Debela li sum

  • 3 952
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 38 628
Mili mami
az sum 20 sedmica /vse ne moga da si sloja lenti4ka/ i sum ka4ila to4no 10 kg Close . Mislq si 4e poneje mi ostavat oshte 20 sedmici nakraq shte po4na da se turkalqm.  Confused A v krakata i rucete sum si sushtata no sum napravila strashni cici i korem4e. Dieta li da pazq, uprajneniq li da pravq... i az ne znam. a vie kak ste?

# 1
  • Мнения: 3 379
Аз не ти препоръчвам диети, а колкото до упражненията - прави ако искаш, но леки и специално за бременни. Не се натоварвай, защото може да си навлечеш беля. За яденето - не яж много тестено, сладко, солено. Пий само вода или натурални сокове (по-добре прясон изцедени или най-добре плодове), газираното помага за килцата.

Иначе аз качих към 24 кг - ужасно много, но 15 от тях свалих още на третата седмица след раждането (а хем родих секцио). Сега имам още 9 кг, но не се притеснявам, защото виждам как много бавно, но сигурно, се топят.

Във всеки случай не е добре да качваш много кг, особено ако си по-пълничка по принцип. Има опасност от прееклампсия и високо кръвно налягане.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 681
Спокойно, аз съм в 22 седмица и съм с почти 10 кг отгоре, но това не ме притеснява. С първото си дете качих 21 кг за цялата бременност при положение, че в нормално състояние съм 45-46 кг и 158 висока. Сега по-важно е да мислиш за детенце, а не за килограми. Хапвай си и не се притеснявай.

# 3
Цитат на: dilqnka
Mili mami
az sum 20 sedmica /vse ne moga da si sloja lenti4ka/ i sum ka4ila to4no 10 kg Close . Mislq si 4e poneje mi ostavat oshte 20 sedmici nakraq shte po4na da se turkalqm.  Confused A v krakata i rucete sum si sushtata no sum napravila strashni cici i korem4e. Dieta li da pazq, uprajneniq li da pravq... i az ne znam. a vie kak ste?

Честно казано постинга ти ме накара да се усмихна Embarassed  Grinning .Хич не си "дебела" и при това ти сама казваш, че само на гърди и коремче си нарастнала Wink  Simple Smile . на мене 10 кг не ми се виждат много ама и аз си ги сравнявам с моите 40 дето качих Embarassed  Neutral Face .
За това в никакъв случай не ти препоръчвам диета. SZA ти е дала насоки с какво да се храниш и поиш Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 402
Mila Dilqanka,

organizma si znae rabota .... naistina e vajno da ne priemash v golemi kolichestva sladko, testeni izdelia i gazirano. Sega na pazara ima ujasno mnogo zelenchutzi i plodove - probvai da zamestish niakoe ot yadenetata s plod ili zelenchuk Simple Smile
Uspeh ....

# 5
  • София
  • Мнения: 38 628
Blagodaria na vsi4ki . A az ve4e probvam s plodove.

# 6
Цитат на: dilqnka
...vse ne moga da si sloja lenti4ka/

Адреса на лентичката ти е верен, само го премести в Профила си там където пише Подпис:
Това е текстови блок, който може да бъде прикачан в края на съобщенията, които пускате. Има ограничение от 255 символа

. В момента ти си го поставила на мястото, където пише
Динамична Картинка:
Въведете URL, от където Картинката ще се зарежда директно.

# 7
  • Мнения: 596
Аз също съм 10 кг отгоре. Много ми се искаше за цялата бременност да кача не повече от 12 кг, но.... няма да стане!

# 8
  • Мнения: 1 120
В никакакъв случай не мисли за диети-хапвай си каквото ти се иска и мисли за бебенцето си.Аз през втората си бременост наддадох 20 кг. При самото раждане свалих 7кг. Днес моето съкровище стана на 11 дена ,а аз всеки ден свалям по 1 кг.Надявам се,че скоро ще си възвърна формата.Препоръчвам ти повече движения и разходки-минимум по 1 час на ден Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 153
Цитат на: dilqnka
Mili mami
az sum 20 sedmica /vse ne moga da si sloja lenti4ka/ i sum ka4ila to4no 10 kg Close . Mislq si 4e poneje mi ostavat oshte 20 sedmici nakraq shte po4na da se turkalqm.  Confused A v krakata i rucete sum si sushtata no sum napravila strashni cici i korem4e. Dieta li da pazq, uprajneniq li da pravq... i az ne znam. a vie kak ste?


Въобще не се притеснявай:) Аз също се бях шашнала, защото в първите 4 месеца качих 11 кг. Shocked Направо полудях! Но след това 2 месеца качвах по кило на месец, а последните два месеца дори не съм мръднала-сега 20 дена преди да се яви бебчо съм точно 15 кг. отгоре, което смятам, че е повече от нормално:)
Знам, че при всеки е индивидуално, но в повечето случай или качваш повече в първите 3 мес. или в последните 3.
Живей си спокойно и не се кахъри-всичко е временно!

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 574
През първата бременност качих общо 12 кила, 6- до шестия месец и още 6 до деветия. Така от 57 бях станала 69. После доста трудничко ги свалих- без разни диети и упражнения по кило на месец. Кофтито е, че сега съм 30 г.с и съм 70 кила! Ужас, колко ли още ще кача.....но имам огромен апетит и непрекъснато си готвя разни неща...до като първия път изобщо не ми се измени апетита и се хранех къде, къде по- малко.....Абе килата да са ми проблема, нека всичко друго бъде наред!

# 11
  • Мнения: 3 200
Аз съм вече 20 отгоре, а имам още 10 седмици, не ми се мисли... Close

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък вече 30кг. съм качила, но не ми пука...вече

# 13
  • Мнения: 1 975
Цитат на: dilqnka
Mili mami
az sum 20 sedmica /vse ne moga da si sloja lenti4ka/ i sum ka4ila to4no 10 kg Close . Mislq si 4e poneje mi ostavat oshte 20 sedmici nakraq shte po4na da se turkalqm.  Confused A v krakata i rucete sum si sushtata no sum napravila strashni cici i korem4e. Dieta li da pazq, uprajneniq li da pravq... i az ne znam. a vie kak ste?


Ne se pritesnqvaj... predpolagam che zadurgash voda..... Xodi malko poveche pesha, i se ogranichavaj sus sladkoto i testenite izdeliq.. Wink
kusmet Stuck Out Tongue

# 14
  • Мнения: 3 200
Цитат на: secretgarden
Аз пък вече 30кг. съм качила, но не ми пука...вече


 Laughing  Laughing  Laughing
И аз ще съм така, дано и на мене не ми пука  Laughing

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В 9 месец се качват най-много.замисли се тогава какво ще правиш.Не слушай тез глупости че каквото ти се яде трябва да го ядеш.Изрично лекарите казват че не е хубаво да се качва повече от 15кг.И да ти се хапва нещо,нищо нямя да ти стане,ако не си го сложиш в устата,или си хапнеш колкото да усетиш вкуса му.замисли се и като родиш на какво ще приличаш и как ще се тормозиш.Аз през бременността се храня разделно,чувствам се много добре и до тук съм +11кг.Препоръчвам ти го, няма диети,няма глад.Успех!

# 16
  • Мнения: 317
Здравей и от мен! Послушай, biliana333 е права....Трябва да се подържат някакви норми , не може безразборно да се тъпчиш с какво ли не...и на мен докторите ми казаха , че повече от 15 кг не  е добре,,,Аз до тук съм  качила 10 кг...и се движа ежедневно...минимум 3 км...остават ми още месец и 20 дни...дано да удържа кг.до 12-15 ....

# 17
  • Мнения: 5 253
Аз за цялата бременност качих 16 кг,като последния месец преди да родя не качих нито кило  Simple Smile А всички ми казваха, че последния месец се качвало най-много  Imp А 10 кг не са много може повече и да не качиш,така че бъди спокойна  Wink
Леко бременеене  Laughing

# 18
  • Мнения: 192
и аз съм качила 12кг. до сега:( ,а исках до края да бадат 12,максимум 16 но....едва ли Confused

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък като разбрах, че съм бременна реших да си изживея бременността максимално естествено и да слушам единствено организма си.
Така от само себе си спрях цигарите, алкохола, кафето,газираното...Пия единствено трапезна вода( течност, за чието съществуване бях забравила преди това)...Просто организма ми си го поиска..
До седми месец изяждах по един шоколад на ден, че и повече и един ден лекарката  ми каза, че трябва да си хапвам сладко, защото кръвната ми захар е ниска.... Така останових, че и за шоколадите си имало причина. Вече не ми се яде сладко и не ям.
Моят съвет е да не се ограничаваш, сега е момента да се наслаждаваш на вкусните неща, още повече ако ти се хапват...
После спазвай диети и яж каквото си пожелаеш, но сега няма защо да си тормозиш организма като го лишаваш от необходими неща...
Аз като казвам, че съм качила 30кг.-сега съм 83кг на 169см. Не изглеждам чак толкова дебела, но може просто вече да съм свикнала с вида си Grinning
През цялата ми бременност до сега не съм изпила нито едно лекарсво с изключение на витамините и то не редовно....

# 20
Здравей и от мен. Аз съм с абсолютно същите ''оплаквания'' Simple Smile .
От самото начало гърдите ми станаха нечовешко големи Shocked ... да им се ненарадваш... Коремчето напоследък започна да расте. А иначе съм се наляла леко в баджунките, леко в дупето, леко и в ръчичките. Всичко на всичко- 10-11кг. И мога да ти кажа, че съм много по- привлекателна за мъжете от преди Wink .
Хич не се притеснявай и си хапвай от всичко. Не му е време за ограничения. А пък и движение ако прибавиш- супер ще си.
Аз бих ти препоръчала плуване- най-добрата гимнастика.
Поздрави

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз се нареждам в редичката на оплакващите се от същия "проблем" Sunglasses . На вчерашната ми консултация лекарката ми препоръча да огранича или напълно да спра консумацията на тестени изделия, защото кантарът отчете 10.5 кг в +  Sad .  Качила съм предимно в бюста и корема и изобщо не се чувствам дебела, но щом се налага- няма да хапвям теста. Преди да забременея бях луда маниячка на тема "здравословно хранене и диети" и над две години не бях хапвала хляб, но сега за съжаление единственото нещо, което наистина ми се "прияжда" са баници, питки и изобщо неща приготвени от бяло брашно Imp ...

# 22
  • София
  • Мнения: 38 628
mersi otnovo. mislq i az da spra testenite neshta. ina4e kato hodq po ulicite mujete me zaglejdat pove4e ot predi  Grinning  Stuck Out Tongue  Wink

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
dilqnka, бремеността ти, бебето в теб те прави по-красива. Това няма абсолютно нищо общо с това колко тежиш  Grinning Радваш се, че си бременна и това ти личи Grinning Ако ще и 50 кг да качиш пак ще си прекрасна и мъжете пак ще се заглеждат.

# 24
Цитат на: Katusha
На вчерашната ми консултация лекарката ми препоръча да огранича или напълно да спра консумацията на тестени изделия, защото кантарът отчете 10.5 кг в +  ...

Е аз затова не казах колко съм била преди това...хи-хи-хи Wink

# 25
  • Мнения: 2 323
hora,ako vi kaza za men 6te mi se smeete sigurno... Embarassed
az sam 12 sedmica i sam ka4ila 1 kilce,no se 4uvstvam poduta i korem4eto mi se vizda,kato preqla ili prepila ilglezdam. taka i se 4uvstvam. postoqnno moga da hapna ne6ti4ko,za6toto gadeneto mi popremina,no ot vsiako hapvane vse edno sam izqla slon
kazete mi,4e mai ste po s opit,normalno li e da se 4uvstvam taka i dali ot tova predstoq6to postoqnno hapvane 6te stana 100 kila... Neutral Face

# 26
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Янтра
Ако ще и 50 кг да качиш пак ще си прекрасна и мъжете пак ще се заглеждат.


мммда една 100 кг. жена е ОСОБЕНО привлекателна за мъжете.. била тя бременна или не  Rolling Eyes айде моля ви се.. стига се надлъгвахте..  Laughing

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И според мен го казват за собствено успокоение Neutral Face

# 28
  • Мнения: 1 704
Цитат на: biliana333
И според мен го казват за собствено успокоение Neutral Face


е какво има да се успокояват.. в случая говорим за бременеене, а не просто за дебелеене  Laughing килца се качват, спор няма.. ама тия са от хубавите Laughing а момичетата щом не им се радват и имат нужда от успокояване.. значи сами виждат, че са им в повече..
един съвет - вместо шоколад - яжте праскови и диня.. разделното хранене също не е лоша идея..
не е нужно да се качват 20, нито 30 кг. за да се роди едно здраво и хубаво бебе.. най-много да си докарате високо кръвно.. пък помислете и как ще ги сваляте после..

# 29
  • Мнения: 307
Мисля, 4е на корем4е и на гърди е е нормално да ка4иш кг.....аз например напълнях пове4е в самото на4ало, когато разбрах 4е съм бременна. Но това беше поскоро понеже реших 4е мога да се тъп4а като сам бременна.....нали цял живот все пазя фигура......и сега ми се падна да ям каквото си искам!! Но това беше само в на4алото....после се "успокоих" така да се каже. не мисля 4е има от какво да се притесняваш. Хубаво  е много да се разхождаш, това е най-добрата гимнастика сега.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Цитат на: dilqnka
mersi otnovo. mislq i az da spra testenite neshta. ina4e kato hodq po ulicite mujete me zaglejdat pove4e ot predi  Grinning  Stuck Out Tongue  Wink


Хе хе хе това за мъжете си е абсолютно вярно. И на мен ми се случва  Laughing Е, аз все пак внимавам какво хапвам....а иначе как ми се яде чипс, не е истина  Laughing

# 31
  • Мнения: 596
Цитат на: mia
Мисля, 4е на корем4е и на гърди е е нормално да ка4иш кг.....аз например напълнях пове4е в самото на4ало, когато разбрах 4е съм бременна.


И аз напълнях много в началото заради цигарите. Трябваше непрекъснато нещо да ям, за да не запаля цигара. Но от 2 месеца вече съм се успокоила и рядко си позволявам да се понатъпча. Вече си ям съвсем като нормален човек и смятам така да продължавам. Магс е напълно права, че не е нужно да се качват толкова много кг. Докторката ми също много строго следи колко качвам и ми прави забележки.

# 32
  • Мнения: 7 837
И аз мисля, че понапълнях заради цигарите. Постоянно дъвчех нещо. Последния месец апетитът ми спадна и засега съм +7 кг.
Усещам как няма да ги задържа дълго, защото отскоро се будя нощем със стържещ стомах. Сигурно идва ред на вълчия глад

Как се преборвате с нощното похапване?

# 33
  • Мнения: 97
И аз да се включа към тази темичка Grinning
Аз по принцип обичам да си похапвам (но съм си с нормално телосложение), но откакто забременях изобщо не се чуствам като преди.От началото на втория месец досега ми е лошо и яденето не е удоволствието, което беше, може би и това е причината да кача само 10кг до средата на деветия. Имам още малко до края,но едва ли ще се променя значително.
Доколкото знам обаче наистина не е хубаво да се качват прекалено много килограми,както и не е препоръчително да ядем като за двама. Моят лекар ми препоръча да ям повече млечни продукти, поне 100гр месо на ден, плодове, зеленчуци, веднъж седмично риба и дробчета, както и да пия много течности. От сладкото няма смисъл,макар че аз обичам да си го хапвам-за съжаление то ни се лепи на нас, а не на бебчето.
Успех мамчета  261uu

# 34
  • Мнения: 596
Casey, мисля, че трябва да се пребориш с похапването през нощта. Тогава се качват най-много килца.

# 35
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Silviya
Casey, мисля, че трябва да се пребориш с похапването през нощта. Тогава се качват най-много килца.


Абсолютно си права!
Снощи успях да залъжа глада с една ябълка, обаче не ми се мисли какво ме чака нататък

Желая на всички слънчев ден Simple Smile

# 36
Здравейте дебели и слаби мами! Laughing

Аз също имах планове за тази бременност да кача само 12 кг Rolling Eyes ,но не стана.До сега съм качила 12 кг.Но пък от предишната бременност помня,че бях качила към 16 кг.Лекарите веднага решиха,че нещо не ми е наред и се започнаха едни изследвания.Просто да не ви описвам.Оказа се ,че нищо ми няма. Simple Smile Със самото раждане бях свалила 10 кг.Останалите 6 се оказаха детска работа и до 1 месец заради домашни щуротии свалих не 6, а 10 кг.Слава богу ,че не ми се отрази на кърмата.Абе много се разприказвах,както и да е.Исках да кажа ,че всичко трябва да е умелено ,но и повече килца да се качат - няма нищо чак толкова  фатално. Grinning

# 37
  • Мнения: 717
e, и аз да си кажа, качила съм до тук 15 кг., в началото много се напрягах за килограмите, но сега....

# 38
  • София
  • Мнения: 38 628
Цитат на: Marina M
e, и аз да си кажа, качила съм до тук 15 кг., в началото много се напрягах за килограмите, но сега....


e marina ti si super v normite

# 39
  • Мнения: 181
Spokoino, nisto ti niama! Az do 6-tia mesec ka4ih okolo 14kg i ve4e se biah depresirala, stoto si misleh, 4e ste stana kato bu4va. Na vsi4koto otgore i ginekolojkata mi me kritikuvashe postoianno i me karashe da pazia dieti i da hodia na dulgi razhodki. Vupreki tova si ka4vah po 2kg+  na mesec i ne mojeh da se konstroliram. Po princip kazvat, 4e kilata se ka4vat osnovno v 8-ia i 9- tia mesec, no v moia slu4ai ne e taka, stoto az spriah da nadebeliavam to4no prez tezi dva meseca.  Kazvat susto, 4e e normalno pri edna bremennost da se ka4at mejdu 8 i 11kg, no tova se slu4va v mnooogo redki slu4ai. Vsi4ko e vupros na organizum. Ne se stresirai- ste vidish kak ste si vurnesh normalnoto teglo.

Pozdravi!

# 40
  • Мнения: 181
A, setih se oste nesto. Edin suvet kum bremennite- kogato vi se iade- iajte! Tova ne zna4i da se tup4ete, a da hapvate normalno. Tuk ginekolozite suvetvat da se iade po 5-6 pati na den, no v malki koli4estva, zastoto taka bebeto se zahranva po-zdravoslovno i osven tova maikite ne ka4vat mnogo kilogrami. V nikakuv slu4ai oba4e ne si zalugvaite glada i ne preska4aite zakuskata, obiada i ve4eriata, zasto vsi4ko se otraziava na deteto.

Общи условия

Активация на акаунт