Декоративни свещи 4?

  • 25 083
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета!

През декември попаднах на тази тема за декоративни свещи и страшно се зарибих.  От тогава насам все чакам някой да се върне на нея и да се похвали с нови творения.

Има ли все още други ентусиасти свещари?

За вдъхновение по темата мога да покажа това. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 43
Здравейте, тъй като в миналата тема за свещите имаше въпрос от къде да си купим парафин на едро: днес открих доставчик, който продава в по-малко количества. Ако някой все още проявява интерес, може да ми пише на ЛС и да кажа какво ми обясниха от фирмата.

А за изтупам праха от темата и за вдъхновение, ето някои от свещите, които сама си направих и красят бюрото ми. Simple Smile

1
2
3
4

# 2
  • Мнения: 1
Страхотно, че си съживила темата. Аз се зарибих преди няколко дни да правя свещи и засега имам само два опита, най-елементарни  Embarassed
http://www.flickr.com/photos/shtelly/6013668227/
http://www.flickr.com/photos/shtelly/6013668193/

Използвах най-обикновени свещи и боя Simple Smile
Как си направила твоите толкова "прозрачни"? Страхотни са!

# 3
  • Мнения: 116
А от какво правите фитила?

# 4
  • Мнения: 1
Аз си купих най-обикновени бели свещи. Разрязах ги и им изкарах фитилите, след това ги стопих на водна баня Simple Smile После си ползваш фитилите Simple Smile

# 5
  • Мнения: 116
Благодаря за отговора Simple Smile Все се каня да си направя калъпи и да пробвам и това.

# 6
  • Мнения: 43
Фитилите си ги купувам по Интернет. Не излизат твърде скъпо. Simple Smile

Не препоръчвам да ползвате фитили от домакински свещи по две важни причини. Дебелината на свещта и типът восък са важни за избора на фитил. Ако сложите фитил от домакинска свещ в нова свещ с по-голям диаметър, той ще гори само в средата, а после парафинът ще 'удави' пламъка. Втората причина е опасността от пожар. Освен това на края на фитила трябва да има метална пластинка, която да спира пламъка, когато той стигне до дъното. На пръв поглед изглежда маловажно, но домът ми за малко да се подпали тази есен с необезопасен фитил.

Метални пластинки могат да се поръчат по Интернет или да се извадят от чаени свещи. На мен ми ги дават от едно заведение, където ги палят по масите на клиентите.

А калъпи не знам от къде намирате... освен пак по поръчка. Аз се отказах да правя парафинови свещи, защото от горе на всичко и променят цвета си като се оставят на светлина. Sad Само за имитация на горещ шоколад правя изключение - ама такива ги държа далеч от прозореца.

Ето от мен цяло албумче със снимки. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1
Мahidevran, знаачии, от твоите свещи ожаднях!  Crazy
Наистина са страхотни!

То и аз се присетих за металните пластинки чак като изстинаха моите, но честно казано ми се свиди да ги запаля и ще си ги гледам само  Joy
Твоите свещи щом не са парафинови, от какво са (ако не е тайна разбира се)?
 Иначе за калъпи ползвах някакви пластмасови кутийки, които намерих в шкафа. Калъп може да стане от всичко, стига гърлото да не е прекалено тясно, за да може да се извади свещта. За да се извади се маже с олио. Металната пластинка отдолу спомага и за ваденето на самата свещ, щом е изстинала.

# 8
  • Мнения: 43
Мahidevran, знаачии, от твоите свещи ожаднях!  Crazy
Наистина са страхотни!

 Blush

"То и аз се присетих за металните пластинки чак като изстинаха моите, но честно казано ми се свиди да ги запаля и ще си ги гледам само  Joy"

Нормално е, на мен ме отне време преди са свикна с мисълта, че като ги изгоря, просто ще си направя нови.  Sunglasses

"Твоите свещи щом не са парафинови, от какво са (ако не е тайна разбира се)?"

Всъщност е тайна. Не до там добре пазена от производителя - американската компания Пенреко. Гелът представлява смес от минерално масло и термопластична смола. Освен, че е прозрачен, гори три-четири пъти по-бавно от парафина.

Купувам си го по Интернет. Simple Smile 

"Иначе за калъпи ползвах някакви пластмасови кутийки, които намерих в шкафа. Калъп може да стане от всичко, стига гърлото да не е прекалено тясно, за да може да се извади свещта. За да се извади се маже с олио. Металната пластинка отдолу спомага и за ваденето на самата свещ, щом е изстинала."

И аз се опитвах в началото, обаче е голям проблем релефът на калъпите. Все някъде нещо има и излизат направо с името на производителя! На чашата или кутията например.  ooooh!

Впрочем, като за първи стъпки изглеждат добре! Слагаш ли им някакъв аромат?

# 9
  • Мнения: 116
Аз мисля да си направя силиконови калъпи-дали ще станат?

# 10
  • Мнения: 43
Аз мисля да си направя силиконови калъпи-дали ще станат?

Какво искаш да кажеш? Да използваш калъпче за печене на кексчета? Или да си направиш сама от онези смеси?

# 11
  • Мнения: 116
Да си направя сама силиконови калъпи,в които да отливам свещи.

# 12
  • Мнения: 43
От къде взимаш силикон? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 116
От магазините за бои,лепила,строителни материали.Но се притеснявам дали силикона е подходящ,имайки предвид,че восъка е горещ.

# 14
  • Мнения: 1
На зелената (и първа) не се сетих да и сложа аромат, но на втората сложих канела Simple Smile
Днес си купих ароматно масло - Ванилия (понеже изборът беше ограничен и другите аромати не ми допаднаха). 10мл е шишенцето. Утре мисля да да направя още една свещ и да изпробвам и маслото.

Калъп от силикон би трябвало да се получи, само че в магазина ще трябва да те упътят точно кой силикон би свършил работа, че има сто вида. И все пак, самия калъп как ще го оформиш, че после по него да правиш свещи?  Thinking

А пък относно фитилите, малко по-рано попаднах на това:
"1. Дебел памучен конец от кълбо за мильо;
2. Усуква се като за мартеница, ако е за голяма свещ, може и четворно;
3. Накисва се в разтвор от (в моя случай) течен парафин, оцет и лимонена киселина;
4. След около 15 минути се вади и оставя да изсъхне хубаво;
5. Потапя се в разтопен восък и се пуска под течаща студена вода, за да се втвърди и остане прав."

Общи условия

Активация на акаунт