И вие ли си пийвате или имам проблем?

  • 14 670
  • 213
  •   1
Отговори
# 210
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
В цялата дискусия има много емоции и много малко реални факти за пристрастяването към алкохол и (евентуалното му) доразвиване в алкохолизъм.

Естествено е, ако някой е преживял ада на живот с алкохолик, да е по-емоционален по темата (но не ми е ясно защо трябва да е и невъзпитан, като дамата с кифлата). По същия начин, ако някой е преживял сексуално насилие, ще е по-емоционален към темата за секса. И така... Ако алкохолът не е тема, а Тема, човек ще привиди алкохолизъм или опасна употреба на алкохол навсякъде. Няма нищо по-нормално от една двойка, например, която вечер се прибира от работа, сипват си чаша с предпочитаното питие и си разказват деня. Твърдението, че ако това се повтаря всеки ден, говорим за алкохолизъм, е несериозно или някой е чел твърде много американски сайтове. Да си сипеш чаша вино за отпускане след нервен ден и в това да се намери алкохолизъм също не е сериозно. Хората използват много начини за отпускане, а стресът ще нанесе значително повече вреди от едната или двете чаши вино, които ще го тушират. Само, че става страшно, ако това е единствената стратегия за туширане на стреса.

Да развиеш алкохолизъм всещност е доста по-трудно, отколкото се представя популярно. Нужно е да се кръстосат доста рискови фактори.
Употребата на алкохол има много нюанси и лепенето на етикети в случая не помага много.

# 211
  • Мнения: 576

Нямам представа в действителност. Пушила съм два-три пъти и ми се видя много приятно.
Имах двама познати, които май злоупотребяват. Не мога да кажа, че са съвсем адекватни, де.
Отделно характерните синкави кръгове около очите...  Simple Smile
Това беше по-скоро лирическо отклонение и не може да има и място за сравнение, най-малкото защото едното е легитимно, а другото е извън закона. Т.е. за второто със самото посягане безусловно вършиш нарушение, докато с алкохола не е така. По нашенско е едва ли не култово нещо.
Аз за пиенето си знам, че няма да изляза на глава с вас  Laughing
Тези с "едното малко" сте си много яка агитка  Laughing
Не знам, всеки си преценява как да разполага с живота си. За мен алкохолът е нещо доста зло (не употребяващите го! - даже тъкмо напротив).
Просто не ми харесва как влияе на околните ми и какво е сторил със съдбите им.
А пък всички те винаги са твърдяли същото. Че "нищо му няма" и "какво толкова".


Ружа, това с тревата е малко... знам ли по-опасно ми се струва от гледна точка на пристрастяването отколкото ако пиеш по нещо вечер в рамкте на нормалното.
Подчертах, че пия количество, което по никакъв начин не нарушава ритамът ми на живот. Което автоматично значи, че нито ме боли глава, нито имам проблеми със секса и свършването, а зъбите си ги мия  Mr. Green

# 212
  • София
  • Мнения: 6 375
Да си сипеш чаша вино за отпускане след нервен ден и в това да се намери алкохолизъм също не е сериозно. Хората използват много начини за отпускане, а стресът ще нанесе значително повече вреди от едната или двете чаши вино, които ще го тушират. Само, че става страшно, ако това е единствената стратегия за туширане на стреса.

именно.

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 3 051
Ясно е, че няма да го бъде.
Или лигавщини и измишльотини или директни обиди.
Разкифлирам темата и я заключвам.
На всички на които особено липсва последния пост на Марадона, при желание ще го изпратя на ЛС за да ми обяснят удоволствието от зачитането му, връзката с темата и сексуалните му предпочитания.
Колкото до споменаването на "ботуш", той е за ходене в калта, а аз не възнамерявам да допусна тази тема да стигне до такъв стадий.
Страдащите от пропуснатия сеир, нека приемат извиненията ми.

Общи условия

Активация на акаунт