Див Ямс и нарушен хормонален баланс

  • 107 396
  • 114
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
Здравейте!Някой пил ли е Див ямс и да се е мазал с крема Муун Райз!Аз сега се мажа с крема ,но бих искала да взема и Див ямс на капсули ,на 42 години се опитвам да предотвратя все още менопауза.

Прочети темата, подробно е описано приложението на добавката и нейното действие. Аз лично я препоръчвам, защото я пия отдавна и се чувствам отлично. Пия я точно поради предстояща настъпваща менопауза.

# 46
  • Мнения: 206
искам да попитам по каква схема се пие от кои ден от цикъла се почва ?

# 47
  • Мнения: 4 070
искам да попитам по каква схема се пие от кои ден от цикъла се почва ?
След като свърши цикъла, максимума е две на ден.
Смея да твърдя,че вече два пъти ми помогна и два пъти забременях след приема му.

# 48
  • Мнения: 206
искам да попитам по каква схема се пие от кои ден от цикъла се почва ?
След като свърши цикъла, максимума е две на ден.
Смея да твърдя,че вече два пъти ми помогна и два пъти забременях след приема му.
колко дни да го пия ? докато ми дойде следващия цикъл или ?също така забравих да кажа че вече 10 месеца се опитвам за забременея Cry

# 49
  • Мнения: 4 070
Обсъждали сме по-нагоре- от цикъл до цикъл. Пиеш го като ти свърши цикъла, спираш като ти започне пак. Може да ти отнеме време да ти регулира нивото на хормоните. Но въпроса е дали това е единствената причина да не забременяваш. Все пак се надявам, че си ходила на лекар.

# 50
  • Мнения: 206
да ходих казаха ми че имам малки кисти и имам липсва6та овулация и ми изписаха да пия Дуфастон но защо да го пия след като нямам овулация той се пие след такава доказана и затова реших да пробвам с Див  ям

# 51
  • София
  • Мнения: 35 948
да ходих казаха ми че имам малки кисти и имам липсва6та овулация и ми изписаха да пия Дуфастон но защо да го пия след като нямам овулация той се пие след такава доказана и затова реших да пробвам с Див  ям
Дуфастонът се према за да подпомогне текущия и следващия МЦ
Той подава сигнал на Хипофизата да синтезира / и в какви кол-ва/ ЛХ и ФСХ за следващия МЦ - за да има О. / най-простичко казано/

# 52
  • Мнения: 4 070
Аз като човек, който не е фен на излишното приемане на медикаменти, само ще ти кажа- пий дуфастон непременно. Мисля, че само див ямс няма да ти помогне, но знам ли. На колко си години? Аз първия път имах кисти и пих дуфастон, след него забременях. Но после двата пъти, когато пих див ямс не са ми установявали кисти- тогава със сигурност имах нарушен хормонален баланс.Единия път беше след спонтанен, а другия път беше след много дълго кърмене. Пий дуфастон, няма да сбъркаш.

# 53
  • Мнения: 206
на 20 години съм и аз ве4е се чудя какво да пия единия доктор ми казва не пии дуфастон с него няма да забременееш той пречи другия ми казва да го пия и аз не знам вече ooooh!

# 54
  • Мнения: 4 070
на 20 години съм и аз ве4е се чудя какво да пия единия доктор ми казва не пии дуфастон с него няма да забременееш той пречи другия ми казва да го пия и аз не знам вече ooooh!
Намери си един лекар на който имаш доверие. Намери си специалист- репродуктивна медицина. Все пак смятам, че е по- добре да пиеш дуфастон, уточнявам отново, че аз не приемам много медикаменти и никога не бих пила профилактично нещо, но съм била в твоето положение и точно дуфастона ми помогна.Ако искаш пробвай първо с див ям, но ако имаш кисти той не мисля, че ще ти помогне. Всъщност не знам дали не можеш да пиеш и двете.

# 55
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Препоръчаха ми го за хормонален дисбаланс, при мен се изразява в окосмяване на нетипчини места, по линия алба и т.н. Но моята опаковка е различна от показаната и е доста по-евтина.Но пише да се пие по 2-3 капсули два пъти дневно, т.е. приема е по-голям.Ето това е моето:
http://apteka.framar.bg/30023188/%D0%B4%D0%B8%D0%B2-%D1%8F%D0%BC … D1%82%D0%BD%D1%82
Някой знае ли дали е същото или трябва да си купя другото? Просто това успях да  намеря и не знаех, че има и друг вариант.

# 56
  • Мнения: 10
Здравейте,
и аз от месец пия Див ямс, пия си го всеки ден и сега много ме объркахте с тези прекъсванки по време на цикъл и не знам как да продължа Simple Smile . Който го пие с прекъсване по време на МЦ  може ли да каже от къде има тази информация и се чудя защо тогава не го пише на опаковките  newsm78
Или пък може би има разлика как да се приема според това за какво точно се пия .... знам ли Simple Smile
аз пия същия, който сте показали в началото на темата.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 948
Здравейте,
и аз от месец пия Див ямс, пия си го всеки ден и сега много ме объркахте с тези прекъсванки по време на цикъл и не знам как да продължа Simple Smile . Който го пие с прекъсване по време на МЦ  може ли да каже от къде има тази информация и се чудя защо тогава не го пише на опаковките  newsm78
Или пък може би има разлика как да се приема според това за какво точно се пия .... знам ли Simple Smile
аз пия същия, който сте показали в началото на темата.
Дивият ямс e растителен вариант на прогестините.
Когато се приема от жена в детеродна възраст, трябва да се приема от О. до М., защото, ако се приема преди О. може да я потисне
Когато е в премено и менопауза, от М до М - идеята е да противодейства на високите нива на естрогените
Това е най-общо казано

ПП. От Див ямс се произвежда Прогестогела, Дуфастона, Утрогестана

# 58
  • Мнения: 10
Аз съм на 28г. Тоест да го пия с прекъсване. Как точно ...

# 59
  • София
  • Мнения: 35 948
Аз съм на 28г. Тоест да го пия с прекъсване. Как точно ...
След О.

Общи условия

Активация на акаунт