Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 24 953
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 152
RikaRurika страшно много ти се радвам, че извеждаш бебето. Аз също знам, че стига да не вали или да е някаква страшна влага или мъгливо е хубаво да се ивежда да диша въздух. Било то и на 0градуса, че и по-малко. НО... мен ме мързи малко или пък ми е студено  Embarassed . Много ме е срам ама си седим в къщи при по студено време. А най-много ме е срам от това , че просто мога да си облека едно яке и да изляза на двора малко, няма нужда от обличане, оправяне... лесна работа е ама ... На балкона го извеждам, ама не е същото... а и той иска да се друса за да спи Simple Smile Нещо много се размързелувах през бременността и ми е най- добре в къщи. Надявам се скоро да става по-топличко, защото това определено ще си е стимул  Grinning

За пишката мерси за отговорите. Аз уж имам опит с баткото, аз му я " дърпах", дори още като го къпя понякога аз му я мия. Карам го и него за да се учи,но като бързам и аз се оправям Simple Smile Общо взето опит имам ама нали знаете - все се чуди човек, дали така дали иначе да направи:)

За дрешките имаме и гащеризони и к-кти. Е с такъв кеф купувах к-ктите, но сега обличам предимно гащеризончета. Просто ми е по-лесно и наистина като го вдигна всичко се набира нагоре и незнам той как се чувства,  но на мен ми е неудобно и само го премятам за да ги дърпам нагоре- надолу тези дрехи. Та сега чакам с нетърпение да почне да ходи, че да му обличам анцузи и разни неща от 2 част Simple Smile

# 151
  • Мнения: 1 006
 Simple Smile за пишката - никакъв опит и голям страх, затова съм делегирала тази работа на таткото Grinning
за дрешките    - расте със завидна скорост и скрина почти се изпразни...гащеризоните вече са ни къси, затова минах на две части   - ританки или анцузи с чорапогащник. Нямам търпение да се стопли и да го поразхвъралям малко. Mr. Green
Отчет от вчера - две ваксини, засега е ок, леко топъл, но с лепенките и с панадола се надявам да се разминем с мрънкането...
 bowuu иначе, на 2 месеца и 22 дена, човекът има завидното тегло от 7 кг и ръст  - 61 см Crazy

# 152
  • Мнения: 3
никид, по темата за кърменето навън съм супер "за" това нещо, макар че още не съм опитвала, това е толкова естествено и няма нищо притеснително. Тука ако знаете майките като кърмят по кафетата и ресторантите (нали забраниха пушенето от няколко години), дори не се опитват да го правят по-дискретно, а буквално си пльоскат цицата на масата и след това почват да нагласят бебето...  Joy

nelyto, за излизането навън изобщо недей да чакаш да е слънчево, за да излизате. Бебе не се извежда само когато има мъгла или много силен вятър. Аз и на -2 съм я изкарвала моята. Ако няма вирус, няма начин да се разболее бебето от студа навън като е добре завито. А и между другото бебета на кърма пък сувсем няма как да се разболеят, тя е възможно най-силната имунна защита. Давам пример със себе си, раждана съм в 3-та Градска и са ме заразили със стафилококи в родилния дом, но са се появили в 4тия ми месец чак, няколко дни след като майка ми е спряла да ме кърми и са ми правили операция, а след още 3 месеца и втора даже... Та идеята ми е смело да излизате с бебчо! Simple Smile

За мъжките майки, сега вярно че не съм пробвала аз да го направя (а с племенника ми можех да се науча), но само да ви кажа следното като се замислите мъжете боли ли ги като се дръпне кожичката надолу - не, изобщо. Нито пък със сигурност вас ви е страх да го правите това.  Grinning Същотото е и с малчовците, само дето е мини вариант още, изобщо не ги боли и мисля, че няма от какво да е страхувате като го правите! Simple Smile Hug

# 153
  • Германия
  • Мнения: 8 106
pepelyashka , благодаря ти, наистина не съм разбрала, че това е отговора за кърмаческата стачка.
Сега и аз имам въпрос - възможно ли е стачката да е в определени часове? Филип има подобно поведение, но само вечер, когато го храня в 21ч. Суче по 2 мин и спира....не иска да захапе  отново, започва да червенее и да реве....Успокоявам го, говоря му, галя го, но без особен успех!
От зор се принуждавам да му давам по 30мл адаптирано мляко, за да не остане гладен. Него го изяжда с кеф.
Нито една от изборените причини не е възможна при нас - нито рязко сменено меню, нито прах за пране, нито афти ......
За кърменето навън - засега няма шанс да ми се случи. Чувствам се малоумно да си вдигна блузата. В МОЛовете в кърмаческите стаи нямам проблем Но да седна на пейка в парка - никакъв шанс! Или поне засега

Мацки, аз като разнасям Филип го завивам в едно одеалце - така ми е по-компактен  Joy Затова не ме притеснява, че дрешките му се качват на ушите... Все пак се разнасяме из цялата къща, а примерно в коридора вероятно е 16 градуса, така че само по дрешки ще му бъде студено

С пишлето сме до никъде....Мъжът ми се опитва нещо да прави, но и него го е страх и нямаме никакъв успех
Хмм, а възможно ли е по-скоро да е преуморен и да недоволства, че хем му се спи, но не може да заспи? Колко време спинка през деня? Имате ли си някакъв вечерен ритуал преди приспиването?

# 154
  • Мнения: 0
Момичета , моята СВЕКЪРВА , не искам да и слагам оперделения , не си е свършила добре работата със съпруга ми - в резултат от лежене по цял ден като бебенце, главата му отзад е сплескана  , останал му е комплекс за цял живот , а тя доволно ми е обяснявала , колко кротко бебе бил той и с часове го оставяла сам , даже и на двора на слънце го забравяла по цял ден и нищо не му ставало  ooooh! НЕ знам , за пишката също , изобщо нищо не е правила и с мъжа ми имахме толкова проблеми , постянно се цепваше , ходи даже на лекар и му казаха , че като малък е трябвало да му я придърпват и го посъветваха да си направи опреция СЕГА , но му казаха , че поне месец , два ще го боли доста..а както знаете за мъжете кое е най - чувствителното място , той тотално отхвърли тази идея и просто внимаваме повече в секса.Така че , аз имам лошия и пример , било и е по -важно да си посреща гости едно време и да се конти , а съпруга ми й е 3то дете и явно го е давала през просото..за това много държа сега да направим точно каквото трябва, за да няма един ден моето момченце проблемите на татко си  Naughty

# 155
  • Мнения: 276
Здравейте,
въпреки мрачното време, ние направихме една разходка за час и половина. Много добре ми се отразява, срещам доста познати хора по улиците и наваксвам със социалните контакти.  Mr. Green

При нас също се случва на вечерното кърмене след къпане да плаче и да не иска за захапе гърдата. Отдавам го на това, че по това време обикновено са коликите и се свива от болка. В такъв случай на помощ идва сешоара. Пускам го и започваме да се храним.  Wink

За кърменето навън - нямам нищо против да го прави друг, но аз не бих се чувствала комфортно и спокойна. Затова винаги се съобразявам с часовете за кърмене, в краен случай ще я нахраня в колата.  Peace

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 529
За мъжките майки, сега вярно че не съм пробвала аз да го направя (а с племенника ми можех да се науча), но само да ви кажа следното като се замислите мъжете боли ли ги като се дръпне кожичката надолу - не, изобщо. Нито пък със сигурност вас ви е страх да го правите това.  Grinning Същотото е и с малчовците, само дето е мини вариант още, изобщо не ги боли и мисля, че няма от какво да е страхувате като го правите! Simple Smile Hug
Е, как така? Боли си ги и още как, нарича се физиологична фимоза  Cry
Тук намерих статийка, сега ще чета  Thinking
То ако беше като при татковците, нямаше да го обсъждаме  Mr. Green

# 157
  • София
  • Мнения: 404
здравейте,

Точно поради същите причини описани от 7/8 и Анич аз държа да му я придърпвам пишката. Таткото не можел бля-бля, е аз пък мога и го правя. Показа ми педиатърката и всяка вечер го правя както го е описала 7/8.

# 158
  • Мнения: 37
   


И една почерпка от мен! Днес вече минавам в графата от 31-35 години Grinning Това хич не ме радва, но пък нали е важното на колко се чувстваш Mr. Green

Приятен ден на всички!

# 159
  • Германия
  • Мнения: 8 106
B_NADI, бъди честита и обичана! Важното е да останеш млада духом   bouquet

# 160
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
B_NADI Честит рожден ден. Да си жива и зрава и много щастлива.   bouquet
Като чета, че извеждате бебчетата и сега в студеното време се замислих, че аз чакам да е слънце  и тогава да излизам. Хем искам да калявам детето хем си стоя в къщи. В тази връзка пускам обява  Joy "Има ли мами в района на Младост 1, Дървеница и околията да излизаме  заедно, че сама ми е скучно да обикаля по дупките из квартала. Желателно е да са ентусиасти и с желание да ходим и до мола, който ни е наблизо. Да споделяме тревоги и затруднения из Софийските улици заедно  Joy"

# 161
  • Мнения: 3
Катёнок, може, може, съжалявам за невежеството в такъв случай. Simple Smile  То нали знаеш, че всичко отстрани изглежда лесно..  Laughing

# 162
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604

B_NADI, честит рожден ден,много радости ти желая.
За излизането на вън,и моя мъж не ми дава,но не е само той,всички скачат отгоре ми,че щяла съм да разболея  бебето.
За писъците и неспокойството,и моята беше така,като ви писах,че е била урочасана.
А да ви се похваля,все по- големи ни стават нощните паузи.
Снощи в 1:30 ъ кърмих и си легнахме,събуди се чааак сутринта в 9,сука и после след половин часови усмивки отново заспа до 13:30.сега отново заспа.

# 163
  • Мнения: 3 647
B_NADI , честит Рожден ден! Много здраве, щастие и късмет и най-послушното бебе Simple Smile   Hug Hug Hug

Мерси на всички майчета за загрижеността към моя Филип  Hug Hug Hug Май взехме да се оправяме вече не е толкова нервен. Днес цял ден спи може  би си наваксва съня сега. След като бях яхнала метлата 2-3 дена и вчера чистих всичко със спирт попаднахме с "мъжо" на следното:
http://www.biberonbg.com/info/vaksini.htm
Та може и от ваксината да сме на този хал - не знам вече и аз.

За пишлето  на нас педиатъра ни каза да него бутаме до 6тия месец  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Danili , гласувах за твоята принцеса в конкурса за най-сладка бебешка муцунка или нещо такова Simple Smile  До сега се чудех от къде ми е познато това бебоче Simple Smile Simple Smile

За рахождането на бебоците когато естудено  съм За Wink  Както е казала Катето, не навсякъде имат лукса да имат  5-6 по топли месеца.  Simple Smile Аз за сега не мога да се организирам а и няма с кого да излизам на разходки а и кварталът ни е един ....

# 164
  • Мнения: 1 002
B_NADI, честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и обичана!
Ние сме навън всеки ден, като ни спира единствено силен вятър, мъгла или валеж. Тук, в Благоевград, по принцип рядко температурите са толкова ниски, че да ме изплашат. Мъжът ми ме подкрепя за ежедневните разходки. Съобразявам се с режима на детето, т.к. аз навън не кърмя.
По отношение на дрешките: носим само гащеризончета засега, т.к. са ми най-удобни. Даже и пижамките ни са вече целички, а не в две части. Това е удобно и на мен и на беба.
Ноктите режа с ножичка на Bebe Confort.

Общи условия

Активация на акаунт