Прием на първокласници 2011 година в лицея в Горна Баня

  • 25 957
  • 284
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5
Другите задачи не си ги спомня.
И все пак сме доволни. Подготвяхме се сами по 3-те книжки, закупени от НУКК.
Според мен всичко зависи от психологическта зрялост на детето и възможността му да се концентрира.
При нас концентрацията липсва, що се отнася до решаване на тестове, които не му харесват. Прибързва и лесно се предава.
Радвам се, че всички деца влязоха, без да плачат и нямаше отказали се.

Най-жалкото е, че всички деца заслужават да се обучават в условията, които предоставя НУКК като база и екип преподаватели.
Много заложби се разкриват именно при такива условия-повече часове за творчество, спорт и подобни дейности.

# 121
  • Мнения: 2 037
Момичета, имате ли снимани задачите? Изкараха ли ги отвън? Ако ги има някой, би ли ги показал?  bouquet

# 122
  • Мнения: 5
казаха, че ще публикуват задачите след 26 май 2011.

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Аз се радвам, че изобщо влязохме през стената от родители, въпреки че бяхме от последните групи.  Twisted Evil
И най-вече, че излязохме с усмивка и подскачайки, щото си беше психо-експеримент.

# 124
  • Мнения: 2 037
Благодаря ви, желая успех на дечицата!

# 125
  • Мнения: 2 359
  Открих някаква тетрадка с тестове, някой иска ли да му я дам да си я ксерокопира?

# 126
  • Мнения: 112
  Открих някаква тетрадка с тестове, някой иска ли да му я дам да си я ксерокопира?
Да, супер

# 127
  • София
  • Мнения: 1 905
Хапка, може ли и на мен?

# 128
  • София
  • Мнения: 384
Хапка, може ли и на мен?,
Предварително благодаря и успех на всички кандидатстващи.
Ние засега само се занимаваме по тетрадките.

# 129
  • Мнения: 2 359
  С удоволствие ще ви я дам, само че не може ли да се разберем за един ден? За утре се разбрах да я дам на една жена, но утре е почивен ден, не знам дали ще намерим работещ ксерокс. Тя ще ми я върне в сряда. Ако искате да рискуваме утре, ако не в четвъртък?

# 130
  • София
  • Мнения: 1 905
Хапка, аз съм ОК и за утре и за четвъртък. Само ми кажи къде да дойда. Simple Smile Ако искаш ми пусни координати на лични и аз ще ти звънна.

# 131
  • Мнения: 5
Момичета, тетрадката с тестовете може ли някоя от вас да се ангажира и да я преснима? Мисля, че ще бъде полезно за всички. Предварително благодаря.

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Най-жалкото е, че всички деца заслужават да се обучават в условията, които предоставя НУКК като база и екип преподаватели.Много заложби се разкриват именно при такива условия-повече часове за творчество, спорт и подобни дейности.


Можеш ли да кажеш нещо повече за преподавателите - защо са по-специални от тези в други училища? Аз не съм ги разучавала, но сега като им пуснах един Гугъл сърч, не излезе нищо (за тези в начален курс), от горните има няколко автори на учебници...

# 133
  • София
  • Мнения: 625



Шунка
Според дъщеря ми имало:
задачата с гласните звуци
лабиринт
задачата с кръгчетата
да се преброят стените на куб
да се броят птици
да се броят триъгълници
да се нарисуват 2 или 4 (???) триъгълника в пирамида
да се открият разликите в картинки

Каза, че нямало судоку - това й беше най-трудно вкъщи, та беше доволна Wink
Има ли вариант да са давали различни тестове на различни групи, защото моя син ми твърди,че никъде не е ставало въпрос за пирамиди и триъгълници, а ми нарисува задача, в която има четири правоъгълника с по две различни геометрични фигури. Трябвало е да допълни квадратите с липсващите фигури.....

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
По-скоро или аз не съм разбрала, или тя не ми е обяснила като хората. Но в момента не е вкъщи и няма как да я питам. Вашата версия ми звучи по-достоверно.
Най-добре да изчакаме да покажат задачите, като гледам всяко дете различни работи разказва.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт