Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Подписах и аз, макар че за нас е рано да мислим за у-ще след 4. клас. Децата трябва да имат избор. А колкото до болните амбиции на родителите, как да забраним насилственото учене на цигулка? Няма как, защото ако не се развива музикалния талант, след 7.клас вече ще е късно... Но така е и с математиката...

# 451
  • Мнения: 623
Не мислите ли, че все пак и МГ трябва да изкажат становище, ние дори не знаем  какво мислят по въпроса. Може би и учителите, чрез техни организации могат да бъдат подкрепени, все пак и те имат какво да губят.
 За СМГ знам, че имат съвет сряда.

# 452
  • Мнения: 939
Нещо, което можем да използваме в писмото и приложенията:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4500992

"Президентът Росен Плевнелиев изпрати поздравителен адрес до ученици от Софийската, Пловдивската и Варненската математически гимназии, за изключително силното им представяне на Международната олимпиада по математика, информатика и физика в Казахстан, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Възпитаниците на математическите гимназии спечелиха общо 17 отличия – 4 златни, 9 сребърни и 4 бронзови. Президентът Плевнелиев заявява в писмото си, че спечелените медали от отборите на трите математически гимназии затвърждават по категоричен начин водещото място на българските ученици в полето на точните науки."

(поне е сигурно, че е от тази година  Joy)

# 453
  • Мнения: 1 479
Координаторите да направят списък на градовете където има МГ, като за всеки град да има поне по 2 координаторки които да направят местна мрежа като обходят съответните у-ща и запознаят родителите с проблема. Могат да дадат и линка на БГ Мама. Ако има възможност да се направят по места родителско-учителски комитети против промяната.

# 454
  • Мнения: 434
 Аз пак призовавам-свържете се максимално бързо с ПМГ и МГ по места и искаите справка за постижения и награди,за да може писмото и петицията да бъдат пуснати максимално бързо до съответните институции,защото проектозакона е в доста напреднал етап.Мисля,че никое ПМГ или МГ,няма да откаже да даде такава информация!!!
 Търсете подкрепа от различните родителски асоциации и комитети.Аз  писах на 2 ,но още нямам отговор.
 И пак-ако някой желае да комуникира с медиите,моля да каже.

# 455
  • Мнения: 939
Na_Vesi_Pateto потвърди, че ще има грижата за връзки с медиите. Той подготвя материалите.

Предала съм му информацията за СМГ (постижения, резултати от НВО, колко от медалистите са ученици в гимназията от 5-ти клас).

За Габрово - Дидева каза, че събира и ще изпрати каквото намери.
За Монтана - доколкото разбрах, sunflower111?

Кой ще се ангажира за Варна, Бургас, Пловдив, Ямбол, Стара Загора, Плевен, Шумен и т.н.? Не е трудно - просто ровене в нета, като аз се ограничих само за медали от национални олимпиади и международни състезания от 2010 и 2011 и съответно за тези деца търсех резултати от годините, в които са били 5, 6, 7-ми клас, за да видя в кое училище са били.

# 456
  • Мнения: 8 567
Нещо, което можем да използваме в писмото и приложенията:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4500992

"Президентът Росен Плевнелиев изпрати поздравителен адрес до ученици от Софийската, Пловдивската и Варненската математически гимназии, за изключително силното им представяне на Международната олимпиада по математика, информатика и физика в Казахстан, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Възпитаниците на математическите гимназии спечелиха общо 17 отличия – 4 златни, 9 сребърни и 4 бронзови. Президентът Плевнелиев заявява в писмото си, че спечелените медали от отборите на трите математически гимназии затвърждават по категоричен начин водещото място на българските ученици в полето на точните науки."

(поне е сигурно, че е от тази година  Joy)

 rotfImbo

Но пък отдавна е бил подложен на обществено обсъждане законът, участвали са над 50 Shocked ........... ромски организации.

http://etnosi.wordpress.com/2010/06/08/%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%81% … 1%82%D0%B8%D1%80/

# 457
  • Мнения: 434
[



За Монтана - доколкото разбрах, sunflower111?


Тъй вярно!Ще се опитам да взема някаква информация и за Враца,но не мога да гарантирам ,че ще успея-ако има някой там-да каже!

# 458
  • Мнения: 939
Тъй вярно!Ще се опитам да взема някаква информация и за Враца,но не мога да гарантирам ,че ще успея-ако има някой там-да каже!

 Joy

Sorry, ако съм прозвучала така Simple Smile

# 459
  • Мнения: 668
Значи това е ромска интегация - като не могат те да са на нашето ниво - ние да паднем на тяхното

# 460
  • Мнения: 434
Как ?Аз се пошегувах Wink Grinning Grinning Grinning

# 461
  • Мнения: 668
може и да си се шегувала, но на мен ми е странно колко представители на засегнатите гимназии, са присъствали или достъп имат само ромските организации

# 462
  • Мнения: 1 176
И в АБВ имаме агенти http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=108127

"Колеги, от време на време тук и там се споменава за успехите на нашите математици на световните олимпиади по математика и информатика Не, че българските деца са най-добрите по математика де, но определено са достойни конкуренти на китайци и други азиатци, а често даже ги бият. Въпреки, че азиатците подбират измежду милиони деца, влагат милиони за подготовка, а самата подготовка прилича на военен лагер. У нас обаче пари - йок, държавна подкрепа - йок, милиони деца - йок.... И какво тогава е единственото нещо, което помага на децата с талант да го развият? Ами един дребен факт - доказано е, че математическото мислене се формира от сравнително ранна възраст и най-добре е специализирана подготовка за децата с математически талант да започне след края на основния курс (4 клас). Респективно математическите гимназии в цяла България имаха прием след 4 клас. С времето тази практика е дала добри плодове не само с оглед на медали и купи, а и с може би най-доброто държавно образование между 5 и 7 клас. "

# 463
  • Мнения: 939
Още материали от медиите, които можем да използваме:

http://www.webcafe.bg/id_1171422872/slide_3_Uvajavanite_balgarski_uchiteli

"Да спомена и конкретния повод за посещението на чехите. Учители - математици, те работеха по проект на тяхното министерство, което планира да въведе профилиран прием от 5. клас в математически гимназии. А това е практика, в която ние имаме опит и високи постижения. Затова те се интересуваха от организацията на обучението и учебните планове и се срещаха с директори, учители и ученици от математически гимназии.

Обаче новият проектозакон, както става ясно в чл. 141 ал. 3 т.1 , изключва ранното математическо профилиране. Защо, след като учебните резултати са безспорни и  интересът към този вид обучение нараства?

"Важността на ранното обучение по математика е като 7-годишното възпитание" - казва наш колега, - "трудно може да се навакса". И като закрием сега тези паралелки, дали след 20 години няма на свой ред да отидем да разгледаме чешките математически гимназии..."

# 464
  • Мнения: 264
Разпространявам активно петицията в нета.
Радвам се,че има организирани мами /и някой татко Wink/
 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт