Препарати за съдомиялна - 3 част

  • 76 841
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 176
Inka , съгласна съм стеб.
Пробвах Somat 9 преди време. Хубаво, ама левче не заслужава. Тези, които ползвам излизат 25 ст. това е четири пъти по-ниска цена. А има и още по-евтини, но няколко пъти ми драскат съдовете и ги игнорирам.

# 61
  • София
  • Мнения: 6
Май трябваше в другата тема за съдомиялните,но все пак да питам.Имам нова съдомиялня-Бош.Използвах я един път за проба.На вртатата има две отделения -за миещ препарат и резервоар за препарат за изплакване.С миялнята имаше подарък от две таблетки за миене.Поставих едната таблетка в отделението на вратата за миещ препарат.Пуснах я и си изми чиниите.Чак сега като се загледах в упътването виждам,че си има специално отделение за таблетки-прилича на малко коритце и се намира отпред в горната кошница.Да не съм прецакала нещо?Това отделение за миещ прерарат на вратата ,само за течен препарат ли е?Гел и течен препарат за миене ,различно ли е?

# 62
  • Мнения: 1 388
1 лв за таблетка не е ли прекалено много?
Накарахте ме да смятам колко ми излиза таблетката. Финиш 13 цента за таблетка, Фери 15 цента за таблетка.

# 63
  • Мнения: 206
Аз не съм доволна от Сомат, бяха ми сложили две таблетки подарък като купихме съдомиялната. Сложих едната и включих съдомиятлната на кратката програма. След измиването по приборите имаше залепнали парченца от неразтворената таблетка. Shocked По принцип използвам таблетките Денк мит на ДМ, като цена излизат 30ст. таблетката. Никакви забележки нямам към тях, може би защото са предвидени за висока твърдост на водата, каквато имаме във Варна. Може би препаратите имат различен ефект в в различни региони на страната, според твърдостта на водата.

Във  Виена   също  много  варовита  водата. Варовика по крановете  е съшия  като във  Варна. Но там  нямам  неразтворена   таблетка. Ако  си ползвала Сомат  от  магазиннната  мрежа тук  е нормално.  На  мен   таблетки  Сомат  от метро в бг  ми   оставаха  по  чашите  в София.
Но ако продукта  е  оригинален,  би трябвало   и на кратка  програма  да се разтвори. Още  повече , че  сега  в Германия по-голямата част от  моделите на  Сомат  са  за ниски  температури, за да пестят енергия.
Друг  вариант  е  нещо  да е попречило  на  капачето при таблетката   да се отвори-  да  е било затиснато от  чиния. Направи  няколко опита  с различни програми   за да разбереш  защо така  става.

# 64
  • Мнения: 15 379
ditzve, гел и течен препарат за миене е едно и също.
Кошничката, която е закачена на горната кошница е за поставяне на таблети. По мое мнение за многофазни таблети, като Куантум. Не че всяка таблета няма да се разтвори и измие добре, ако е поставена там.
В дозаторната камера, която е на вратата на машината можеш да поставяш гела за миене или таблетата.

Виена и варовита вода? Това безкрайно ме учудва. Никъде и никога по света не съм пила по-вкусна вода от тази на виенския тръбопровод.

# 65
  • Мнения: 206
ditzve, гел и течен препарат за миене е едно и също.
Кошничката, която е закачена на горната кошница е за поставяне на таблети. По мое мнение за многофазни таблети, като Куантум. Не че всяка таблета няма да се разтвори и измие добре, ако е поставена там.
В дозаторната камера, която е на вратата на машината можеш да поставяш гела за миене или таблетата.

Виена и варовита вода? Това безкрайно ме учудва. Никъде и никога по света не съм пила по-вкусна вода от тази на виенския тръбопровод.


У дома   във  Варна е  най-студената , вкусна    и пивка вода  но   това не  значи  , че не е варовита. Варна  се захранва от   3 водоизточника -  Камчийски,  Девненски и Балчишки.  Ние  явно сме от Камчийски.
А  във  Виена/  5  бецирк/ крановете и опаковките  на  душгеловете във банята побеляват от  Варовика  за  по-малко от  месец. Водата  е адски варовита.  Много е зле, но ако поживееш  няколко месеца ще го усетиш Mr. Green

 В София  си е  най- добре / само   да не беше Фандъкова и Бойко/ , сори  за офф-а.

# 66
  • Мнения: 15 379
Много е зле, но ако поживееш  няколко месеца ще го усетиш Mr. Green

 В София  си е  най- добре / само   да не беше Фандъкова и Бойко/ , сори  за офф-а.

Не съм живяла дълго във Виена. Но винаги, когато съм била там не съм си купувала бутилирана вода.

В София водата определено е гадна. Част от града се захранва от водопровод Витоша, която е свежа и вкусна. Но по-голяма част от града е от искърската смрадлива вода, която е и безобразно хлорирана.

# 67
  • Мнения: 206
Много е зле, но ако поживееш  няколко месеца ще го усетиш Mr. Green

 В София  си е  най- добре / само   да не беше Фандъкова и Бойко/ , сори  за офф-а.

Не съм живяла дълго във Виена. Но винаги, когато съм била там не съм си купувала бутилирана вода.

В София водата определено е гадна. Част от града се захранва от водопровод Витоша, която е свежа и вкусна. Но по-голяма част от града е от искърската смрадлива вода, която е и безобразно хлорирана.


Да  Виенската  е  вкусна,  но  варовита. Софиската   е мека / по скалата  за твърдост/ , но пък  гадна  на вкус .
Sourcherry ,  явно няма  идеално  щастие - или ще перем  добре качествено/ ,или  ще  пием  добра вода Mr. Green

# 68
  • Мнения: 15 379
Да, качествено. Не съм съгласна.
Ваната на пералнята ми е с такива ужасни наноси от тиня. Мия я редовно, но отдолу е цялата почерняла като я извадя.
Отврат.

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 795
Защо е по-добре солта да е едра?
Четах го по-напред и днес се възползвах от инфото като купувах сол,но не разбрах защо?

Благодаря предварително!   Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 мар 2011, 22:21 от Mars ♥

# 70
  • Мнения: 15 379
Дедо беше обяснявал защо, но забравих защо. Много забравям напоследък.

Моля, Дедо да се включи Simple Smile.

# 71
  • София
  • Мнения: 688
Искам да се похваля колко съм доволна от гела, който ползвам напоследък: Somat Multi-Perfect Gel. Преди ползвах различни прахове, и по-скъпи, и по-евтини, но така или иначе тенджери и тигани не слагах - просто си оставаха неизмити. А тефлоновият тиган ми се надраска, явно от абразивните частици Confused. Таблетки не съм ползвала, защото миялната ми е от малките, а таблетките са предвидени за такива стандартен размер, мисля. Откакто взех този гел, първо, че спокойно си слагам всичко и ми се мие доста добре, после не ми остават петна от капки. Не слагам нищо допълнително, пускам на т.нар. икономична програма на 55 градуса. Съдовете не че ги плакна предварително, просто ги слагам в мивката след ядене, докато си измием ръцете, са се изплакнали и после ги премествам в миялната  Peace.

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 12:56 от Betta

# 72
  • София
  • Мнения: 3 864
Отскоро имам малка миялна Бош и снощи я пуснах на 1/2 зареждане и икономичната програма. Сложих половин таблетка Калгонит, но накарая съдовете не бяха добре изплакнати, не че имаше остатъци от таблетката по тях, но лепнеха някак. Как процедирате при програма "!/2 зареждане"?

# 73
  • Мнения: 1 557
Купих си най после от ароматизаторите на ДМ. Ами доволна съм много, в пъти о евтино от Финиш и хубав аромат.
Да споделя още нещо, купих сол за миялната от Лидъл. Тяхна марка някаква, имат и таблетки и гелове и гланц. Може и да си въобразявам но машината ми работи по добре, на същата програма която използвам обикновенно нещата са идеални и всичко е вряло. Ама не горещо ами вряло направо, нещо което не беше така преди. Може да има връзка с котленият камък по нагревателя, аз така си го обяснявам и за това си мисля че е от солта.

# 74
  • София
  • Мнения: 570
Днес видях в Карфур гел за съдомиялна на тяхната марка, 1,5 л за 6,99 лв. Не успях да видя за колко миенета е, но цената сякаш е много добра. newsm78 Някой ползвал ли го е?

Общи условия

Активация на акаунт