БъдеЩи и настояЩи мами и татковци в Испания

  • 6 434
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
оф де да знам май няма да работя пове4е - толкова 1 месец - така ми е било писано сигурно . да търся 4овек .. то да не е това ку4е или коте .. не я давам трябва много да ми е доверен 4овека .. пък такива свободни хора не познавам . кофти трътка  Simple Smile
аз пък хи4 ме няма по мазотенето - в последните 2 години съм се гримирала 3-4 пъти сигурно . всъщност след като родих нито се гримирам , обиците си още не съм сложила .. някакси се занемарих като 4е ли ..добре 4е взех да се осъзнавам (малко късно ..но все пак Simple Smile ). ами не говоря за тези магазини щот даже не съм ги виждала .. немаме си бре ..така е то ..Бенидорм като е хубав и уреден град ... вси4ко си имате .. късметлиика  ... бай ти Ники на Убаво място те е завел  Wink

# 16
  • Мнения: 1 246
За Карефура -наистина цените са изгодни,и преди като гледахме колички,легла...играчките също.Сега се чудим какво да й донесе дядо Коледа на Алисия Thinking
АНКЕ,и ние няма да имаме маскиран дядо Коледа,ами тя Алито едва ли ще запомни,и едва ли разбира що е то Коледа,другата година ще търсим.
ТЕЯ,ами препоръчай някое кремче ....уфффф и аз като Анка нещо съм се изоставила Embarassed Embarassed.
Не се сещам нищо друго...за сега. Hug

# 17
  • Мнения: 4 212
Бе то и аз не се гримирам от месеци, но кремове мяажа, нимой то така  Crossing Arms  Бари, какво да ти препоръ4ам, много зависи от типа кожа, всяка марка има кремове за суха,нормална и смесена кожа, отделно линия за 4уствителна. В рамките на наормалните цени са кремовете на Гарние и Ив роше и са леки. Аз мазни и тежки кремове не използвам защото имам мазна кожа. Ходя на по4истване редовно, което ме замисли за си запиша 4ас за кутис,мм много оби4ам  Hug Та Бари, има голям избор, тук има магазин и на Евън, доста нещ аи от там ползвам, също на Биодерм , Ви4и, Дов.....абе като ми хареста съставките и опаковката, купувам Mr. Green
Анке, булка, що не се уговорите за тая или тоя дето работиш да ходиш по друго време, когато мъжът ти е у дома. Thinking Идейка.

# 18
  • Мнения: 4 212
mevdu drugoto po farmaciite ima mnogo hubawa kozmetika, Klarins e ednata i o6te ma se nese6tam sega.

# 19
  • Мнения: 2 825
mevdu drugoto po farmaciite ima mnogo hubawa kozmetika, Klarins e ednata i o6te ma se nese6tam sega.

Тези и аз ги ползвам, наистина са хубави  Simple Smile
Много се радвам, че обсвдихте малко темата за играчките  Simple Smile , че аз нали още не се заглеждам по тези работи. В следващите 3 дена точно това ще правя... трябва да купя играчки за братовчедите, че милото се прибира в България. Давайте идеи за играчки за момиченце на 3 години, момченце на 5 и момиченце на 1 месец  Simple Smile Снощи влязох в един такъв магазин и луда станах... то толкова много играчки, чак свят ми се зави и нищо не можах да избера. Не трябва да са големи и тежки, за да могат да се съберат в куфара, ама и да не го напълнят  Wink  ..... май ще падне обикаляне.......

# 20
  • Мнения: 3 098
Клара,за бебето на 1 мес.можеш да купиш химнасио.Има голям избор,леко е не е обемисто,а има в много варианти от музикални до надуваеми.За мом4енцето има разни строители,камиони,които стават и на роботи,игри,то на тази възраст това ги интересува.А за моми4енцето,купи му от тези къЩи,или куклите с коне,коли,избора е богат.Миналата година купих на братов4едка ми къЩа с куклите и мебелите,нямаше по_Щастлива от нея Hug
Тея,права си.Аз съЩо купувам козметика само от аптеките,4е тука кожата ми се алергизира много и най_добре се влияе от хубавите марки.В България ходих на много добър дерматолог,правиха ми тест на кожата и сега знам какво да използвам Flutter

# 21
  • Мнения: 4 212
Моми4ета, поздравявам Ви с тази песен с пожелание за прекрасен ден  Hug  Heart Eyes

Bon Jovi, Have a nice day

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета добри еи тука копнах от "готварския" една интересна рецепта - 4е като ми се дояде .. ето ви я ..само да ите предложения как трябва да изглеждат и да се казват тези неща на испански - понеже аиде сирене синьо ще намеря ..ами другото " ньоки"?!

НЬОКИ СЪС СИНЬО СИРЕНЕ
(за 3-4 човека)

Продукти:
- около 300 г ньоки (може също фарфали, фузили, пенне - изобщо всякакви по-къдрави макарони с този калибър, по които сосът хубаво полепва)
- бучка синьо сирене около 200-250 г (обикновено използвам Паладин или Дорблу, защото се топят хубаво. Избягвайте по-сухите сирена)
- 1 с.л. олио
- една голяма и една малка кофички заквасена сметана (примерно Данон)
- 1-2 жълтъка (опция)
- пармиджано или настърган кашкавал за поръсване

Приготовление:

Ньоките се сваряват в леко подсолена вода и няколко капки олио или зехтин. Много важно е да останат "ал денте", т.е. добре сварени, но леко жилави. За италианците няма нищо по-гнусно от преварена паста. Не мога да не се съглася с тях.
ВНИМАНИЕ! Заради сиренето сосът става солен, така че внимавайте със солта в макароните. Може и да не слагате  изобщо.

В голям тефлонов тиган загрявам една лъжица олио. Добавям предварително натрошеното синьо сирене и с непрекъснато бъркане го стопявам, докато стане равномерна маса с клокочещи "островчета" благородна плесен. Добавам сметаната и бъркам докато поизври и се сгъсти. Жълтъците добавям накрая - те придават моментална завършена плътност на соса. Бъркам ги 30-ина секунди и свалям тигана от котлона. Много важно е да не се допусне никакво загаряне на соса.

От тук нататък имате две възможности:

можете директно да разпределите ньоките по чиниите и да ги залеете със соса

или

да ги сипете в тавичка, да ги объркате хуууууубаво със соса, да поръсите с пармиджано (на френски пармезан Smile) или с настърган кашкавал и да запечете леко на фурна.

Сервирайте с хубаво червено вино и съм убедена, че ще оберете
овациите.

# 23
  • Мнения: 4 212
Pasta italiana preparada con papas, harina de trigo, manteca, leche, huevo y queso rallado, dividida en trocitos, y que se cocina con distintos ingredientes.

виж какво пише за ньоки, интересни неща озна4ава, освен това описва как се приготвя.

noquis quiere decir muchas cosas, todas de corte absolutamente surrealista.
A saber:
1) Se denomina noqui a una pasta barata, sencilla, y mas bien estupida, que se ha transformado en un ritual gastronomico en todas las clases sociales.
2) Derivado del ritual, se denomina noqui a aquellos que, por no tener calificacion laboral se los ha reclutado masivamente en empleos estatales, a cambio de votos.
3) Por asociacion con forma y tamado, a los miembros masculinos diminutos.
Este es nuestro refinado tema del dia.
La palabra noqui esta derivada de la pronunciacion del vocablo de origen italiano "gnocchi"
noqui es una pasta muy sencilla, hecha con verduras o quesos livianos procesados (molidos, pisados, bien deshechos), huevo, harina y agua que, una vez mezcladas se amasan y se cortan en pequenos trocitos y luego se pasan por agua hirviendo con sal hasta que suben a la olla. Y esta es toda la receta, luego se sacan y se mezclan con salsas de todo tipo!

# 24
  • Мнения: 4 212

ей тъй на изглежда


рецепта

INGREDIENTES
1kg de papas cocinadas en agua
2 1/2 tazas de harina
1 cucharada de aceite
sal a gusto

PROCEDIMIENTO
- Cocinar las papas, sin pelar, en abundante agua hirviendo. De esta forma se cocinarаn en su propia humedad natural, y el purе serа un poco mаs fаcil de trabajar. Una vez cocinadas, pelar en caliente y hacerlas purе, preferiblemente con una purera para que resulte mаs suave y uniforme. Agregar la harina y el aceite, y mezclar hasta dejar una masa suave, sin amasar. Formar rollos del grosor de un dedo, cortar en trozos de unos 3cm de largo, pasar por los dientes de un tenedor para marcarlos y dejar secar en un lugar aireado, bien separados y enharinados, sobre un lienzo tambien enharinado.
Puede agregarse un huevo batido a la masa para asegurar su consistencia y evitar que se deshagan en el hervor, pero otras opiniones prefieren la masa sin huevo porque de ese modo queda mаs tierna.
Se cocinan en abundante agua hirviendo y con bastante sal. Deben dejarse caer en el agua hirviendo de a poco, cuando esten un tanto oreados. Los noquis se hunden cuando caen al agua y, cuando estan listos, suben a la superficie y quedan flotando, por lo que es necesario retirarlos de inmediato, con espumadera, y ponerlos a escurrir unos minutos en un colador.
Se colocan en una fuente de horno banada en salsa; una vez completada la capacidad de la fuente se cubren con mas salsa, se mezclan y se espolvorean con queso rallado. Van al horno unos minutos, para calentar solamente, y luego a la mesa.


Como esta masa, por sus ingredientes es muy suave, por lo general se acompana con salsas tambien suaves y poco condimentadas. Una de las formas mas usuales de servirlos es con salsa blanca y queso, gratinados al horno.

# 25
  • Мнения: 2 825

Потекоха ми лигите  Wink
супер вкусно изглежда Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 212
ровя се аз кат кокошка и намерих 4е има сайт на у4лището на Ванина, 4е да го видя как изглежда отвътре, не пускат ина4е, само съм виждала вътре входа с една от канцелариите. Най ме кефи "контрол де алумнос"  hahaha  Crossing Arms  Mr. Green нема в лево нема  в десно  Peace

което е написано на валенсиано после го има и на кастейано.
http://www.benidormytu.com/benidorm/educacion/instituto/instituto.htm#calendario

# 27
  • Мнения: 3 098
И аз се рових да търся сайт на у4илиЩето,което ми харесва за Ани,но не намерих. Thinking Оба4е влизах вътре до секретарката на у4илиЩето Peace ,да я питам кога мога да подам молба,на каква възраст то4но тръгват.Ще ходя май месец,да подавам молба и се надявам да я приемат в това у4илиЩе Praynig

# 28
  • Мнения: 4 212
дай името на у4илището и аз да поровя, може пък да излезе нещо, понеже в на4алото на годината нищо не нанмерих за у4илището на Цви4ката, пък на, сега има.
Марибел, я ми кажи от каква възраст приемат във у4илището ви. Тук имам приятелка испанка, нейното мом4енце юли месец навърши 2 годинки, но от септември го взеха, макара да приемат децата от 3 годишна възраст. Можело и по рано. Само 4е примерно ще по4не с английският от догодина мисля. На какъв режима са? Нали до 17 4аса и там ги хранят на обед.Колко е купона за храна на месец? Ей на, виж Ки4ка колко въпрос4ета зададе  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 098
Баси,къде ми отиде постинга newsm78 newsm78 newsm78
Ами Щом го няма по4вам наново Crazy
Ки4е,т.е.ТЕЯ  Joy у4илиЩето се казва "La Purissima" и е колехио консертадо Peace Казаха ми,4е трябва да има навършени 3 години и тогава Ще я приемат.А др.година септември Ани Ще бъде живот и здраве на 2г и 7 месеца.Малко няма да й стигне,но може да е за хубаво. Wink
Двете ми племенни4ки у4ат от две години там и са много доволни от комедора.Само 4е незнам колко плаЩа майка им,заЩото зависело от менЮто и тем подобни.
Такса се плаЩа 12 евро всеки месец,което е ниЩо и веднъж годишно застраховка на детето.Униформите им се купуват от Корт Инглес,трудни са за гладене,ама... Tired
Дисциплината е желязна,у4ене имат много,това ме амбицира да я запиша там Flutter
Отна4ало през септември са от 9.00 до 14.00,а след това от 9.00 до 17.00 4аса.Ако искаш има и извънкласни занимания_спорт,музика,танци,каквото го вле4е детето.
Имат автобус,който едната му спирка е то4но пред нас,но аз Ще я карам,така предпо4итам.
А това у4илиЩе,като търся инфо в нета,все ми излизат някакви църкви,базилики,но ниЩо по въпроса ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт