 946
Бебешондел, мерси много  Hug  Само да питам и вашите ли пъпки се превръщаха в люспи. Крусти май им се казваше...  newsm78

# 20
  • Мнения: 493
Бебешондел, мерси много  Hug  Само да питам и вашите ли пъпки се превръщаха в люспи. Крусти май им се казваше...  newsm78

Да в началото започнахме точно с такива обриви, но може да не сте като нас а просто да е реагирал на нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 946
Като нищо ще се окаже, че сме алергични към нещо. Мъжът ми и майка му имат доста алергиим, а и аз имам една сенна хрема...  ooooh!

# 22
  • Мнения: 6
Бебешондел, мерси много  Hug  Само да питам и вашите ли пъпки се превръщаха в люспи. Крусти май им се казваше...  newsm78

Сакси, на Стефан пъпките бяха точно като на Иван. Преминахме от ситни пъпчици предимно по бузите и зад ушите, през гнойни пъпки (отново по бузите) и лющене на кожата по окосмените части и около ушите. Според педиатърката (която го прегледа, а не само по телефона) това най-вероятно е реакция към нещо, което съм яла. Даде ми почти същия списък със забранени храни, който Бебешондел вече ти е написала. Започнах да спазвам режим и да ограничавам храните и всичко мина от само себе си за 10тина дни. Сега са му останали съвсем малко люспички, но личи, че и те отминават, а лицето му е съвсем чисто.

btw миналата седмица като се разхождахме за същото лющене се жалвах и ти ми каза да не филмирам. хайде сега ще ти върна съвета Simple Smile споко - най-вероятно сам ще се оправи  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 946
...
btw миналата седмица като се разхождахме за същото лющене се жалвах и ти ми каза да не филмирам. хайде сега ще ти върна съвета Simple Smile споко - най-вероятно сам ще се оправи  Hug

на чужд гръб как се дават лесно съвети  hahaha

# 24
  • Мнения: 6
...
btw миналата седмица като се разхождахме за същото лющене се жалвах и ти ми каза да не филмирам. хайде сега ще ти върна съвета Simple Smile споко - най-вероятно сам ще се оправи  Hug

на чужд гръб как се дават лесно съвети  hahaha

аха Simple Smile но наистина мисля, че ще се изчисти сам. На мен лекарката ми каза, че най-вероятно е от нещо млечно. Аз често да си призная не спрях всички храни (хич не го умея тва с диетите и режимите), но да речем ги намалих значително - особено млечните и ядките.

А ако е алергия може да се хване само като махнеш всички храни алергени за мин 2 седмици (1 за да се изчисти твоя организъм и 1 за неговия) и после почваш да включваш храните една по една (отново веднъж седмично). Само така ако се обрине ще знаеш, че е от нещо конкретно и какво е то. Аз в момента се опитвам нещо подобно да направя.

# 25
  • Мнения: 493
...
btw миналата седмица като се разхождахме за същото лющене се жалвах и ти ми каза да не филмирам. хайде сега ще ти върна съвета Simple Smile споко - най-вероятно сам ще се оправи  Hug

на чужд гръб как се дават лесно съвети  hahaha
Joy Joy Joy
Аз пък предпочитам да се филмирам и да излезе че няма нищо, отколкото обратното Wink

# 26
  • Мнения: 6
Joy Joy Joy
Аз пък предпочитам да се филмирам и да излезе че няма нищо, отколкото обратното Wink

Е т'ва е стратегията  Joy
Сакси, след като тия дни се филмира доволно ти пожелавам да преминеш на втората част   Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 483
Като нищо ще се окаже, че сме алергични към нещо. Мъжът ми и майка му имат доста алергиим, а и аз имам една сенна хрема...  ooooh!

Захрани възможно по-късно и много внимателно Peace

Общи условия

Активация на акаунт