Как са се запознали вашите родители?

  • 10 769
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 361
  На път за купон. Майка ми се опитвала да се отърве от нахален ухажор и го хванала подръка, а той направо си глътнал граматиката, защото много я харесвал.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 176
Лятото. На плажа във Варна.
Няколко дни преди да я заговори, баща ми се е приближавал всеки ден малко по малко с хавлията си. Деликатно се е присламчвал.Grinning
Причината да не се запознае веднага с нея е била баба ми, която вярвам не е харесвала тази упоритост в него тогава.
Веселата част от историята е, че двамата живеят в един и същи град, но не са се познавали, заради разликата в годините.

# 32
  • Мнения: 11 721
И пак Свищов. Май ще имаме град победител  Mr. Green

Баща ми е бил 3-ти курс, майка ми още заек. Срещнали се тя като се е записвала. Баба ми също получила телеграма, че ще се състои сватба  Laughing
Интересното е, че баща ми кавалерски изчакал майка ми да завършат заедно, т.е прекъсвал е няколко години  hahaha  Joy  Joy  Joy

Доста истории има. Като цяло фамилията ни е обвързана с този град.  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 11 747
В София, в студентско общежитие, баща ми с неговия съквартирант изпратили бележка на майка ми и нейната съквартирантка, с поздрав за Първа пролет и между другото молили за лекции. Бележката би трябвало все още да се пази в някой шакф, едва ли някой я е преместил, аз съм я виждала и чела години по- късно. Звучи много романтично, особено това със запазената бележка, а всъщност не бяха щастливи заедно.

# 34
  • Мнения: 4 841
Ученическа любов. Живеели са от двете страни на училището. Набори, с разлика по-малка от месец. Учили са заедно от първи клас. Първата им целувка е била между 9-ти и 10-ти клас на бригада. Първият секс - по време на полагаемата отпуска на баща ми от казармата. Оженили са се след дипломирането и на двамата. Разведоха се веднага след 1989-та. За времето на брака им, баща ми е изневерявал на майка ми над сто пъти (негови думи), а тя - нито веднъж (нейни думи). Бяха добри родители, отлични професионалисти, изявени общественици; бяха съмишленици и донякъде приятели, но много нещастни като интимна двойка.

След време аз учих в същото училище (основно) и дори имаше 2 учителки, които са преподавали и на тях, и на мен.

# 35
  • Мнения: X
Най-добрият приятел на майка ми я поканил на гости у леля си и чичо си в София. На гостито майка ми се запознава със сина им, първият братовчед на най-добрия си приятел или моят баща. После на сватбата най-добрият приятел им става кум.
След време, когато нещата между родителите ми вече не вървяха, майка ми все нареждаше ...."Иване, Иване, нямаше си друга работа, на гости у леля си да ме водиш, да се запозная с този нещастник!" Rolling Eyes

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Мама - млада учителка, висока, стройна, със зелени очи... и разбира се с много ухажори Simple Smile Имала "приятел", чиито родители били дошли да я искат. Същия този приятел, бил колега на татко. Един ден (в периода, в който майка ми трябвало да каже дали е съгласна да се омъжи), горкия човечец я запознава с татко, на гарата. Любов от пръв поглед! Това става в края на септември 1978. На Ивановден се сгодяват - мама бяга от къщи, защото дядо бил против - други я поискали първи, все пак. Баща ми се опълчва с репликата: "Другарю, любовта не е като Нармаг - няма там опашка с ред!" Joy И така - на Гергьовден вдигат сватба, а в първите дни на 1980 се ражда сестра ми Simple Smile Да са ми живи и здрави - през много трудности са минали, но още си казват с галени именца и не заспиват един без друг! Heart Eyes

# 37
  • на третия етаж
  • Мнения: 112
Още една ученическа любов. Били са съученици от 9 клас и пак оттогава  гаджета. Много популярна двойка в гимназията.  След това двамата студенти в София и още във втори курс се оженили. Аз съм студентско бебе, но от тримесечна възраст ме е поела маминка /майката на баща ми/ и леля ми. На 500 км от София Laughing
Интересното е, че докато майка е била бременна, баща ми й четял лекциите на глас и след това й обяснявал формулите по химия. Накрая тя отличничка, а той - с тройки и четворки.
Имаха прекрасен брак, докато татко почина внезапно на 57 години.
п.с. Баща ми беше инжинер - химик, а майка - фармацевт.

# 38
  • Мнения: 8 650
Малко като латино сериял. Майка ми има близначка (доста по-отракана), баща ми първо видял нея и я харесал. Като отишъл да я търси в квартирата леля ми е нямало и излязла майка ми,запозна ли се, започнали да си говорят и така се харесали....

# 39
  • Мнения: 1 127
Леля на майка ми и колежка на баща ми, решила да запознае баща ми със сестрата на майка ми/лека й пръст/ - била `мома за женене` по тогавашните разбирания. Отиват на гости у тях, но първо се появила майка ми на вратата, и баща ми `онемял`. Laughing Любов от пръв поглед, и така `преженила` сестра си, така до ден днешен, и в добро, и в `зло` - 40 години. Wink

# 40
  • Мнения: 11 990
Много мили истории.

Вечеринка...казарма...студенска бригада...бележка...влак...почивна станция...,думи, наситени с романтика в темата, но и навяващи носталгия...

Чудя се как ли ще се запознаят с половинките си децата ни и много се надявам да не е все по интернет.

# 41
  • Мнения: 7 325
Точно как са се запознали незнам, тя е била студентка, той красавец ( по нейни думи ), но са се оженили тихомълком. Имало е сватба - рокля, ресторант, гости както си му е реда, но ... родителите им не присъствали. Уведомили ги след събитието.
30 години след това аз направих същото  Mr. Green

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На една спирка на ГТ. Тогава баща ми го е играл малко в ролята на "професионален натъпквач" (като в японското метро) и майка ми насмалко да му се разкрещи. Но си затрайва.
И само няколко дни след това, майка ми, млада мед. работничка с касинка и бяла престилка бива запозната официално с племенника на нейния началник, който се оказва нахалника от ГТ. Това началство им става кум.
Сконфузно запознанство, малко в стил калифорнийски филм.
Женят се за месеци познанство и се пръква брат ми. Другият месец ще честват 41г. брак. Амин  Hug

# 43
  • Мнения: 24
Запознават се на един рожден ден. Майка ми е била сгодена. Годеникът й много е настоявал да отидат на въпросния купон, но мама била болна и не искала да излиза. След дълги увещания годеникът е успял да я заведе на купона /за което по-късно мого ще съжалява.../.Баща ми също е присъствал и като видял мама веднага решил, че тя е жената на неговия живот и три месеца по-късно вече били женени. На 16.01.2011г отпразнувзаха тридесет и седмата си година заедно. Да са ми живи и здрави.

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много хубава тема.  Hug
Майка ми е била студентка в Художествената академия, а нейна приятелка и състудентка е била гадже с баща ми, млад художник с един брак вече зад гърба си.  
Запознала ги приятелката.  Laughing
Оженили се няколко месеца по-късно, родителите им не знаели. Майка ми се обадила по телефона до Бургас, за да им каже.  Laughing
Девет месеца по-късно се явила моя милост на бял свят, след това още две милости.  Party
П.П. Ние, трите милости, винаги сме смятали, че приятелката леко се е отървала.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт