За Флоренция, конкретни въпроси

  • 79 498
  • 442
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Цената от 150 евро (без багаж) и 200 евро (с багаж-1 бр.32 кг.) е крайна, включени са летищни такси. Отделно ви е на 3-мата ръчния багаж. Мед. застраховка е супер евтина, няма да е повече от 15-20 евро за тримата.

Не се притеснявай, ще се оправиш, то в чужбина е доста по-лесно, отколкото у нас (пък за чужденците в България не знам  Mr. Green).

Обаче, ако решите, според мен трябва незабавно да купите билети и да запазите хотел. Цените днес може да нямат нищо общо с тези утре. Месец Май е много желан месец за туризъм.

# 16
  • Мнения: 11 959
B&B Aramis изглежда много кокетно.
Но как да бъда сигурна, че резервираната от нас стая ще е с баня?Доколкото разбирам има и такива без баня.Моля за извинение, ако пиша глупост, но така ги разбрах условията.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Този хотел го дадох примерно, не съм се задълбавала, просто беше в челната класация с много добър рейтинг и цена. Той разполага със стаи със и без баня, но ти още при резервацията ще посочиш каква стая резервираш, ще платиш и ще бъдеш настанена в такава. Разгледай дали въобще ти отговаря на изискванията за местоположение и мн. други неща. В букинг е на български, така че потърси - има доста хотели и можеш да си ги наредиш по различни критерии - цена, местоположение, отдалеченост от някое място, рейтинг на туристите.... Има тема за букинг малко по-долу в подфорума.
http://www.booking.com/searchresults.html?city=-117543&ssne= … amp;clear_group=1 - над 400 хотела ми предлага за Флоренция. Слагаш твоите дати, възрастни и деца и търсиш  Peace

# 18
# 19
  • Мнения: 11 959
Да кажа докъде стигнахме.Нашата работа  стана малко като купихме си копче и му пришихме балтон, още не сме го пришили, де, но натам отива работата.

След като благодарение на момичетата тук/ още веднъж много благодаря за отзивчивостта им / си направихме съответните сметки и поразгледахме/ засега не подробно/ възможностите за резервация, умувахме, умувахме, решихме, че е много по- изгодно да си организираме сами екскурзията, ако и да имаме някои притеснения.И така тази сутрин взехме решение/ с оглед удобните полети/ да си резервираме 7 нощувки за Флоренция.Мислим, по най-бързия начин да го направим, поне билетите за полети.

Сега, ще прочета темата за букинг.ком, но пак да попитам най-общо:
-възможни ли са неприятни изненади/ извън общите условия и правила в сайта, които внимателно прочетох/
-възможна ли е промяна  на цената, която е обявена?
-в някои хотели пише, че дете до определена възраст се настанява безплатно на съществуващите легла, но не е дадено ако детето  е над тази възраст и ползва нашите легла каква е цената.Къде трябва да задам този въпрос, при резервацията не намерих опция за въпроси
-Ако сме със седем нощувки възможно ли е да отделим по един ден за Сиена и Болоня, като се има пред вид, че искаме във  Флоренция да разгледаме всички забележителности , но спокойно.Или пак ще стане натоварена програмата.Сиена със сигурност съм си я "заплюла", дали в тази програма без бързане  може да се вмъкне и Болоня.
-в хотелите разрешено ли е внасяне на храна?/ако решим, че сме преглднели, да си купим предврително нещо от някой супермаркет за хотела/
-

Много досадна станах, но после ще се  реванширам с разказ, за следващите, на които им предстои подобно пътуване.
-

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Ами, не е балтон по копчето  Laughing Защото за цената, която бихте платили на агенция, ще имате много повече. Пък 7 дни вече си е съвсем прилично, даже да попътувате из околностите.

1. Купете билетите, за да сте сигурни в дати
2. Запазете хотел - по принцип винаги гледам да е с безплатна анулация, че знае ли човек  Rolling Eyes (в другата тема една потребителка е платила хотел в Барселона, пък отмениха полетите на Раъйн еър) и после доста трудно и скъпо се напасват нещата.
В букинг - не, не може в хотела да ви кажат друга цена. Като направиш резервация ти я изпращат на мейла, разпечатваш си я и ако има проблем я показваш - досега не ми се е налагало никога. Горе в жълтото поле под дати пишеш пътуване в група - 2-ма възрастни и едно дете, след което те пита за възраст на детето. После вече при конкретната резервация си пише дали/на каква възраст се плаща за децата и ако се плаща колко (на място в хотела).
За храна - зависи от хотела. Някои те гледат лошо и вода ако си носиш, защото продават на рецепцията (такова ми се случи в Испания, де). Може да зададеш опция апартамент, там има  кухня даже, което за по-дълъг престой на мен ми е по-удобно. Цял ден си обикалял, после ти се иска само да се хвърлиш в кревата, а не да се гласиш за вечеря  Laughing В някои хотели (тип семейни) има за ползване кана за кафе, микровълнова - там със сигурност не е неудобно.

# 21
  • Мнения: 11 959
Jul, златна си!

# 22
  • София
  • Мнения: 10 007
Моят съвет е да разгледаш и сайта tripadvisor.com, оттам може да си набележиш места за спане според мнениеята. Повечето хотели и голяма част от хостелите имат собствени сайтове, разглеждаш ги, виждаш какви са им цените, и сварняваш с цените в booking. Обикновено букинг дават добри цени, но пък може да се окаже че няма места, а ако се свържеш с хотела да ти намерят или обратното.

Когато и спането е готово може да си направиш списък какво искаш да видиш във Флоренция и да си съставиш примерна програма (тя ще претърпи развитие и промени, но все пак). Може да си запазиш билети онлайн, ако имаш идея кога какво искаш да видиш, и да спестите време по опашки.

Досега никога никъде не са ни правили проблеми за внасянето на каквото и да е в какъвто и да е хотел (искрено се учудвам на случката на jul).

# 23
  • Мнения: 255
Светкавица, за Флоренция според мен 3 дена са достатъчни. Старият център не е много голям и основните забележителности са близо една до друга. Лично аз бях купила он лайн билети за Уфици и параклиса на Медичите. На параклиса обаче в 10 сутринта нямаше никаква опашка. Сиена задължително трябва да се види, ако имаш време и Сан Джиминяно.
Магарчо, от Флоренция си купихме еднодневна екскурзия, която завърши във винарна някъде в района на Кианти. Вината бяха страхотни, освен това и продаваха. Обаче не помня името. Ако те интересува ще питам мъжа ми, беше запазил сайта им. Не знам дали правят само групови дегустации или има и индивидуални, че доста време ни омайваха, поне 1,5 часа.

# 24
  • Мнения: 11 959
. Ако те интересува ще питам мъжа ми, беше запазил сайта им. Не знам дали правят само групови дегустации или има и индивидуални, че доста време ни омайваха, поне 1,5 часа.

Казвай, всичко ми е интересно!
Засега сме решили да запазим предварително билети за Уфици,за да не чакаме опашки, пък и проверихме, че е голяма разликата в цената при предв. запазване е доста по-добре.
Къде на друго място са големите опашки за билети, за да съм сигурна, да си запазя предварително?

Посъветвайте ме, какво да планирам за  понеделник/една от датите ще се падне понеделник/, при положение, че не работят музеи?

На всички подаръци трябва да ви купя, толкова добре обяснявате  Hug

# 25
  • Мнения: 62
момичета каква е разликата на билета за Уфици закупен на място и по нета newsm78

# 26
  • Мнения: 255
по нета беше доста по-скъп, но изобщо не чакахме на място

# 27
  • Мнения: 62
по нета беше доста по-скъп, но изобщо не чакахме на място
  ние смятаме да ходим края на март  Hugудачно ли е по това време newsm78

# 28
  • Мнения: 255
Предполагам по това време ще има по-малко туристи.  newsm78 Ние бяхме през май и си беше пълно с народ. Може и да не се чака много през март, ако някой е ходил да каже.

# 29
  • Мнения: 1 893
Ходихме в края на февруари, никъде не сме чакали.
В понеделник може да отидете до Пиза.
Или на екскурзия до Сиена и Сан Джиминяно. Купихме си я от хотела, с английски гид.

Общи условия

Активация на акаунт